Synopsa filmu Furiosa nám prezrádza viac z deja a zaradenia do Mad Max sveta

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Synopsa filmu Furiosa

Fanúšikova postapokalyptického sveta Georga Millera netrpezlivo čakajú na prequel. Ten sa má týkať jednej z postáv z filmu Mad Max: Zbesilá cesta. Samotná snímka je ešte dva roky ďaleko, ale teraz nám bola prezradená oficiálna synopsa filmu Furiosa. Vďaka nej sa dozvedáme viac o deji, aj o časovom zaradení v tomto svete.

Vieme, že herečku Charlize Theron vystriedala v jej mladšej verzii Anya Taylor-Joy. Výmena prišla aj v postave tyrana, ktorého si zahral Hugh Keays-Byrne. Záporák Immortan Joe bude teraz Tom Burke. Ďalšiu zo záporných postáv bude hrať Chris Hemsworth.

mad max film furiosa
Zdroj: gossip-addict.com, vulture.com

Rovnakí autori scenára sľubujú rovnakú kvalitu

Miller sa samozrejme vracia ako režisér. Scenár napísal spolu s Nicom Lathourisom, čiže rovnaká dvojica ako pri Zbesilej ceste. A teraz je z neho známa oficiálna synopsa. Znie takto:

„Svet sa rútil a mladá Furiosa bola odnesená zo Zelených plání rukami Mnohých matiek. Padla do rúk veľkej Hordy jazdcov, ktorú vedie vodca Dementus. Ako sa preháňajú pláňami, narazia na Citadelu, nad ktorou vládne Immortan Joe. Kým dvaja tyrani vedú vojnu o dominanciu, tak musí Furiosa prežiť mnohé skúšky a dávať dohromady spôsob, ako môže nájsť svoju cestu domov.“

Zelené pláne sú stále realitou

Tak v prvom rade, tento svet poznáme ako pustý, mimoriadne suchý a bez vody. Zelené pláne, na ktorých rastú stále plodiny, sú už vecou legiend a bájok. A prequel nás zoberie do dôb, v ktorých ešte stále prekvitali. Mladá bojovníčka však bude unesená z tohto štedrého miesta a padne do rúk Dementusovi.

Nevieme, či práve toto má byť tá záporná postava, ktorú stvárni Hemsworth. Avšak nejde o postavu, ktorá bola vytvorená pre tento film. V Zbesilej ceste spomenutý nebol, avšak k videohre, ktorá k nej vyšla, je o ňom niekoľko záznamov. Tá vychádza práve z Millerových vedľajších zápiskov k filmovému svetu. Okrem príbehu budúcej imperátorky však jednoznačne uvidíme aj napínavý súboj dvoch samozvaných vodcov.

Chris Hemsworth Furiosa
Zdroj: movieweb.com

Veľký súboj dvoch tyranov

Synopsa filmu Furiosa totiž hovorí aj o tom, že Horda jazdcov dorazí pred Citadelu. Tým nastáva duel, počas ktorého sa bude hrdinka snažiť dostať zo svojho zajatia. Celý príbeh si však budeme môcť vychutnať až o dva roky. Našťastie sa vracajú aj rovnakí dizajnéri, tvorcovia efektov a masiek, takže veľkolepé dielo si budeme užívať na plátne naplno. A to od 24. mája 2024.

Pozdávajú sa vám nové informácie, ktoré sa dozvedáme o Furiose? Tešíte sa na boj dvoch veľkých tyranov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -