Aké to je nosiť kostýmy superhrdinov? Herci zo série MCU nám to prezradili!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Takmer každý z nás by sa chcel stať superhrdinom. A týmto hercom sa to podarilo, pretože stvárnili tie najznámejšie postavy zo série MCU od Marvelu. Lenže aj keď to pre nich bola skvelá skúsenosť, na svoje kostýmy nebudú spomínať práve v dobrom. Dnes vám preto ukážeme, aké to je nosiť kostýmy superhrdinov. Čo všetko nám herci zo slávnej komiksovej série prezradili?

Kostýmy superhrdinov zo série MCU

1. Najnepríjemnejší kostým zo všetkých mala Scarlett Johansson

kostýmy superhrdinov
Zdroj: theguardian.com

Herečka Scarlett Johansson sa preslávila ako Black Widow. Tá bola zrejme tým najvyzývavejším Avengerom, a to kvôli svojmu priliehavému kostýmu. Ten bol podľa jej slov ako neoprén, bolo jej v ňom neskutočne teplo, a to až tak, že si na konci nakrúcania mohla vyžmýkať svoje ponožky. Tento oblek brutálne zachytával teplo a pot a dokonca bol ešte čierny. Určite si viete predstaviť, aké nepríjemné to pre herečku bolo.

2. Kostým Toma Hiddlestona bol neskutočne ťažký

kostýmy superhrdinov
Zdroj: hypebeast.com

Tom Hiddleston v sérii MCU majstrovsky stvárnil záporáka menom Loki. Všetci sme videli jeho skvelé výkony v sérii Avengers a taktiež aj v sérii Thor. Napriek tomu, že si Tom rolu Lokiho užíval, jeho kostým nebol ani zďaleka taký pohodlný.

Podľa slov britského herca vážil približne 13 kíl. K tomu ešte treba pripočítať ešte jeho ikonickú prilbu, ktorá vážila takmer 4 kilá. To všetko mal Tom na sebe pri takmer každej scéne. Keďže bol tento kostým ťažký, väčšinou sa v ňom takmer uvaril a logicky by všetko to teplo vychádzalo cez hlavu von. Lenže na hlave mal Tom spomínanú prilbu, takže podľa jeho slov „mal mozog ako varené vajíčka“.

3. Tom Holland musel obmedzovať pitie vody

kostýmy superhrdinov
Zdroj: themarysue.com

Tom Holland je v poradí už tretím filmovým Spider-Manom. Svoju rolu v sérii MCU zvláda výborne a dokonca podľa divákov mu to ide ešte lepšie ako jeho predchodcom. Aj tento britský herec sa musel prispôsobiť svojmu nesmierne tesnému kostýmu. Priznal, že v ňom mal uloženú kapsulu s vodou, ktorú vraj pil cez slamku. Lenže veľa vody vypiť nemohol, pretože priznal, že cestu na toaletu si musel naplánovať 45 minút vopred.

4. Paul Rudd sa nemohol poškrabať

kostýmy superhrdinov
Zdroj: me.mashable.com

V sérii MCU stvárnil Paul Rudd postavu Ant-Mana, teda muža v obleku, vďaka ktorému sa dokázal neskutočne zmenšiť či zväčšiť. Aj jeho oblek bol nesmierne tesný a nemohol sa poškrabať, pretože ak by to aj niekto zo štábu urobil, Paul by nič necítil.

Tento problém vyriešil tým, že na scéne niekomu prikázal, aby ho čo najsilnejšie udreli tam, kde ho to svrbelo. Takže ho počas nakrúcania neustále bili.

5. Thor sa na svoj kostým až príliš vypracoval

Chris Hemsworth
Zdroj: variety.com

Chris Hemsworth je známy svojou fyzickou prípravou. A aby z vás bol Thor, musíte byť na to dostatočne pokrytý svalovou hmotou (až na Avengers: Endgame). Pred nakrúcaním filmu Thor: Láska a hrom (2022) tvorcovia hercovi povedali, aby sa čo najviac dostal do formy. A to aj Chris urobil.

Keď sa však pred Vianocami začalo nakrúcanie a Chris si obliekol svoj oblek, začali mu tŕpnúť ruky. Austrálsky herec to totiž so svojou svalovou hmotou prehnal, ak by tento oblek počas nakrúcania nosil, do jeho rúk by vôbec neprúdila krv.

6. Keď si Robert Downey Jr. nasadil helmu Iron Mana, bol prakticky slepý

Robert Downey Jr
Zdroj: reddit.com

Robert Downey Jr. v podstate započal celú sériu MCU ako veľmi obľúbený superhrdina Iron Man. V mnohých scénach bola kamera akoby v helme Iron Mana, aby sme mu videli do tváre. V tejto helme však boli led svetlá, ktoré herca neskutočne oslepovali. Vždy, keď sa tieto svetlá zapli, herec priznal, že mal problém v tejto helme vôbec otvoriť oči.

7. Brie Larson potrebovala tím piatich ľudí, aby mohla ísť na záchod

Brie Larson
Zdroj: rollingstone.com

Brie Larson v sérii MCU stvárnila postavu Captain Marvel, ktorá je prakticky najsilnejšou postavou celej série. Jej kostým bol taktiež nesmierne priliehavý a najväčším problémom bola, samozrejme, opäť potreba chodiť na záchod.

Brie priznala, že k tomu, aby sa vyzliekla a zase obliekla, potrebovala tím piatich ľudí. Natiahnuť totiž kostým Captain Marvel na jej telo totiž trvalo približne pol hodiny. Po skončení nakrúcania Larson priznala, že najväčšiu radosť mala z toho, že mohla konečne chodiť sama na záchod, bez pomoci štábu.

8. Najhorší kostým zo všetkých vraj nosil Black Panther

Chadwick Boseman
Zdroj: denofgeek.com

Kostým Black Panthera nebol výsledkom CGI efektov. Bol skutočne vyrobený a nebohý herec Chadwick Boseman ho musel na nakrúcaní skutočne nosiť. A nielenže bol ťažký a nesmierne priliehavý, ale takisto mu bol veľmi tesný okolo krku. Náročnosť nosenia tohto kostýmu potvrdili aj Bosemanovi kolegovia Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) či Jeremy Renner (Hawkeye).

Takéto nepríjemné sú pre hercov kostýmy superhrdinov. Ešte stále by ste chceli byť Iron Manom či Thorom? Ktorý kostým sa vám páči najviac? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: ranker.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -