John Wick 4 ukončil nakrúcanie a zrejme dostal oficiálny názov. Čo znamená?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

John Wick 4 dostal oficiálny názov

Nakrúcanie filmu John Wick 4 sa skončilo a s ním sme pravdepodobne dostali aj jeho názov. Herec Shamier Anderson, ktorý sa pohyboval po pľaci, zverejnil na svojom Instagrame sériu fotiek, aby pripomenul filmovanie. Odfotil sa s hlavnou hviezdou Keanu Reevesom, aj novou hereckou posilou pre štvrtý diel, Donniem Yenom.

Najviac však ľudí zaujala druhá fotografia z príspevku. Na nej je športový plecniak, na ktorom sa píše pod názvom John Wick 4 červenými písmenami slovíčko Hagakure. Takže tu to máme, medzi zábermi s podpismi hercov či režisérom Chadom Stahelskim sa nachádza názov štvrtého filmu.

Čo to znamená?

Hagakure, ktoré doslova znamená skrytý medzi listami, odkazuje na praktického a spirituálneho vodcu pre bojovníka. Pochádza zo starej knihy od samuraja menom Yamamoto Tsunetomo. Vladár celého Japonska nezabúdal na svoj pôvod a poskytuje techniky a spôsoby pre ďalších samurajov. Musíme povedať, že to je prinajmenšom… pútavé. Žeby sa nám snažili naznačiť, že si John aj napriek všetkým predpokladom a proti všetkým nepriateľom vybuduje cestu na vrchol?

Nepredbiehajme však, o deji filmu toto zatiaľ veľa nevieme. Naposledy sme Wicka videli s Bowery Kingom, ktorého hrá Laurence Fisburne. Prežil tak nepravdepodobný pád z hotelu Continental, o ktorý sa postaral jeho majiteľ, Winston (Ian McShane). Vo filme by sme sa mali zamerať aj na jednu postavu, ku ktorej má charakter Keanu Reevesa blízko (žeby spomínaný spirituálny sprievodca?).

John Wick 4: Hagakure
Zdroj: screenrant.com

Režisér nás vytrháva z ilúzie o šťastnom konci

Ak by sme však čakali nejaký sladký a príjemný happy end, režisér nás hneď vyvedie z omylu. Už len fakt, že sa pripravuje aj piaty film, je toho dôkazom. Stahelski však značne pritvrdil a vyjadril sa takto:

„John môže prežiť všetky tieto s*ačky, ale nečaká ho žiaden happy end.  Nemá kam ísť. Myslíte si, že odfrčí zo zapadajúcim slnkom? Zabil 300 ľudí, nemôže len tak odkráčať ako keby bolo všetko okej, ku*va! Myslíte, že si nájde nejakú lásku a zostane s ňou do konca života? Nebuďte takým človekom, ak ešte taký človek existuje, on tak neskončí. Je totiž do**baný na zvyšok svojho života. Je to len otázka času.“

Čo všetko si na Johna nachystajú?

John Wick 4 teda dostal názov, ktorý môže hovoriť mnohé, ale zatiaľ nám nehovorí v podstate nič (zostáva teda tajomný ako samotná kniha z ďalekého východu). Aspoň si však nemáme robiť dlhodobé nádeje na to, že sa pre Johna skončí všetko šťastne.

Uvidíme však, čo všetko je na neho nachystané vo štvrtej časti. Postaví sa aj bojovníkovi, ktorého si zahrá Donnie Yen (Ip Man). Okrem spomínaných hercov sa ukáže aj Lance Reddick ako Charon. V nešpecifikovaných úlohách boli k obsadeniu pridaní aj Bill Skarsgård (To), Hiroyuki Sanada (Mortal Kombat), Scott Adkins (Doctor Strange), alebo Clancy Brown (Vykúpenie z väznice Shawshank).

John Wick 4 má názov Hagakure

Nech už znamená Hagakure čokoľvek, dozvieme sa to najneskôr pri uvedení filmu do kín. To sa má uskutočniť 27. mája budúceho roka. V každom prípade ale vieme, že si vychutnáme svet zabijakov a kvalitného gun fu!

Čo hovoríte na názov pre štvrtý John Wick film? Čo sa podľa vás za ním môže skrývať? Podeľte sa s nami o váš názor v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -