Banícke mesto sa prepadá pod zem. Tento severský katastrofický film si podmanil Netflix

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Severský katastrofický film na Netflixe

Iba v piatok, 16. februára pribudol na Netflix severský katastrofický film The Abyss. Divákov lákal k obrazovkám pútavý príbeh o baníckom mestečku, ktoré je na pokraji skazy. Za víkend sa dostal takmer na špičku rebríčka, otázne však je, ako dlho sa dokáže pri vrchole udržať. Tí, ktorí si ho totiž pozreli mu neadresujú práve pochvalné reakcie.

Film hovorí o švédskom meste Kiruna, ktoré sa nachádza pri najväčšom lome na svete – Kiirunavaara. Dlhodobá ťažba železa si vyžiadala svoju daň, zem sa začína otriasať a hrozí, že celé mestečko bude čoskoro pochované.

Kombinácia hrozby a drámy lákala divákov

V centre príbehu je Frigga, ktorá dohliada na bezpečnosť pri ťažbe. Okrem svojej mimoriadne riskantnej práce toho musí aktuálne zvládať veľké množstvo aj vo svojom osobnom živote – nechce ju nechať na pokoji jej bývalý manžel aj napriek tomu, že si našla novú lásku. Pri blížiacej sa katastrofe sa navyše stratí jej syn a začína po ňom zúfalé pátranie. Snímka tak lákala na pôsobivé spojenie nervy drásajúcej katastrofy a drámy.

Zrejme aj to bude dôvodom, prečo sa už v sobotu, 17. februára dostala na Slovensku medzi najpozeranejšie filmy. Ako hovoria dáta z portálu FlixPatrol, v ten deň už bola na piatej pozícii. V nedeľu, 18. februára sa dokonca dostala takmer na vrchol, stal sa z nej druhý najpozeranejší film na streamovacej službe.

netflix the abyss
Zdroj: Netflix

Ľudia mu však chvály neadresujú

Diváci, ktorí si však film pozreli ho určite nebudú odporúčať ďalej. Na portáli Rotten Tomatoes má film žalostné hodnotenie 1,6 z 5, hodnotilo 50 divákov. Ani u našincov práve nevyhral, na webe ČSFD má nelichotivé skóre 46 %.

Komentáre hovoria o tom, že dostali otravnú rodinnú drámu a vôbec nie katastrofický film. Zo samotnej hrôzy nevidíme takmer nič, iba v zopár minútach pri konci filmu. Ďalší zase hovoria, že ide o ťažko nevyužitý potenciál a vyčítaná je aj nutnosť vsunutia modernej agendy. Dokonca ani herecké výkony nepresvedčili a komparz vraj ako keby zbierali na poslednú chvíľu… Neostáva nič iné len si film pozrieť a utvoriť si vlastný názor.

Čo hovoríte vy? Pozreli ste si tento severský katastrofický film alebo ste ho vynechali? Ako dlho si myslíte, že sa udrží pri vrchole rebríčka? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -