Kevin Smith chce, aby Stan Lee dostal životopisný film. Bude ho režírovať?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Kevin Smith a Stan Lee

Kevin Smith vždy tvrdil, že Stan Lee bol pre neho veľkým vzorom a mentorom, to nie je žiadnym tajomstvom. Veľmi pravdepodobné je, že o tomto tvorcovi skôr či neskôr vznikne životopisný film, pretože plánov bolo niekoľko. Veľká legenda Marvel komiksu už nie je medzi nami, ale pre fanúšikov tu istým spôsobom stále zotrváva.

Ešte počas jeho života on sám plánoval snímku, ktorá by rozprávala o jeho začiatkoch s komiksovým vydavateľstvom. Bola by o nápadoch na nové a realistické postavy s vlastnými ľudskými problémami. Dokonca sa vtedy zvažoval Leonardo DiCaprio, aby si ho zahral.

leonardo dicaprio stan lee
Zdroj: joblo.com

Nezrealizovaný film Excelsior!

Krátko po jeho smrti sa začal chystať film, ktorý by niesol názov podľa jeho známej frázy, Excelsior!. Okrem neho sa mal zamerať aj na Jacka Kirbyho, teda druhú osobu, s ktorou túto spoločnosť vytvorili a predstavili veľa známych postáv. V roku 2020 bol napísaný kompletný scenár, film sa ale nerealizoval. Momentálne sa nachádza aj na listine najlepších scenárov, ktoré sa nedostali do produkcie.

Vráťme sa k Smithovej láske voči tomuto tvorcovi. Režisérovi snímok ako Jay a mlčanlivý Bob, Clerks alebo Dogma. Ešte kým Lee poskytol vynikajúce cameá v celej rade Marvel filmov, tak jedna z jeho prvých podobných hosťujúcich úloh bola vo filme Flákači, tiež od tohto režiséra.

stan lee flakaci
Zdroj: cinemablend.com

Srdečné prehlásenie po smrti autora

Smith bol absolútne zasiahnutý správou o Leeho smrti. Na sociálne siete vtedy napísal srdečné prehlásenie:

„Mimo mojich rodičov, ty si bol tým dospelákom, ktorý mi dal väčšinu užitočných rád a skúseností, ktoré môžem použiť aj dnes. Ďakujem Stan, nie len za to, že som vďaka tebe mohol byť chlapcom, ktorým som bol, ale aj mužom, ktorým som dnes. Mal si veľkú silu, ale vždy si ju používal s veľkou zodpovednosťou, dohliadal si nad miliónmi snílkov, z ktorých všetci poznajú tvoje meno. Meno navždy vpísané medzi hviezdy. Bol si nielen titanom komiksových kníh, bol si moderným Markom Twainom. Budeš mi chýbať po zvyšok mojich dní, môj priateľ a hrdina. Excelsior navždy.“

Vybral by si jeho

Kevin Smith a Stan Lee teda mali vždy blízky vzťah. Preto zrejme nebude žiadnym prekvapením, že počas svojej YouTubovej šou FatMan Beyond uviedol, že práve on by si zaslúžil životopisný film. Respektíve, dostal otázku, o kom by najradšej režíroval takýto typ filmu.

Povedal, že tvorca z Marvelu by mal dostať úžasnú snímku. On sa ale necíti dosť talentovaný, aby mohol povedať takýto príbeh. Možno by teda mohol aspoň pomôcť dať veci do pohybu, nakoľko momentálne nevieme o tom, že by sa niečo podobné chystalo.

Necíti sa ale dosť talentovaný

Možno by ho mohli štúdiá vypočuť a nájsť režiséra, ktorý by bol dostatočne skúsený aj odhodlaný. Avšak Smith so svojimi skúsenosťami a poznaním Leeho života by mal byť rozhodne súčasťou. Ak by pomáhal zo scenárom alebo pri produkcii, iste by to nebolo na škodu.

Súhlasíte s tým, čo hovorí Kevin Smith a mal by Stan Lee dostať životopisný film? Kto by sa ho mal podľa vás ujať ako režisér? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -