Len pre silné žalúdky. Netflix pridá do ponuky mrazivý film podľa skutočnosti

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Netflix predstaví ďalšiu mrazivú snímku

Fanúšikovia znepokojivých príbehov podľa skutočnosti si na Netflixe opäť prídu na svoje. Streamovacia služba do ponuky už o pár dní uvedie mrazivú drámu Beštiálny sused (Cleveland Abduction), ktorá je postavená na šokujúcom príbehu trojice žien, ktoré 11 rokov väznil, týral a znásilňoval ich únosca Ariel Castro.

Znepokojivá dráma z roku 2015 je rekonštrukciou skutočných udalostí, ktoré ešte v roku 2013 šokovali verejnosť. Film rozpráva príbeh Michelle Knightovej, ktorá bola jednou z troch žien unesených a dlhé roky zadržiavaných Arielom Castron v jeho dome hrôzy v Clevelande v štáte Ohio. Beštiálny sused je príbeh o prežití, odvahe a vykúpení a je mementom ľudskej vôle bojovať a prežiť.

Prežili si peklo

Režisérkou filmu je menej známa Alex Kalymnios, pričom scenár napísala Stephenie Johnson. Tia Mowry v hlavnej úlohe predstavuje Michelle Knightovú, ženu, ktorá prežila nepredstaviteľné utrpenie a ktorá sa stala symbolom sily a odolnosti.

Film detailne opisuje nielen fyzické, ale aj psychické utrpenie obetí a ich boj o prežitie počas viac ako desaťročia stráveného v zajatí.

Dvadsaťjedenročná slobodná matka Michelle Knightová (Taryn Manningová), ktorá sa stane prvou obeťou únoscu Ariela Castra (Raymond Cruz), zostane uväznená v jeho dome skoro 11 rokov. Tam sa stane priateľkou a sestrou dvoch ďalších žien, ktoré Castro uniesol krátko po nej. Išlo o dospievajúce dievčatá Amandu Berryovú (Samantha Droke) a Ginu DeJesus (Katie Sarife). Michelle v sebe našla ohromnú silu a aj vďaka viere v Boha a odhodlaniu znova vidieť svojho syna, sa odmietla nechať zlomiť zvráteným Castrom. Keď Amanda Berryová s Castrom otehotnela, bola to práve Michelle, kto pomohol dieťa priviesť na svet a následne aj zachrániť jeho život.

Film je podľa očakávaní ťažkým sledovaním a ďalším znepokojivým svedectvom tragického skutočného príbehu. Podobne sa podpísal aj na viacerých divákoch, ktorí ho označujú za tramatizujúci. Podľa niektorých zároveň išlo o jeden z najťažších filmov, aké kedy videli.

Snímka vo veľkom vychádza zo svedectiev trojice väznených žien, predovšetkým však z príbehu Michelle Knightovej, ktorá našla silu rozprávať o vlastnom pekle aj na verejnosti a neskôr napísala aj knihu. Beštiálny sused na Netflixe uvidíte od 31. marca.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -