Spoznávame záhadný, posledný film Hayao Miyazakiho. Sleduj prvé zábery z anime The Boy and the Heron

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Anime The Boy and the Heron

Ešte na jeseň v roku 2021 sme sa dozvedeli, že sa Hayao Miyazaki vráti po 10-ročnej pauze, aby priniesol svoj posledný film. Spoločne so svojím dlhoročným štúdiom Ghibli pripravoval anime, ktoré časom dostalo názov The Boy and the Heron (teda Chlapec a volavka). Zvolil si k nemu zaujímavú stratégiu – nevyšiel k nemu žiaden trailer a celkovo bolo propagačných materiálov minimum.

Snímka však už vyšla v domovskom Japonsku, kde si zachovala pôvodný názov zo svojej knižnej predlohy – How Do You Live?. Diváci ju popisujú ako „vizuálne ohromujúce majstrovské dielo“. V Spojených štátoch, Kanade a potom aj zvyšku sveta bude uvedený počas septembra na filmovom festivale v Toronte.

Tajomná veža a hovoriaca volavka

Vybraní diváci dostávali v domácej krajine pri uvedení v kinách aj malú knižočku. Tá obsahuje na svojom prebale oficiálny plagát so sivou volavkou a vo svojom vnútri má niekoľko obrázkov. Tie sa prostredníctvom sociálnych sietí dostali do sveta, spolu s nimi nielen synopsa filmu, ale aj krátky popis deja.

Zavedie nás do Japonska počas druhej svetovej vojny a hlavným hrdinom je mladý chlapec menom Mahito. Jeho matka zahynula pri požiari a jeho otec si po čase našiel novú manželku, s ktorou sa presťahoval na vidiek. Chlapec skúma jeho nové prostredie, pričom narazí na tajomnú vežu, do ktorej sa neodváži vstúpiť.

Ghibliho svet plný fantázie

Stretáva však aj hovoriacu volavku, ktorá mu prezradí, že jeho mama žije a je vo veži, kde čaká na svoju záchranu. Mahito tak vstupuje, čím je transformovaný do alternatívneho sveta plného mágie, ktorý ho prinesie k stretnutiu s novými priateľmi aj nepriateľmi. Ako od štúdia poznáme, o fantastické elementy striedajúce sa s veľkolepo nakreslenými krajinami a nádhernými lokáciami núdza nebude.

Zároveň však bude aj citlivou drámou, ktorá sa pozrie na vzťahy medzi postavami a opätovne aj na vzťah ľudí k prírode. Môcť v ňom budeme sledovať aj psychologický vývoj mladého chlapca. Jednoducho, kúsok, ktorý bude stáť za to vidieť, o to viac, že ide o posledný projekt Hayao Miyazakiho

Páči sa vám podľa popisu a záberov anime The Boy and the Heron? Pozriete si posledné dielo Hayao Miyazakiho so štúdiom Ghibli? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com, geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -