Peter Dinklage si zahrá toxického Avengera, avšak s Marvelom to nebude mať nič spoločné…

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nová verzia The Toxic Avenger

The Toxic Avenger (Toxický pomstiteľ) je pre niekoho dobre známou kultovou klasikou takzvaného „splatter žánru.“ Vyšiel v roku 1984 a vyslúžil si štyri (už nie tak dobre prijaté) pokračovania. Teraz však po dlhých bojoch dostáva remake, v ktorom si hlavnú postavu zahrá Peter Dinklage. Predstavuje sa novými informáciami aj zábermi.

V prvom rade nepôjde o presnú prerábku, pretože režisér Macon Blair neprináša späť rovnakého hlavného hrdinu. Neokázalého Melvina Ferda Junka III tak vystrieda životom ubitý melancholický upratovač Winston Gooze (Dinlage). Pracuje vo fitnes centre a keď mu je diagnostikovaná vážna choroba, rozhodne sa okradnúť svojho zamestnávateľa, aby mal na liečbu.

peter dinklage toxic avenger
Zdroj: imdb.com

Z ubitého upratovača (zmutovaný) hrdina

Pri svojom pokuse je však odhalený a nastane moment, pri ktorého padá do vane rádioaktívneho odpadu (tiež sa pýtate, čo robí vo fitku?). Ten z neho spraví deformovaného, monštruózneho hrdinu, ktorý bude odvtedy známy ako Toxic Avenger. Na prvom obrázku ho síce vidíme v tieňoch, je však jasné, že v rukách drží svietivo zelený, a teda zrejme radiáciu vyžarujúci mop ako zbraň.

Okrem tohto záberu dostávame aj oficiálny plagát, s ktorým sa hororová komédia uviedla na festivale Fantastic Fest v texaskom Austine. Neprezrádza nám dátum širokého vydania v kinách po celom svete, dozvedáme sa však vďaka nemu o ďalšom obsadení.

toxic avenger remake
Zdroj: collider.com

Ďalšie zaujímavé mená v obsadení

Zahrá si tu Jacob Tremblay ako Goozeho syn. Ďalšie herecké mená sú značne zaujímavé, vyskytuje sa medzi nimi Kevin Bacon či Elijah Wood. Hrať tu búdu aj Julia Davis, Taylour Paige, Sarah Niles, Julian Kostov, Elijah Wood, Jane Levy či Macon Blair. 

Posledný menovaný je aj autorom scenára. S ním mu však asistoval aj tvorca pôvodnej snímky Lloyd Kaufman, ktorý zároveň s Michaelom Herzom (zakladateľom spoločnosti Troma, pod ktorú žánrovka spadá) pôsobia ako producenti. Tak sľubujú, že „aj keď príbeh funguje vlastnými pravidlami, duch zostane nepochybne spojený s originálom.

toxic avenger plagát
Zdroj: fangoria.com

Pôvodný tvorca sľubuje „ducha originálu“

Zároveň dodávajú, že sa fanúšikovia nemusia obávať, pretože aj nový The Toxic Avenger bude jednoznačne s R-kovým hodnotením. Má to byť kvôli tomu, že obsahuje „silné násilie aj rozprávanie, sexuálne referencie a krátku, zato však veľmi grafickú nahotu… a ritné črevá.“ Nech si pod tým posledným predstavíte čokoľvek, zdá sa, že remake nič nezostane dlžný originálu.

Čo hovoríte na to, že legenda „splatter“ žánru dostáva novú verziu? Pozdáva sa vám Peter Dinklage ako toxický pomstiteľ? Ste radi, že zostalo zachované R-kové hodnotenie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: geektyrant.com; collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -