Nový merch k filmu Spider-Man: No Way Home ukazuje hlavného hrdinu, ktorý využíva mágiu ako Doctor Strange

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Spider-Man s mágiou ako Doctor Strange

Spider-Man: No Way Home je skutočne už pár mesiacov od nás a stále nedostávame žiaden trailer. Internetom stále kolujú žiadosti fanúšikov o to, aby sme si ho mohli konečne pozrieť a zároveň aj údajné vyjadrenie tvorcov, že trailer nedostaneme vôbec. Pravdu sa dozvieme, keď sa naozaj k tomu vyjadria. Zatiaľ sa musíme spoliehať na to, čo nám ukáže spotrebný tovar k filmu. Ten posledný napríklad ukazuje, že Spider-Man má nový oblek a spolu s ním ovláda mágiu podobne ako Doctor Strange.

Vieme, že so spomínaným mágom sa spojí vo svojom treťom filmovom projekte. Pomoc určite bude potrebovať, pretože bude čeliť nepriateľom predošlých inkarnácií Spider-Manov. Do filmu sa totiž vráti Alfred Molina ako Doctor Octopus a ako Electro sa opäť predstaví Jamie Foxx, ktorého sme mohli vidieť v The Amazing-Spider Man 2.

spider-man green goblin
Zdroj: thedirect.com

Medzi dejmi

Snímka by mala plynule naviazať na seriály WandaVision a Loki, takže bytosti z iných vesmírov podľa aktuálne vytvoreného multiverza sú úplne namieste. Dej tohto filmu má ale zase naopak viesť aj k udalostiam Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Pre otrlých fanúšikov žiadna nová informácia. Poďme teda na spomínané produkty.

Často sa pri pavúčom hrdinovi stáva, že strieda obleky a v každom filme vidíme nejaký iný. Tu to určite nebude výnimkou. Oficiálne hračky, ktoré boli predstavené skôr v tomto roku, nám predstavili niektoré z nich. Najdôležitejší (resp. ten, na ktorý fanúšikovia upriamili najviac pozornosti) je iste tzv. „Integrated Suit„. Vyzerá ako klasický kostým Spider-Mana, avšak s výrazným zlatým logom pavúka na hrudi.

Viac informácií vďaka tričkám z Amazonu

A podobný je aj ďalší ukázaný kostým. Je to čierny oblek vybavený magickými silami. A teraz sme sa na neho mohli pozrieť bližšie. Fanúšikmi vedený účet na Twitteri Spider-Man: No Way Home News uverejňoval obrázky tričiek, ktoré sú dostupné na Amazone. Je tam ukázaný aj spomenutý čierny oblek, ktorý prichádza s popisom „Magic with a Thiwip“.

Vyzerá to tak, že Parker s ním dostane aj nové schopnosti. Dajú mu možnosť zbierať a využívať interdimenzionálnu energiu z multiverza. Inak povedané – Spider-Man bude mať podobné sily ako Doctor Strange alebo Scarlet Witch. Pavučina okolo Petera (aj tá, ktorú strieľa) zároveň vysiela akúsi modrú energiu.

spider-man-no-way-home-magic
Zdroj: screenrant.com

Opäť nadväzujeme aj na SPUMC

Môže to byť referencia alebo priame zobrazenie Web of Life and Destiny zo stránok komiksov. Ide o trojdimenzionálny konštrukt v päťdimenzionálnom priestore, ktorý predstavuje model celého multiverzia. Viete čo, asi vám stačí vedieť to posledné a nejdeme to ďalej komplikovať. Dôležité je, že sa napája na viacerých Spider-Manov naprieč viacerými vesmírmi.

Prvým, kto jej sily objavil na Zemi, bola Madame Webb. Vieme, že o nej má byť sólový film, ktorý má byť súčasťou SPUMC (Sony Pictures Universe of Marvel Characters). Teda rovnako ako Venom, Morbius či Kraven, ktorí sa chystajú. Vieme, že eventuálne príde k prepojeniu týchto dvoch vesmírov, takže ďalší pekný mostík a spôsob, akým na to nadviazať.

Sony Marvel S.J. Clarkson
Zdroj: getyourcomicon.co.uk

Len dúfajme, že nám ho neodložia

Nakoľko nedostávame na No Way Home trailer, sme radi za každú informáciu, ktorá sa nám takto odhalí. Kolujú dokonca aj zvesti o tom, že Kevin Feige sa chystá na veľký risk a plánuje priniesť film do kín bez akejkoľvek ukážky. Ten sa má k fanúšikom dostať 17. decembra.

Dúfajme ale, že to tak skutočne bude. Filmy momentálne zaznamenávajú zníženú sledovanosť, nakoľko sa ľudia stále obávajú nákazy. Takto v kinách prerába Expedícia: Džungľa a dokonca aj The Suicide Squad: Samovražedná misia od Jamesa Gunna. Preto nám nezostáva nič iné ako dúfať, že sa nebudú robiť ďalšie odklady, ktoré by zasiahli celé MCU.

Čo hovoríte na to, že Spider-Man bude mať podobné schopnosti ako Doctor Strange? Páči sa vám jeho nový oblek nabitý mágiou? Čo si myslíte, že vďaka nemu z multiverza uvidíme? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -