Toto sú prelomové úlohy hercov, vďaka ktorým sa z nich stali hviezdy!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Každý slávny herec má za sebou jednu filmovú či seriálovú úlohu, vďaka ktorej sa dostal k sérii ďalších skvelých ponúk. Pred daným filmom či seriálom ich nikto nepoznal, no potom ich už poznal každý. Dnes vám preto ukážeme prelomové úlohy hercov, vďaka ktorým ich dnes považujeme za svetové herecké esá.

Prelomové úlohy hercov

1. Kirsten Dunst – Interview s upírom (1994)

prelomové úlohy hercov
Zdroj: brightside.me

Mnohí filmoví fanúšikovia si myslia, že sa Kirsten Dunst preslávila vďaka úlohe Mary Jane Watson v sérii Spider-Man (2002-2007). Určite táto komiksová séria vyzdvihla jej popularitu, no do centra Hollywoodu sa dostala vďaka filmu Interview s upírom. V ňom si zahrala po boku Toma Cruisea a Brada Pitta. Za svoj výkon sa jej už v mladistvom veku podarilo získať nomináciu na Zlatý glóbus.

2. Bruce Willis – Smrtonosná pasca (1988)

prelomové úlohy hercov
Zdroj: brightside.me

Bruce Willis si zahral v mnohých skvelých a prestížnych filmoch. Jeho kariéru však definoval nevinne vyzerajúci akčný film Smrtonosná pasca. V ňom si Willis zahral detektíva Johna McClanea, ktorý si musí ako jediný poradiť s teroristami v budove Nakatomi Plaza. Slávny herec sa najprv zdráhal túto ponuku prijať, pretože akčné filmy v tej dobe neboli práve v kurze. Lenže zárobky v kinách hovorili jasnou rečou. Divákov nesmierne potešilo, že Willis sám predvádza svoje kaskadérske kúsky a navyše hlášky v jeho podaní nemali chybu.

3. Brad Pitt – Thelma a Louise (1991)

prelomové úlohy hercov
Zdroj: brightside.me

Slávny príbeh dvoch žien sa v roku 1991 rozhodol sfilmovať nemenej známy režisér Ridley Scott (Votrelec, Gladiátor). Ten do úlohy atraktívneho kovboja obsadil Brada Pitta. V tom čase bol Pitt len neznámym a snaživým hercom. Po tomto filme už mal hneď niekoľko ďalších ponúk.

4. Leonardo DiCaprio – Čo žerie Gilberta Grapea (1993)

Leonardo DiCaprio
Zdroj: brightside.me

Napriek tomu, že celosvetovú slávu získal Leonardo DiCaprio vďaka filmu Titanic (1997), do centra pozornosti sa dostal vďaka úlohe Arnieho Grapea. V tejto dramatickej snímke si zahral po boku v tom čase už známeho Johnnyho Deppa. Arnie Grape je takisto jednou z Leových najobľúbenejších postáv v jeho pôsobivej kariére. A takisto mu práve táto rola vyniesla jeho prvú nomináciu na Oscara.

5. Ralph Fiennes – Schindlerov zoznam (1993)

Ralph Fiennes
Zdroj: brightside.me

Ralph Fiennes je dnes medzi divákmi známy predovšetkým ako Lord Voldermort zo série Harry Potter. Avšak tento britský herec sa preslávil už oveľa skôr a to v jednom z najpôsobivejších filmov všetkých čias, v Schindlerovom zozname. V tejto skvostnej dráme režiséra Stevena Spielberga stvárnil skutočnú postavu nacistického dôstojníka Amona Goetha. Za svoj vynikajúci výkon získal množstvo ocenení a takisto nomináciu na Oscara.

6. Jake Gyllenhaal – Donnie Darko (2001)

Jake Gyllenhaal
Zdroj: brightside.me

Celosvetové uznanie získal herec Jake Gyllenhaal vďaka niekoľko-oscarovej dráme Skrotená hora (2005). Ešte predtým sa mu však otvorili dvere do Hollywoodu vďaka sci-fi dráme Donnie Darko (2001). Tento film zaujal svojou extravaganciou a miešaním rôznych žánrov. Ide totiž o drámu, komédiu a dokonca aj o sci-fi film.

7. Emma Stone – Superbad (2007)

prelomové úlohy hercov
Zdroj: brightside.me

Emma Stone sa dostala do povedomia divákov vďaka kinohitu Superbad, v ktorom si zahrala s Jonahom Hillom a Michaelom Cerom. Film o dobrodružstvách stredoškolákov posunul túto herečku až ku komerčnej bombe s názvom Zombieland (2009). O rok neskôr si zahrala prvú hlavnú úlohu a to v komédii Ľahko ju zbaliť (2010).

8. Scarlett Johansson – Stratené v preklade (2003)

Scarlett Johansson
Zdroj: brightside.me

Ešte pred tým, ako sa zo Scarlett Johansson stala sexi Black Widow, zahrala si ešte ako 17-ročná v komediálnej dráme Stratené v preklade režisérky Sofii Coppollovej. V tomto filme si zahrala po boku Billa Murrayho a za svoj výkon získala množstvo ocenení.

Zdroj: brightside.me

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -