Režisér Piateho elementu natočí nového Drakulu. Zasadenie mnohých prekvapí

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Luc Besson pripravuje film Dracula

Slávny román od Brama Stokera, ktorý zásadnou mierou spolularizoval upírsky žáner, dostal už celú radu spracovaní. Tento raz sa aj francúzsky režisér Luc Besson podujme réžie filmu Dracula, známemu príbehu však chce dať novú podobu. Má vybraných už aj dvoch hlavných hereckých predstaviteľov.

Besson vo filmovom priemysle pôsobí už desaťročia a za ten čas priniesol naozaj rôznorodé portfólio. Stále obľubovaný a opätovne pozeraný je jeho kriminálny triler Leon, fanúšikovia sci-fi zase nedajú dopustiť na Piaty element. Dobre známa je aj jeho komediálna séria Taxi a rovnako len málokto nespozná akciou nabitého Kuriéra. Minulý rok známy režisér zvolil opäť nový prístup a priniesol komornejší triler o pomste s názvom Dogman.

film dogman
Zdroj: themoviedb.org

Ocenený herec sa stane princom Vladimirom

Ohúril ním filmový festival v Benátkach, pochvaly zbieral aj hlavný herecký predstaviteľ Caleb Landry-Jones. Preto si s ním režisér zopakuje spoluprácu a obsadil ho aj do hlavnej úlohy známeho upíra. Okrem toho potvrdil, že si v ňom zahrá aj Christopher Waltz, ktorého môžeme poznať z filmov Nehanební bastardi či Divoký Django. Jeho rola zatiaľ nebola bližšie špecifikovaná.

Dej však bude odlišný od známeho gotického románu. Tento raz sa z Vlada Napichovača stane princ Vladimír, šľachtic v 15. storočí. Jeho milovaná žena zomrie a on preklína Boha za svoju stratu. Kvôli tomu sa premenení na upíra a musí trpieť celé veky.

Sebazničujúca cesta upíra

Následne sa máme presunúť do 19. storočia, kde vo viktoriánskom Londýne objaví ženu, ktorá vyzerá presne ako jeho pred storočiami zosnulá manželka. Staví všetko na to, aby ju mohol získať pre seba, čo môže viesť k jeho záhube.

Ako svoj predošlý film Dogman, aj novinku bude Besson produkovať pod hlavičkou EuropaCorp. Predtým ho na trh uviedol pod názvom Dracula – A Love Tale, nebolo ale  potvrdené, či tento názov zostane. Režisér by sa chcel do neho pustiť hneď ako dokončí postprodukciu svojej drámy June And John, experimentálny film, ktorý točil počas lockdownov s amatérskymi hercami Lukom Stantonom Eddym a Matildou Price.

Páči sa vám aký zvrat prináša Luc Besson na román Dracula? Čo hovoríte o láskou zaslepenom upírovi? Páči sa vám doterajšie herecké obsadenie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: deadline.com; variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -