Dokážete ho vôbec dopozerať? Tento pavúčí horor nebude nič pre slabé povahy

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na horor Sting

Prichádza trailer na film Sting, horor, ku ktorému by sa ani nemal priblížiť nikto so strachom z pavúkov. Krutosť záberov však dokáže prekvapiť aj ostatných divákov. Snímka prináša osmonohé monštrum, ktoré neustále rastie. Z jeho veľkosťou však rastie aj jeho hlad a čoskoro pre neho žiadna obeť nie je priveľkou…

Produkčná spoločnosť Studio Canal však uvádza, že film by obstál aj na poli hororovej komédie, prinesie teda aj odľahčené prvky. Už meno hlavnej hrdinky Charlotte je kreatívnym odkazom na detskú knižku Charlottina pavučinka. Zahrá si ju Alyla Browne, známa z filmu Tritisíc rokov túžby či seriálu Nine Perfect Strangers.

Pavúk rapídne rastie, narastá aj jeho apetít

Charlotte je krátko pred pubertou, začína však s rebelovaním. To hlavne kvôli tomu, že sa cíti izolovaná od rodičov, pretože sa im narodil nový potomok. Jednej noci sa však všetko zmení. Cez okno do ich bytu počas búrky priveje vajíčko nie úplne štandardného druhu pavúkov. Mladé dievča vyliahnutého pavúka nájde, pomenuje ho Sting a stará sa o neho ako o domáce zvieratko.

Rapídne však rastie a čoskoro mu nebudú stačiť na večeru šváby. Schytávajú to aj domáce zvieratá, to dokonca aj tie od susedov. Čoskoro si všetci uvedomia, že sa stávajú v bytovke väzňami, to dokonca aj s privolaným ničiteľom hávede. Otázkami zostáva, koľko obetí ešte pribudne a či je monštrum vôbec možné zastaviť.

horor sting plagát
Zdroj: tmdb.org

Nechutná jazda s praktickými efektami

Ukážka poskytuje niekoľko naozaj silných a ťažko stráviteľných záberov. Tie sú o toľko intenzívnejšie, že štúdio stavilo na použitie praktických efektov. Keďže ide o austrálsku produkciu, obrátili sa na dielňu Weta Workshop. Nejde o žiadnu neznámu skupinu, pracovali totiž aj na trilógii Pána prsteňov.

Režisérom a zároveň scenáristom filmu je Kiah Roache-Turner, ktorý zaujal béčkovou zombie sériou Wyrmwood. Film stihol priniesť ešte pred chystaným remakom Arachnofóbie, ktorý pripravuje Christopher Landon, tvorca série Všetko najhoršie. Pavúčí teror z Austrálie bude mať premiéru už 12. apríla.

Ako sa vám pozdáva trailer na film Sting? Dokázali ste ho napriek jeho nechutnosti dopozerať? Pobavili vás zároveň niektoré momenty? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -