Bol zverejnený zoznam krajín, kde sa tento rok spúšťa Disney+. Je medzi nimi aj Slovensko

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Disney+ príde na Slovensko

Teraz je už zrejmé, že tento rok k nám pribudnú ďalšie streamovacie služby. Nedávno bolo oznámené, že nás čaká po dlhom váhaní a odkladaní HBO Max. Ten by sa mal spustiť už o necelý mesiac, v ikonický dátum 22.02.2022. Snáď ešte dlhšie sme čakali na inú službu. Teraz je však potvrdené, že Disney+ prichádza aj na Slovensko.

Disney dnes vydalo tlačovú správu, v ktorej oznamuje, že svoju streamovaciu službu spustí v 42 krajinách a 11 teritóriách. Uvádzajú sa aj krajiny ako Južná Afrika, Turecko a Spojené arabské emiráty. Práve o krajinách z blízkeho východu sa hovorilo, že boli hlavným dôvodom, prečo bola služba oneskorená z jesene 2021 na rok 2022.

disney-plus-logo
Zdroj: alza.sk

Exkluzívny bohatý obsah aj u nás

V zozname však nechýbali ani balkánske krajiny a krajiny východnej Európy. Medzi nimi aj Maďarsko, Poľsko, Česká Republika a samozrejme práve Slovensko. Presný dátum ešte neuvádzajú, avšak avizované je, že stream príde do daných krajín v „lete 2022“.

Disney+ ponúkne obľúbené príbehy, ktoré pozná celý svet, ale aj exkluzívny originálny obsah a tisíce relácií a epizód z produkcie Disney, Pixar, Marvel, Star Wars, National Geographic a ďalší pestrý obsah z produkcie značky Star. Pod ňu partia vlastníctva spoločností 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX či Searchlight Pictures.

Vydávanie seriálov na Disney+ v stredy
Zdroj: hitc.com

Aj so slovenským dabingom či titulkami

Vďaka 20th Century Fox ako ich poznáte si budeme pozrieť napríklad aj známych Simpsonovcov. Tí by mali byť podľa skorších informácií dostupní aj v českom jazyku. Služba totiž v posledných týždňoch či mesiacoch chystalo lokalizovaný obsah, či už formou dabingu alebo titulkov v slovenskom a českom jazyku.

Služba teda už po lete aj v našej krajine poskytne aktuálne sledovanie celovečerných filmov, seriálov či dokumentov. K svojim obľúbeným hrdinom od Marvelu či zo sveta Hviezdnych vojen sa tak budeme môcť pripojiť spolu so zvyškom sveta. A s aktuálnym rozširovaním franšíz z dielne Disney to je skvelou správou!

Presný dátum ani cenovka za službu ešte zverejnené neboli. Na ďalšie informácie teda trpezlivo čakáme a prinesieme po ich zverejnení.

Potešila vás správa, že aj streamovacia služba Disney+ príde tento rok na Slovensko? Ktorej zo služieb dávate prednosť vy? Alebo ich radšej máte všetky? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: disneyplus.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -