Marvel už 5 rokov ničím nezaujal. Zoradili sme nové MCU filmy od najhoršieho po najlepší

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Najčítanejšie za 7 dní

Najlepšie MCU filmy od vydania Avengers: Endgame (2019)

V roku 2019 vydalo štúdio Marvel doposiaľ svoj najväčší filmový hit Avengers: Endgame. Diváci si v tomto počine mohli vychutnať všetkých svojich obľúbených hrdinov. V poradí štvrtý diel samostatnej série Avengers (2012 až 2019) nadväzoval na svojho predchodcu Avengers: Infinity War (2018). V ňom sa známi hrdinovia na čele s Iron Manom či Kapitánom Amerikom po prvýkrát postavili Thanosovi.

Z oboch filmov sa stali komerčné trháky obrovských rozmerov. Po spomínanom snímku Avengers: Endgame to však so sériou MCU šlo z kopca. Mnohé filmy nezarobili to, čo mali a takisto nepotešili ani divákov. Preto sme zoradili Marvel projekty od čias vydania Endgame (2019) od najhoršieho po najlepší. Ktorý je na prvom mieste?

11. The Marvels (2023)

Kým prvý samostatný film Brie Larson ako Captain Marvel (2019) v kinách dosiahol tržby nad jednu miliardu, jej nasledujúci veľký počin nepresiahol 200 miliónov.

The Marvels (2023) je podľa názorov divákov či kritikov gýčový, akčné scény nemajú veľkú kvalitu a postavy nie sú príliš zaujímavé. Ťažko na niekoho zvaliť vinu, zrejme ide o celkový debakel.

10. Ant-Man a Wasp: Quantumania (2023)

Tretí diel série Ant-Man (2015 až 2023) takisto nepatrí medzi to najlepšie, čo zo série MCU vzišlo. Skôr medzi to najhoršie. A to aj napriek tomu, že sa k svojim úlohám vrátili uznávané herecké hviezdy Paul Rudd, Evangeline Lily, Michelle Pfeiffer a Michael Douglas.

Zatiaľ posledný Ant-Man síce nedopadol tak zle ako The Marvels, no takisto sa nemá čím chváliť. Tvorcom sa s 200-miliónovým rozpočtom podarilo ukoristiť „len“ 470 miliónov. Pre film takéhoto kalibru je to príliš málo.

9. Thor: Láska a hrom (2022)

Posledný diel zo série Thor (2011 až 2022) nemožno nazvať brakovým. Aspoň čo sa tržieb týka. Tvorcovia si totiž prišli až na sumu 760 miliónov dolárov, bohužiaľ však diváci zostali po premiére sklamaní.

Režisér Taika Waititi vdýchol nový vietor do tejto série filmom Thor: Ragnarok (2018). Ten bol akčný, svižný a hlavne zábavný. Lenže všetkého veľa škodí a do filmu Thor: Láska a hrom (2022) režisér vsunul toľko humoru, že divákom už začal liezť krkom. Nasledujúci film na tomto zozname bol veľmi kontroverzný – niektorí ho milovali, iní ho nenávideli. (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -