Marvel prehovoril o filme Black Panther 2. Objaví sa tam Chadwick Boseman v digitálnej podobe?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Black Panther 2 a digitálny Chadwick Boseman?

Niektorí dôležití ľudia stojaci za filmovým svetom Marvelu prehovorili o plánoch na film Black Panther 2 – hovorili o tom, či sa tam ukáže Chadwick Boseman, hoci len v digitálnej podobe. Ten totiž pred svojou nečakanou smrťou v auguste nenatočil ešte žiadne scény. Skôr v tomto roku nás opustil kvôli rakovine hrubého čreva, ktorú dobre skrýval pred svojim okolím aj kolegami.

Pokračovanie filmu bolo oznámené ešte koncom leta roku 2019. Ako režisér sa má vrátiť Ryan Coogler. Znovu sa objaviť malo aj množstvo postáv a samozrejme sa počítalo aj s hercom do hlavnej úlohy. To sa však bohužiaľ zmenilo. Coogler hovorí o tom, že takto ešte nikdy netrúchlil nad stratou kolegu. Posledný rok si predstavoval, tvoril a vymýšľal slová, ktoré by mal povedať.

black panther endgame
Zdroj: unilad.co.uk

Ďalej hovorí, že je pre neho veľmi zničujúce a zlomilo ho, že kolegu už nikdy neuvidí na pľaci. Už nikdy sa detailne nepozrie na jeho zábery a nebude ho môcť poprosiť o ďalší pokus. Boseman držal svoju chorobu naozaj v tajnosti aj pred spolupracovníkmi, ktorí netušene pracovali na projektoch ďalej. Správa však zasiahla celú spoločnosť a podľa slov viacerých členov stále trúchlia, takže vôbec neuvažujú nad pokračovaním.

Fanúšikovia sa dohadovali, či by sa mal takto vo filme objaviť

Avšak medzi fanúšikmi sa strhla naozaj silná a vášnivá debata. Zamerala sa na to, či by mal byť vo filme Black Panther 2 Chadwick Boseman v digitálnej podobe. Takto sme mohli vidieť napríklad Paula Walkera v sérii Rýchlo a zbesilo alebo nedávno Petera Cushinga (ktorý už 25 rokov nie je medzi nami) v jednom zo Star Wars príbehov. Všeobecná väčšina sa ale zhodla na tom, že toto by nebolo tým správnym prejavom úcty a nechceli by vidieť postavu v takejto podobe.

black panther chadwick boseman
Zdroj uhdwallpaper.com

A vyzerá to tak, že s tvrdením súhlasia aj v samotnom Marvel Studios. Výkonná viceprezidentka spoločnosti, Victoria Alonso poskytla rozhovor pre hispanoamerický portál Clarin. V ňom sa okrem iného spýtali, či uvažovali nad tým, že by herca nahradili jeho digitálnou verziou. Povedala k tomu nasledovné:

„Nie. Je tu iba jeden Chadwick a ten už nie je s nami. Náš kráľ nanešťastie zomrel v reálnom svete a nie tom fiktívnom. A stále neprešiel dostatok času, aby sme sa mohli vrátiť k príbehom a aby sme prišli na ten správny spôsob ako si uctiť jeho pamiatku. Je to kapitola udalostí, ktoré nás zasiahli tak nečakane, a práve preto tak skutočne a hrozne bolestivo.“

Štúdio ešte potrebuje viac času

Ďalej hovorila o tom, že Boseman bol skutočne malým zázrakom, ktorý ovplyvnil celé štúdio. Podľa jej slov stále neprešlo dostatok času na to, aby sa mohli vyrovnať s tým, že ich herec opustil v tak mladom veku. A stále neprešlo ani dostatok času na to, aby mohli uvažovať nad tým, čo urobia s pripravovaným filmom. A to tak, aby si ním dostatočne uctili aj jeho pamiatku.

Black Panther 2 Chadwick Boseman
Zdroj: sk.pinterest.com

Film bol pôvodne naplánovaný na 6. máj 2022. Štúdio však spravilo v posledných mesiacoch ďalšie posuny, a tak sa v podstate odsúva celé poradie filmov. A ďalším dôvodom na to, prečo ho zrejme uvidíme neskôr, je samotný vyššie zmieňovaný fakt. Marvel potrebuje čas, aby si premyslel film Black Panther 2, v ktorom už nebude Chadwick Boseman.

Chceli by ste, aby bol vo filme Black Panther 2 Chadwick Boseman aspoň v digitálnej podobe? Alebo súhlasíte s názormi štúdia, že by to bolo neúctivé? Dajte nám vedieť v komentároch, čo si myslíte. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -