John Wick dostáva drsného konkurenta. Novinka prinesie krvavú pomstu počas Vianoc

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Drsný záver roka

Vianoce sa tento rok nebudú niesť len v duchu rodinných filmov a rozprávok. Prichádza trailer na Silent Night, najnovší drsný triler od režisérskeho esa Johna Woo. Známy hongkonský režisér svetu priniesol skvelé kúsky ako Zabijak (1989), Hard Boiled alebo Tvárou v tvár, tentoraz do akcie nasadzuje Joela Kinnamana, hviezdu zo The Suicide Squad. Ten sa vydáva na krvavú pomstu počas Vianoc, nepovie však pri tom jediné slovo.

Názov filmu Tichá noc nie je náhodný a nesie dvojitý význam. Na jednej strane sa novinka odohráva vo sviatočnom období, na druhej strane bude obsahovať minimum dialógov. Hlavný hrdina bude totiž na začiatku postrelený do hrdla, čím príde o možnosť rozprávať. Pri rovnakej prestelke, v ktorej si konkurenčné gangy vybavujú svoje účty, je však zabitý syn hlavného hrdinu a neskoršieho pomstiteľa.

Protagonista ničí gangy bez jediného slova

Kinnaman je odhodlaný svojho syna pomstiť a podstupuje tvrdý tréning. Postupne sa zdokonaľuje vo viacerých spôsoboch boja a streľby, učí sa šoférovať a maká na sebe, len aby sa dostal do formy za jediným cieľom – zlikvidovať všetkých gangsterov, ktorí sú zodpovední za smrť jeho potomka.

Už z traileru je jednoznačne cítiť, že pôjde o poriadne krvavú jazdu, čo dokazuje aj R-kový rating, a teda prístupnosť až od 18 rokov. Takéto hodnotenie si film vyslúžil kvôli použitiu „silného krvavého násilia, užívanie drog a vulgárne spôsoby vyjadrovania“. Režisér si mimoriadne chválil schopnosti hlavného hereckého predstaviteľa. Musel totiž hrať iba svojimi očami a výrazmi tváre – a vraj takto dokonca dokázal povedať celý príbeh, ktorý potreboval.

film silent night plagát
Zdroj: IMDB

Spojenie hereckej hviezdy a legendárneho režiséra

Kinnaman, ktorého môžeme poznať aj z Altered Carbon, podľa režiséra robil 99 % akčných kúskov úplne sám. Herec navyše povedal, že ak pracuje s týmto režisérom, chce presne takú akciu, ako by John Woo spravil. Dostal teda dve zbrane a možnosť prestrieľať sa všetkým, čo sa mu postavilo do cesty.

Okrem Kinnamana si vo filme zahrajú aj Scott Mescudi alias Kid Cudi (X), Harold Torres či Catalina Sandino Moreno. Scenár napísal Robert Archer Lynn, ktorého môžeme poznať ako autora akčného kúsku Odsúdený k smrti či hororovo ladených Prisoners. Akčný napínavý triler stihneme ešte pred vianočnou sezónou, pretože sa do kín dostáva od 1. decembra, premietať sa však bude iba na vybraných trhoch a na Slovensku sa do kín zatiaľ nechystá.

Ako sa vám páči trailer na Silent Night? Užívate si Joela Kinnamana aj bez toho, aby povedal jediné slovo? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: bloody-digusting.com, ew.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -