Vieme, prečo bol na konci filmu Shang-Chi Bruce Banner v ľudskej podobe a nie Smart Hulk

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Prečo Bruce Banner už nie je Smart Hulk?

Štúdio Marvel nám konečne odhalilo odpoveď na otázku, ktorú sme si kládli na konci filmu Shang-Chi: Legenda o desiatich prsteňoch. V potitulkovej scéne sa totiž objavil Bruce Banner, už však nebol Smart Hulk. Predpoklady boli viaceré, napríklad transfúzia krvi pre svoju sesternicu (čím vznikla She-Hulk, ktorá bude mať svoj seriál). Teraz však máme definitívne vyjadrenie.

Shang-Chi bol debutom ázijského hrdinu do MCU, ktorého si skvele zahral Simu Liu. Primárne sa orientoval na jeho pôvod, vrátane jeho detstva. Jeho otcom totiž bol Wenwu (Tony Leung), čo bolo poriadne predstavenie Mandarina vo filmovom svete. Avšak nezvádzal len vlastné boje, ale na konci sa prepojil s oveľa väčším svetom, vrátane Avengerov.

trailer shang-chi
Zdroj: imdb.com, people.com, 24htinnhanh.com

Prstene pritiahli pozornosť viacerých

Už skôr vo filme sme mohli vidieť, ako si proti sebe v ringu zmerali sily Abomination (Tim Roth) a Wong (Benedict Wong). Práve druhý zmienený preniesol hlavného hrdinu a jeho kamarátku Katy (Akwafina) do Sanctum Sanctorum. Mocné prstene totiž vysielajú silnú energiu, čo zachytilo pozornosť viacerých mágov.

Avšak trojica bola na diaľku (hologramami) spojená aj s dvomi Avengermi. Captain Marvel (Brie Larson) a Bruce Banner (Mark Ruffalo). Obaja vyzerali inak, ako keď sme ich naposledy videli vo filme Endgame. Dlhšie vlasy Captain Marvel sa dajú ľahko vysvetliť, predsa len je to vesmírna bytosť, u ktorej čas funguje odlišne. Avšak pozornosť fanúšikov zaujalo to, že profesor Banner už nie je vo forme chytrého Hulka.

shang-chi bruce banner
Zdroj: thenewsfetcher.com

Vyjadrenie poskytol scenárista Eternals

Zatiaľ sme mohli iba špekulovať, prečo to tak bolo. V nedávnom rozhovore pre portál Screen Rant ale hovoril scenárista filmu Eternals, Matthew ‚Kaz‘ Firpo aj o tejto skutočnosti. Vyjadril sa k tomu takto:

„Ak hovoríme o časovej línii, tak sme stratili Tonyho, stratili sme Capa, Natasha je preč. Hulk sa rozhodol pracovať sám na sebe a rozhodol sa, že teraz potrebuje byť viac človekom ako chytrým Hulkom.“

Stratili sme Tonyho, stratili sme Capa, Natasha je preč

Tak tu to máme, Bruce Banner nechce byť Smart Hulk, pretože potrebuje byť viac ľudským. Keď nám ho bratia Russovci predstavili po súboji s Thanosom, tak to nevyzeralo, že by išlo len o krátkodobý stav, z ktorého by sa dalo len tak meniť.

Teraz však dáva vyjadrenie perfektný zmysel. Naozaj sme prišli o kvalitných a vplyvných hrdinov a bola to strata, ktorá zasiahla aj Bannera. Zároveň sa vraj necítil dobre, ak vytŕčal z davu. Doslovne.

Hulkov syn v seriáli She-Hulk
Zdroj: thedirect.com

Hulka si však ešte vychutnáme

Avšak predpokladáme, že ešte viac a toho dozvieme v seriáli She-Hulk. Tam totiž uvidíme Ruffala iste aj v podobe Hulka, pretože sa herec na záberoch z natáčania objavil v obleku zachytávajúcom pohyb a CGI bodkami po tvári.

Nevieme, či tam bude Bruce Banner ako Hulk alebo Smart Hulk, ale stávky by mohli byť aj na prvého. Predsa len sa medzi fanúšikmi šepká o tom, že by sme sa mohli dočkať aj samostatného filmu s touto postavou. A že by dokonca mohol adaptovať komiksový príbeh Planet Hulk. Viac sa iste dozvieme v seriáli, kde si jeho sesternicu Jennifer Walters zahrá Tatiany Maslany.

Páči sa vám vysvetlenie, prečo mal Bruce Banner opäť vo filme Shang-Chi ľudskú podobu alebo ste za tým čakali niečo viac? Tešíte sa na jeho pôsobenie v seriáli She-Hulk? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -