TOP 8 najlepších filmov herca Chadwicka Bosemana zoradených podľa hodnotení Rotten Tomatoes

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 23 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Chadwick Boseman a jeho najlepšie filmy

Chadwick Boseman bol populárnym mladým hercom, ktorý bol hrdinom na scéne, no aj mimo nej. Nanešťastie sa jeho životná cesta skončila 28. augusta, kedy svet obletela správa, že tento herec umrel na rakovinu. Veľa ľudí táto novinka zarmútila a pozostalej rodine prajú úprimnú sústrasť. My sa k nim pridávame a týmto článkom by sme radi zaspomínali najlepšie filmy herca menom Chadwick Boseman. Zoradené sú podľa hodnotení na stránke Rotten Tomatoes.

8. Get On Up (2014)

get on up - filmy Chadwick Boseman
Zdroj: hipwallpaper.com

Ide o životopisný film, v ktorom Chadwick Boseman hrá spevácku legendu Jamesa Browna. Film sa zameriava retrospektívne na spevákovu minulosť a to, ako sa svojsky prebojovával životom. Get On Up má názov podľa jeho azda najznámejšej piesne. Film má na Rotten Tomatoes hodnotenie 80%.

7. 42 (2013)

42 - filmy Chadwick Boseman
Zdroj: wall.alphacoders.com

Opäť ide o životopisný film, ktorý sa odohráva ešte v roku 1946. Chadwick Boseman si zahral Jackieho Robinsa, ktorý sa stal prvým černošským bejzbalistom. Film sa zameriava na to, ako sa on a majiteľ tímu stávajú tŕňom v oku celému svetu, ale aj na to, ako si tento bejzbalový hráč potom získal srdcia mnohých fanúšikov. 42 má na Rotten Tomatoes taktiež hodnotenie 80%.

6. Marshall (2017)

Marshall - favorit na najlepšiu pieseň
Zdroj: m.imdb.com

Chadwick zrejme miloval robiť životopisné filmy, o čom svedčí už tretí životopisný film v tomto rebríčku. Herec si v tejto snímke zahral černošského právnika  Thurgooda Marshalla, ktorý musí obhájiť černocha z trestného činu znásilnenia a pokusu o vraždu bielej ženy. Marshall má na Rotten Tomatoes hodnotenie 81%.

5. Avengers: Infinity War (2018)

Infinity War
Zdroj: collider.com

Asi najväčšia Chadwickova rola bola Black Panther v MCU. V tomto filme mala postava veľkú rolu, pretože boj proti mimozemským nepriateľom sa konal na území Wakandy – kráľovstva v Afrike, ktorému Black Panther vládol. Ten s radosťou poskytol útočisko Avengerom a ešte aj daroval Stevovi nové štíty. Avengers: Infinity War má na Rotten Tomatoes hodnotenie 85%.

4. Captain America: Civil War (2016)

captain america civil war - filmy Chadwick Boseman
Zdroj: syfy.com

Opäť tu máme postavu Black Panther. Tento film bol pre rast postavy a aj pre jeho ďalšie filmy veľmi dôležitý, pretože tu prišiel princ T’Challa o otca. Myslel si, že za všetko môže Bucky, a aj preto sa nechal zapliesť do občianskej vojny Avenegerov. Film bol síce zameraný na Kapitána Americu, no aj Black Panther tu mal dosť veľa svojich scén. Captain America: Civil War má na Rotten Tomatoes hodnotenie 91%.

3. Da 5 Bloods (2020)

Da 5 Bloods
Zdroj: imdb.com

Skupinka štyroch amerických vojnových veteránov sa vracia po dlhej dobe do Vietnamu, kde chcú nájsť ukrytý poklad (ktorý skryli oni sami) a pozostatky svojho veliteľa, ktorý tam umrel. Spomínaného veliteľa si zahral Chadwick Boseman a ukazoval sa vo flashbackoch z čias, keď boli ešte všetci piati vo vietnamskej vojne. Da 5 Bloods má na Rotten Tomatoes hodnotenie 92%.

2. Avengers: Endgame (2019)

black panther endgame - filmy Chadwick Boseman
Zdroj: unilad.co.uk

Aj keď sme Chadwicka Bosemana videli v Avengers: Endgame len krátko, stále si dokázal ukradnúť niekoľko scén pre seba. Jeho vstup na scénu a veľký boj po boku celej Wakandy a ostatných Avengerov bol naozaj epický a určite dopomohol k takémuto dobrému hodnoteniu. Film má na Rotten Tomatoes hodnotenie 94%.

1. Black Panther (2018)

Black Panther
Zdroj: longreads.com

A máme tu čerešničku na torte. Black Panther bol určite vrcholom hercovej kariéry a aj vďaka nemu sa stal prvým Marvel filmom nominovaným na Oscara. Chadwick Boseman bol naozaj skvelým kráľom Wakandy a pevne verím, že navždy zostane v našich pamätiach rovnako ako tento film, ktorý má na Rotten Tomatoes hodnotenie ohromných 96%.

Zasiahla vás smrť tohoto herca? Ktoré filmy s hercom menom Chadwick Boseman máte najradšej? Dajte nám to vedieť do komentárov!

Zdroj: rottentomatoes.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -