Toto sú podľa divákov tie najlepšie filmové páry v histórii!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Bez romantiky by to skrátka nešlo. V každom dobrom filme je nejaký ten romantický príbeh, či už okrajovo alebo tvorí hlavnú zápletku. Vo filmovom svete je množstvo skvelých párov, medzi ktorými je skvelá chémia. Chceli sme však vidieť názory divákov, a tí nám ukázali, že toto sú podľa nich tie najlepšie filmové páry v histórii. Ktorý pár získal prekvapivo prvé miesto?

Najlepšie filmové páry v histórii

7. Ron a Hermiona – Harry Potter (2001 až 2011)

najlepšie filmové páry
Zdroj: brightside.me

Napriek tomu, že si J. K. Rowlingová pôvodne predstavovala Harryho ako dokonalého partnera pre Hermionu, fanúšikovia série Harry Potter boli striktne proti. Mali totiž pocit, že práve medzi Hermionou a Ronom je tá správna vzťahová chémia.

Najprv sa ako deti doberali, neskôr zistili, že sa navzájom priťahujú a napokon skončili spolu. Ron pre Hermionu nebol len kamarát, vždy bol niečím viac, čo sa o Harrym nedá povedať. Ten sa o Hermionu vždy staral len ako o najlepšiu priateľku. Zbožňoval ju, avšak nie v romantickom zmysle.

6. Will Turner a Elizabeth Swannová – Piráti z Karibiku (2003 až 2017)

najlepšie filmové páry
Zdroj: brightside.me

Piráti z Karibiku je ďalšia kultová fantasy séria, ktorá sa opierala aj o romantický príbeh medzi dvoma mladými ľuďmi. Tí si prešli mnohými prekážkami, aby mohli byť spolu. Najprv Elizabeth zachránila Willa pred utopením, ešte keď bol malý. Takisto nikomu neprezradila, že je pirát. Lenže Will bol len chudobný chlapec, kým Elizabeth bola z bohatej rodiny.

Napokon musela Elizabeth na svojho milého čakať 10 rokov kvôli kliatbe, ktorá visela nad Blúdnym Holanďanom, teda nad loďou, ktorú mal na starosti Will čoby kapitán. Diváci ocenili to, ako tvorcovia vnášali polená pod nohy týmto dvom, napokon sa ale dočkali svojho vytúženého šťastného konca.

5. Peter Parker a Michelle „MJ“ Jones – Spider-Man (2017 až 2021)

najlepšie filmové páry
Zdroj: brightside.me

Peter Parker nebol do MJ odjakživa zamilovaný. Všimol si ju až neskôr, ocenil na nej jej zmysel pre čierny humor a jej prirodzenú roztomilosť. Keď sa skutočne dali dokopy, všetkých divákov mrzelo to, čo sa stalo na konci megahitu Spider-Man: Bez domova (2021). K diváckej obľube tohto páru prispelo aj to, že herec Tom Holland a herečka Zendaya spolu tvoria pár aj v skutočnosti, a to už nejaký ten čas.

4. John a Jane – Pán a Pani Smithovci (2005)

Angelina Jolie, Brad Pitt
Zdroj: brightside.me

Film, kvôli ktorému stroskotalo manželstvo Brada Pitta s Jennifer Aniston a začal sa mediálne možno najznámejšie manželstvo medzi Pittom a Angelinou Jolie.

V tejto akčnej komédii si tieto herecké hviezdy zahrali manželov/agentov v utajení, čo, samozrejme, spôsobí množstvo problémov a akcie. Napriek tomu, že všetkým nám bolo Jennifer Aniston ľúto, musíme priznať, medzi Angelinou a Bradom bola skutočne skvelá chémia.

3. Baby a Johnny – Hriešny tanec (1987)

Patrick Swayze, Jennifer Grey
Zdroj: brightside.me

Kultový film Hriešny tanec (1987) divákov zaujal hlavne vďaka chémii, ktorú medzi sebou mali Patrick Swayze a Jennifer Grey. Tvorili skutočne pekný a zaujímavý pár, každopádne zaujímavé je to, že sa v skutočnosti pri nakrúcaní nenávideli.

Swayze sa musel niekoľkokrát ospravedlniť Jennifer, ktorá sa však podľa hercových slov správala ako hysterka. Nič to však nemení na tom, že diváci považujú tento filmový pár za nesmierne obľúbený.

2. Gomez a Morticia Addams – Rodinka Addamsovcov (1991 až 1993)

Rodina Addamsovcov
Zdroj: brightside.me

Morticia a Gomez Addamsovci tvoria priam dokonalý pár. Ich vzájomná príťažlivosť je neskutočne intenzívna, obaja by kvôli tomu druhému obetovali svoj život.

Takmer v každej scéne sa navzájom dotýkajú, pretože musia neustále cítiť dotyk toho druhého. Plus ich, samozrejme, spája aj zmysel pre neskutočne čierny humor. Určite je to jeden z celkovo najslávnejších romantických párov vo filmových dejinách.

1. Sebastian a Mia – La La Land (2016)

La La Land
Zdroj: brightside.me

Najviac diváckych hlasov získal pár z kultového muzikálu režiséra Damiena Chazellea La La Land (2016). Diváci ocenili to, že je medzi postavami výborná chémia, a to hlavne vďaka faktu, že Emma Stone si už viackrát zahrala priateľku Ryana Goslinga (Bláznivá hlúpa láska). A taktiež za to môžu aj vynikajúce výkony oboch hereckých hviezd.

Emma Stone dokonca za svoje skvelé prevedenie nádejnej herečky získala Oscara. Napriek tomu, že tento pár nečakal klasický happyend, divákov to neodradilo od toho, aby Sebastian a Mia získali prvé miesto v tomto rebríčku.

Toto sú podľa divákov tie najlepšie filmové páry. Ktorý skvelý pár tu podľa vás rozhodne chýba?

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -