Bol zverejnený zoznam krajín, kde sa tento rok spúšťa Disney+. Je medzi nimi aj Slovensko

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Najčítanejšie za 7 dní

Disney+ príde na Slovensko

Teraz je už zrejmé, že tento rok k nám pribudnú ďalšie streamovacie služby. Nedávno bolo oznámené, že nás čaká po dlhom váhaní a odkladaní HBO Max. Ten by sa mal spustiť už o necelý mesiac, v ikonický dátum 22.02.2022. Snáď ešte dlhšie sme čakali na inú službu. Teraz je však potvrdené, že Disney+ prichádza aj na Slovensko.

Disney dnes vydalo tlačovú správu, v ktorej oznamuje, že svoju streamovaciu službu spustí v 42 krajinách a 11 teritóriách. Uvádzajú sa aj krajiny ako Južná Afrika, Turecko a Spojené arabské emiráty. Práve o krajinách z blízkeho východu sa hovorilo, že boli hlavným dôvodom, prečo bola služba oneskorená z jesene 2021 na rok 2022.

disney-plus-logo
Zdroj: alza.sk

Exkluzívny bohatý obsah aj u nás

V zozname však nechýbali ani balkánske krajiny a krajiny východnej Európy. Medzi nimi aj Maďarsko, Poľsko, Česká Republika a samozrejme práve Slovensko. Presný dátum ešte neuvádzajú, avšak avizované je, že stream príde do daných krajín v „lete 2022“.

Disney+ ponúkne obľúbené príbehy, ktoré pozná celý svet, ale aj exkluzívny originálny obsah a tisíce relácií a epizód z produkcie Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a ďalší pestrý obsah z produkcie značky Star. Pod ňu partia vlastníctva spoločností 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX či Searchlight Pictures.

Vydávanie seriálov na Disney+ v stredy
Zdroj: hitc.com

Aj so slovenským dabingom či titulkami

Vďaka 20th Century Fox ako ich poznáte si budeme pozrieť napríklad aj známych Simpsonovcov. Tí by mali byť podľa skorších informácií dostupní aj v českom jazyku. Služba totiž v posledných týždňoch či mesiacoch chystalo lokalizovaný obsah, či už formou dabingu alebo titulkov v slovenskom a českom jazyku.

Služba teda už po lete aj v našej krajine poskytne aktuálne sledovanie celovečerných filmov, seriálov či dokumentov. K svojim obľúbeným hrdinom od Marvelu či zo sveta Hviezdnych vojen sa tak budeme môcť pripojiť spolu so zvyškom sveta. A s aktuálnym rozširovaním franšíz z dielne Disney to je skvelou správou!

Presný dátum ani cenovka za službu ešte zverejnené neboli. Na ďalšie informácie teda trpezlivo čakáme a prinesieme po ich zverejnení.

Potešila vás správa, že aj streamovacia služba Disney+ príde tento rok na Slovensko? Ktorej zo služieb dávate prednosť vy? Alebo ich radšej máte všetky? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: disneyplus.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -