Žili na chodníku a nemali čo jesť. Toto sú herci, ktorí sa vypracovali na veľké hviezdy!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Ako vlastne vyzerá ten pravý „americký sen“? Ten spočíva vo vytrvalosti. V tom, že sa nevzdávate hlavne vtedy, keď máte na svojom konte menej ako nulu. Práve v tom období sa totiž rozhoduje o tom, či to niekam dotiahnete alebo nie. Možno sa to ľahko číta, ale ľahké to určite nie je. Tieto osobnosti to však dokázali. Vďaka odhodlaniu a talentu si získali srdcia fanúšikov a stali sa nesmrteľnými. Toto sú totiž herci, ktorí sa vypracovali na veľké hviezdy, aj keď pochádzajú z mimoriadne chudobných pomerov.

Herci, ktorí sa vypracovali na veľké hviezdy

1. Jennifer Lopez spávala na gauči

herci, ktorí sa vypracovali
Zdroj: glamourmagazine.co.uk

Slávna popová a herecká hviezda Jennifer Lopez má dnes majetok v hodnote 300 miliónov dolárov. Nie vždy to však bolo takto. Keď sa rozhodla nechať vysokú školu, nemala ani kde bývať, chvíľu dokonca prespávala na ulici ako bezdomovec. Chodievala do tanečného štúdia, kde ju nechávali prespávať na gauči. V tom čase mala len 18 rokov a nikto nepoznal jej meno. Teraz je vďačná za to, že si jej dcéra nemusí prejsť podobnými ťažkosťami.

2. Leonardo DiCaprio v detstve myslel stále len na peniaze

herci, ktorí sa vypracovali
Zdroj: nextbestpicture.com

Každý fanúšik tohto sympatického herca vie, že si Leo dokáže poriadne užívať zarobené peniaze. V detstve ich totiž nemal. S jeho rodičmi bývali v drsnejšej časti východného Hollywoodu. Jeho mama pracovala ako sekretárka a jeho otec predával komiksy v suteréne ich domu. DiCaprio sa priznal, že v detstve vždy myslel na peniaze a čo všetko by si mohli kupovať, ak by ich mali. Herectvo bolo pre neho priamou cestou, ako sa k týmto peniazom dostať. Dnes má majetok v hodnote 200 miliónov dolárov.

3. Mark Wahlberg bol kedysi odsúdeným narkomanom

herci, ktorí sa vypracovali
Zdroj: ew.com

Dnes je z Marka Wahlberga uznávaná filmová hviezda, a to vďaka filmom ako Macík (2012), Lúpež po taliansky (2005), Skrytá identita (2006) či Uncharted (2022). Mark má však za sebou veľmi ťažkú minulosť. Vyrastal v drsnej časti Bostonu, celá jeho rodina mávala problém so zákonom. Ani on sa tomu nevyhol. Priznal sa aj k závislosti na kokaíne a sedel vo väzení za podozrenie zo spáchania vraždy.

Všetko sa však zmenilo, keď so svojím bratom Donniem a ďalšími kamarátmi založil skupinu New Kids on the Block. Vďaka úspechu tejto skupiny započal Mark aj svoju rapovú kariéru pod pseudonymom „MarkyMark“. A to ho napokon doviedlo aj k herectvu.

4. Jim Carrey býval v dodávke aj s celou svojou rodinou

Jim Carrey
Zdroj: funartmusic.webnode.sk

Do kategórie „herci, ktorí sa vypracovali“ spadá určite aj slávny komik Jim Carrey. Keď mal 12 rokov, jeho otec prišiel o prácu, čo bol pre celú rodinu veľký šok. Kvôli tomu museli istý čas všetci bývať v dodávke a Jim musel po škole chodiť pracovať do továrne, aby vôbec mali čo jesť.

Prelom nastal v čase, keď sa Jim pridal k obsadeniu legendárnej šou Saturday Night Live, zvanej aj pod skratkou SNL. Diváci jeho stand-upy a komické výstupy milovali a on sa tak dostal aj do Hollywoodu. V hereckej kariére sa mu najviac darilo v roku 1994, v tom roku mali premiéru jeho veľké hity, a to Blbý a blbší či Maska. Po týchto filmoch bol už z Jima milionár.

5. Leighton Meester sa narodila vo väzení

Leighton Meester
Zdroj: hollywoodreporter.com

Odhadovaná hodnota majetku americkej herečky Leighton Meester je 5 miliónov dolárov, čo je vzhľadom k jej príbehu naozaj pôsobivé. Narodila sa totiž v base, pretože jej tehotnú matku zatkli za predaj a prechovávanie drog. Keď sa narodila, žila s babičkou na Floride, kým jej mamu nepustili z väzenia. Ako 10-ročná sa presťahovala do New Yorku, kde začala jej kariéra modelky.

Neskôr sa aj s mamou presťahovala do Los Angeles, aby získala viacero príležitostí. Napokon sa jej to aj podarilo a v roku 2007 získala jednu z hlavných úloh v úspešnom seriáli z prostredia Manhattanu Gossip Girl (2007 až 2012). Sama však priznala, že kým ostatné tínedžerky mysleli na šaty a na podobné veci, ona sa starala o to, aby mohli zaplatiť plyn a mali peniaze na jedlo.

6. Halle Berry bývala istý čas v útulku pre psov

Halle Berry
Zdroj: ew.com

Dnes ju poznáme ako krásnu držiteľku Oscara, lenže keď mala Halle Berry len 20 rokov, mohla o podobnej kariére iba snívať. Sama priznala, že boli časy, kedy musela spávať v útulku pre psov. Napokon sa ale vzchopila, pretože túžba po úspechu bola silnejšia než strach z neznámeho. Prvá veľká príležitosť prišla s akčnou krimi komédiou Posledný skaut (1991). V tomto filme si Halle zahrala po boku Brucea Willisa a aj keď to nebola veľká rola, film sa stal kultovým a posunul jej kariéru o level vyššie. O rok neskôr prišla komédia s legendárnym Eddiem Murphym Bumerang (1992). Tá síce divákov neočarila, no Halle bola krásna a prirodzená ako vždy.

Tá pravá sláva však prišla až s filmom X-Men (2000), v ktorom si Halle zahrala komiksovú postavu od Marvelu menom Storm. Diváci boli z filmového spracovania nadšení. Hlavne vďaka tomu prišla ponuka zahrať si v dráme Ples príšer (2001). Za svoj výkon bola Halle nominovaná na Oscara a toto ocenenie aj získala.

7. Sarah Jessica Parker niekedy mala elektrinu a niekedy nie

Sarah Jessica Parker
Zdroj: premiere.fr

Sarah Jessica Parker patrí medzi najväčšie herecké hviezdy na svete. Na jej konte svieti suma 90 miliónov dolárov a dodnes patrí medzi módne ikony. Preslávila sa vďaka kultovému seriálu Sex v meste (1998 až 2004), v ktorom stvárnila ikonickú rolu novinárky Carrie Breadshawovej, ktorej články boli prevažne o láske, o vzťahoch a o sexe. Nie vždy to však mala Sarah také ľahké.

Vyrastala v New Yorku a jej rodina patrila medzi tie menej šťastné. Samotná herečka priznala, že boli časy, kedy sa museli zaobísť bez elektriny. Alebo niekedy oslávili Vianoce a niekedy zase nie. To isté platilo aj s narodeninami jednotlivých členov rodiny. Jej privátnym cieľom bolo to, aby dokázala zabezpečiť svoju rodinu, čo sa jej aj podarilo. Jej deti už majú elektrinu každý deň.

Toto sú herci, ktorí sa vypracovali aj napriek ťažkej životnej situácii. Ktorá hviezda si podľa vás prešla v detstve najhorším peklom?

Zdroj: insider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -