Toto sú hollywoodski herci, pre ktorých angličtina nie je ich rodným jazykom!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nie každý slávny herec sa narodil v Hollywoode. Niektorí sa narodili napríklad vo Veľkej Británii, no stále ich nečakala komplikácia v podobe jazykovej bariéry. Lenže v Španielsku, Francúzsku či Nemecku sa po anglicky nehovorí. Každý z týchto štátov má svoj národný jazyk, rovnako, ako máme my Slováci slovenčinu. A aj napriek prvotnej neznalosti jazyka tieto hviezdy uspeli. V tomto článku preto upozorníme na úspešných hollywoodskych hercov, pre ktorých angličtina nie je ich rodným jazykom.

Herci, pre ktorých angličtina nie je ich rodným jazykom

1. Jean Reno

Jean Reno - angličtina
Zdroj: imdb.com

Jean Reno nie je rodákom z Francúzska. Narodil sa totiž v slávnom meste Casablanca v Maroku. Časom sa naučil po francúzsky a po arabsky. Angličtina ho nezaujímala až do momentu, keď sa začal venovať svojej filmovej kariére. Tú začal kultový scenárista a režisér Luc Besson svojím akčným filmom Leon (1994).

Neskôr nasledovali filmy ako Mission Impossible (1996), Purpurové rieky (2000) či Hotel Rwanda (2004). Jean však nezaháľal ani vo Francúzsku, aj v tomto štáte sa stal extrémne populárnym, a to vďaka filmom ako sú Wasabi (2001) či Drž hubu (2003).

2. Salma Hayek

Salma Hayek - angličtina
Zdroj: imdb.com

Salma Hayek sa narodila v meste Coatzacoalcos v Mexiku. Taktiež sa presťahovala severnejšie, keď mala približne 12 rokov. Jej kariéra nadobudla obrátky, keď si zahrala v akčnom westerne Desperado (1995) režiséra Roberta Rodrigeuza. Ten bol odjakživa veľkým kamarátom Quentina Tarantina. Ten obsadil Salmu Hayek do svojej fantasy komédie Od súmraku do úsvitu (1996).

V roku 2002 sa jej dostalo veľkej pocty, keď si zahrala slávnu mexickú rodáčku Fridu Kahlo, a to v jej životopisnom príbehu Frida. Za svoj výkon získala Salma svoju prvú a zatiaľ jedinú nomináciu na Oscara.

3. Sofía Vergara

Sofia Vergara - angličtina
Zdroj: digitalspy.com

Sofía Vergara dnes patrí medzi tie najúspešnejšie herečky na svete. Narodila sa však mimo USA v meste Barranquille v Kolumbii. Angličtinu sa naučila na Marymount School Barranquilla, čo bola bilingválna anglicko-španielska škola. V roku 2009 si zahrala Gloriu Delgadovú v seriáli Moderná rodina (2009 až 2020), vďaka ktorému ju dnes vlastne poznáme.

4. Penelope Cruz

Penelope Cruz
Zdroj: imdb.com

Držiteľka Oscara Penelope Cruz vyrastala v Madride. Nikdy sa priamo nepresťahovala do USA, avšak naučila sa plynule hovoriť po anglicky. Vďaka tomu si zahrala vo filme Woodyho Allena Vicky Cristina Barcelona (2008). Za svoj výkon získala Oscara a aj vďaka tomu si neskôr zahrala po boku Johnnyho Deppa v kultovej sérii Piráti z Karibiku.

5. Benicio Del Toro

Benicio Del Toro
Zdroj: lrmonline.com

Benicio Del Toro sa narodil v Portoriku, so svojím otcom sa však presťahovali do americkej Pensylvanie, keď mal herec len 12 rokov. Odvtedy sa učil angličtinu, aj keď mal silný španielsky prízvuk.

Jeho kariéra nabrala obrátky, keď si zahral vo filme režiséra Bryana Singera Obvyklí podozriví (1995). Postupne sme ho videli vo filmoch ako sú Pod(f)uck (2000), Sin City: Mesto hriechu (2005), Divosi (2012) či Sicario (2015). Za svoju kariéru spolupracoval s režisérmi ako sú Guy Ritchie, Oliver Stone či Dennis Villeneuve.

6. Marion Cotillard

Marion Cotillard
Zdroj: twitter.com

Marion Cotillard sa dostala do povedomia divákov vďaka tomu, že ju scenárista Luc Besson obsadil do svojej akčnej komédie Taxi (1998). V ňom si zahrala priateľku slávneho a nebezpečne rýchleho taxikára Daniela. V sérii sa objavila ešte dvakrát, lenže v tom čase sa už začala objavovať aj v Hollywoode.

Zahrala si s Leonardom DiCapriom v kultovom filme Počiatok (2010), s Christianom Baleom v akčnom trileri Návrat Temného Rytiera (2012) či v špionážnom trileri s Bradom Pittom Spojenci (2016). Angličtina jej nerobila žiadny problém, aj keď v Amerike nikdy predtým nežila.

7. Jackie Chan

Jackie Chan, Chris Tucker
Zdroj: ew.com

Jackie Chan sa narodil v roku 1954 v Hong Kongu. Najskôr sa preslávil vo svojej domovine, a to vďaka svojim komickým vlastnostiam, ktoré divákov z Ázie naozaj bavili. Po niekoľkých úspechoch sa vydal do USA. Medzi jeho najväčšie hity patrí akčná séria Križovatka smrti (1998 až 2007), westernová komédia Vtedy na východe (2000) či pokračovanie tohto filmu s názvom Šanghajskí rytieri (2003).

8. Arnold Schwarzenegger

Arnold Schwarzenegger
Zdroj: ew.com

Slávny Arnold Schwarzenegger sa narodil v rakúskom Thale. Do Ameriky sa presťahoval keď mal 21 rokov, čiže nechodil do amerických škôl, a tak nevedel po anglicky prakticky nič. Angličtina však pre neho nebola prekážkou.

Stal sa slávnym kulturistom a neskôr aj hercom. Preslávil sa vďaka filmu Terminátor (1984) režiséra Jamesa Camerona. Dodnes sa diváci zabávajú na jeho rakúskom prízvuku, no ani to Američanom nebránilo v tom, aby ho zvolili za guvernéra Kalifornie.

9. Christoph Waltz

Christoph Waltz
Zdroj: 411mania.com

Držiteľ dvoch Oscarov Christoph Waltz sa narodil v Rakúsku v roku 1956. Svoju kariéru tam rozvíjal až do momentu, keď sa zoznámil s režisérom Quentinom Tarantinom. Ten ho pozval do Hollywoodu, aby si zahral v jeho vojnovom filme Nehanební bastardi (2009).

Christoph túto príležitosť využil a za svoj debut v Hollywoode získal Oscara. To ale nebolo všetko, o tri roky neskôr si rakúsky herec zahral v ďalšom filme kultového režiséra. A to vo westerne Divoký Django (2012). A aj tentokrát mu to krásne vyšlo, pretože opäť Akadémiu presvedčil o svojich hereckých vlastnostiach a získal svojho druhého Oscara.

10. Mila Kunis

Mila Kunis
Zdroj: tobis.de

Mila Kunis už len svojím menom nabáda fanúšikov, že nie je pôvodom Američanka. Narodila sa totiž v Kyjeve, v hlavnom mieste Ukrajiny, a to v roku 1983. V roku 1991 sa však celá jej rodina presťahovala do USA.

Mila tam začala chodiť do školy a dnes vďaka tomu hovorí plynulo po anglicky. Ale takisto aj po rusky. Preslávila sa už ako 14-ročná v seriáli Tie roky sedemdesiate (1998 až 2006). V tomto sitkome sa zoznámila aj so svojím súčasnom manželom Ashtonom Kutcherom.

Ktorý z týchto hercov je váš obľúbený? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: ranker.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -