Takto sa po 25 rokov zmenili herci z kultovej francúzskej série Taxi!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nápad na akčnú komédiu Taxi (1998) dostal kultový scenárista a režisér Luc Besson už v roku 1996, avšak v tom čase pracoval na Piatom elemente (1997). Napokon sa však spojil s režisérom Gérardom Pirèsom. Ten v tom čase už 15 rokov nakrúcal reklamy v meste Marseille. Od filmu s pomerne neznámymi hercami sa veľa nečakalo, napokon sa však práve z tohto nevinne vyzerajúceho snímku stal kasový trhák. Tvorcovia vytvorili ďalšie 4 pokračovania, a to hlavne na základe úspechu prvého dielu. Ten mal premiéru v roku 1998, a tak sa dnes pozrieme na to, ako sa po 25 rokoch zmenili herci zo série Taxi!

Takto dnes vyzerajú herci zo série Taxi

1. Samy Naceri – Daniel Morales

herci zo série Taxi
Zdroj: brightside.me

Samy Naceri si zahral taxikára Daniela, ktorý jazdí ako ten najlepší pretekár na svete. Francúzsky herec predviedol skvelý výkon, dokonca mu v roku 2006 udelili cenu pre najlepšieho herca na filmovom festivale v Cannes. Peniaze ani sláva ho však neurobili šťastným, pretože mal večne problémy so zákonom.

Stále sa však objavuje vo filmoch. Nedávno si zahral v počinoch ako Deň vykúpenia (2021) či Les Méchants (2021). V súčasnosti je ženatý s herečkou Marie Guillardovou.

2. Marion Cotillard – Lilly Bertineau

herci zo série Taxi
Zdroj: brightside.me

Zo všetkých hercov a herečiek z tejto série sa najviac preslávila práve Marion Cotillard. Pre túto sympatickú a atraktívnu herečku bola akčná komédia Taxi (1998), v ktorej si zahrala Danielovu priateľku, skutočne odrazovým mostíkom.

Zahrala si totiž vo filmoch ako sú Veľká ryba (2003), Dobrý ročník (2006), Počiatok (2010) či Návrat Temného Rytiera (2012). Spolupracovala pritom so známymi režisérmi, ako sú Tim Burton, Ridley Scott, Woody Allen či Christopher Nolan. Vrcholom jej kariéry bol však životopisný film Edith Piaf (2007), v ktorom si zahrala slávnu speváčku. Za svoj výkon bola ocenená Oscarom.

3. Emma Wiklund – Petra

herci zo série Taxi
Zdroj: brightside.me

Emma si zahrala priateľku a neskôr aj manželku druhej hlavnej postavy série, a to Émiliena. Divákom sa zdalo, že je herečka veľmi vysoká, v skutočnosti je však len o niekoľko centimetrov vyššia ako jej filmový manžel.

Emma pochádza zo Švédska a ešte pred touto sériou sa úspešne živila ako modelka. Niekoľkokrát sa objavila aj v magazíne Elle. Dnes je vydatá za švédskeho novinára a spolu majú dve deti.

4. Bernard Farcy – komisár Gibert

Bernard Farcy
Zdroj: brightside.me

Komisár Gibert je zrejme tou najvtipnejšou postavičkou celej série. Vysoký džentlmen, ktorý je neskutočne excentrický a takmer vždy sa kvôli svojmu egu dostane do problémov. Bernard Farcy získal v roku 2006 nomináciu na cenu Emmy za svoj výkon vo filme Le Grand Charles (2006). Avšak jeho najznámejšou postavou je určite komisár Gibert.

5. Frédéric Diefenthal – Émilien Countant – Kerbalec

Frederic Diefenthal
Zdroj: brightside.me

Druhou hlavnou postavou celej série bol policajt Émilien, ktorého taxikár Daniel vždy ťahal z problémov. Frédéric Diefenthal si túto postavu zahral vo štyroch filmov zo série Taxi. Mal sa objaviť aj v piatej časti, ale kvôli neúčasti jeho parťáka Daniela túto možnosť odmietol so slovami: „Bez Daniela nie je žiadny Émilien.“ Stále je aktívny hercom, bol raz ženatý a má tri deti, s ktorými trávi množstvo času.

6. Jean-Christophe Bouvet – Edmond Bertineau

Jean-Christophe Bouvet
Zdroj: brightside.me

Jean-Christophe Bouvet si zahral Danielovho svokra v troch dieloch tejto série. Na hereckú kariéru sa vydal hlavne preto, lebo aj jeho matka bola herečkou. V súčasnosti hrá tento francúzsky herec výstredného módneho návrhára v seriáli Emily in Paris (od 2020) z dielne Netflixu.

Ktorá z týchto postáv bola vo filmovej sérii Taxi vašou obľúbenou? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -