Že sa chystá reboot série Sám doma už asi viete. Čo si o ňom však myslí režisér pôvodného filmu?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Reboot Sám doma na Disney+

Možno ste zachytili už v priebehu posledného roku, že sa chystá reboot série Sám doma. O prerábke tejto sviatočnej klasiky nás informovali veľmi príznačne práve pred Vianocami. Nová verzia filmu spadá pod hlavičku Disney, a preto príde aj na jeho streamovaciu službu. O réžiu sa postará Dan Mazer, ktorý nám priniesol film Dedo je lotor.

Ikonického Macaulaya Culkina vystrieda v hlavnej úlohe mladého chlapca Archie Yates. Toho sme mohli vidieť v neobyčajnej dramédii Králiček Jojo, kde zažiaril vo vedľajšej úlohe. Z ďalšieho hereckého obsadenia zatiaľ vieme iba o dvoch menách. Sú nimi Ellie Kemper (Kancel) a Rob Delaney (Hobbs & Shaw).

Sám doma
Zdroj: ibtimes.com

Trochu iný dej

Tvorcovia sa nám rozhodli trochu pozmeniť dej podľa originálnejšieho scenára, ktorý napísali Mikey Day and Streeter Seidell (v minulosti tvorili pre Saturday Night Live). Príbeh bude sledovať manžela a manželku, ako sa vydávajú do boja proti mladého chlapcovi Maxovi. Ten je popísaný ako energetický a vtipný 9-ročný chlapec, ktorý má ale svoju darebácku stránku.

Miestami sa správa prekvapivo rozumne na svoj vek a vďaka svojej povahe nemá problém udržať konverzáciu aj s dospelými. Avšak nevýhodou je, že túto neskutočnú schopnosť využíva na to, aby ich vytáčal. Ale stále sa v ňom nájde dosť nevinnosti a milé srdce, ako u originálneho predstaviteľa. Ale podľa tohto opisu je to podľa mňa celkom dobrá rola pre mladého Archieho Yatesa.

Zdroj: vice.com

Názor režiséra pôvodného filmu

Reboot série Sám doma nemusí byť nutne podľa popisu zlý, avšak viacero ľudí si myslí, že je zbytočné kaziť túto vianočnú kultovú klasiku. Medzi takýchto ľudí dokonca patrí aj režisér pôvodných filmov, Chris Columbus. V nedávnom rozhovore pre portál Insider dokonca povedal, že ide podľa neho o stratu času. Konkrétne sa vyjadril takto:

“Vidím to tak, že je to strata času. O čo im ide? Som pevne presvedčený o tom, že nenatočíte nanovo filmy, ktoré majú dlhoročný ohlas ako Sám doma. Nevytvoríte znovu zázrak, to sa jednoducho nestane. Tak načo to robiť?”

Po chvíli sa ale zamyslel či náhodou nespravil rovnakú vec aj on sám, keď natočil pokračovanie. Avšak jeho celá úvaha o tom, prečo to spravil znie takto:

“Dokonca by som tým mohol obviniť sám seba, keď som spravil Sám Doma 2. Mohli by ste povedať, že ten film je remake toho prvého. Má teda potrebu existovať? Má, pretože niektoré kúsky vás dokážu naozaj silno rozosmiať, ale vtedy som neveril, že by to malo byť natočené.“

Následne sa ho teda spýtali, či nebude mať iný názor aj po pozretí tohto filmu. Columbus minimálne vyjadril podporu chlapčenskému hercovi. Povedal, že je to milý a očarujúci mladý herec. Nakoniec predsa len trochu zmäkčil a dodal, že ide hlavne o to, aby sa robili nové veci a užívali si to, pretože život je krátky. A v tomto mu musíme dať za pravdu.

Aký je váš názor? Je podľa vás reboot Sám Doma zbytočný alebo sa naň tešíte? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -