Rýchla rota Chipa a Dala dostane hraný film na Disney+. Kedy začne natáčanie?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Chip a Dale film

Rýchla rota (Rescue Rangers) je zrejme jednou z najviac ikonických animovaných sérií, ktoré sme sledovali ako deti. Veď komu z nás už len nezačne hrať v hlave úvodná znelka, len keď sa spomenie názov. Zaujímavou novinkou preto môže byť aj to, že Chip a Dale dostanú vlastný hraný film, po vzore viacerých animákov v poslednej dobe.

Ten dorazí neskôr na Disney+. Ešte nám nešpecifikovali kedy, vieme však, kto sa o neho postará. Zrežíruje ho Akiva Schaffer, ktorý povedal, že nepôjde o príbeh o ich pôvode ani o jeden z ich detektívnych prípadov. O deji nám zatiaľ ešte nič nechcel povedať, avšak odkazuje, že to bude „odkazujúce samé na seba, meta a cool„. Ak je na palube ktokoľvek zo Saturday Night Live, navyše ešte z tria The Lonely Island, tak naozaj veríme týmto slovám a očakávame kopu zábavy.

rychla rota
Zdroj: pngitem.com

Kto sa nájde v tíme tvorcov?

O príbeh sa už v minulosti postarali traja autori. Sú nimi Dan Gregor, Doug Mand, a Barry Schwartz. David Hoberman a Todd Lieberman budú figurovať ako producenti. Tej úlohy sa zhostili napríklad aj pri filme Muppeti. Verí sa, že k hlasom sa vrátia ich originálni dabingoví herci. Chipa a Gadgetku by teda mala nahovoriť Tress MacNeille, Dala a Bzuča Corey Burton a Monterey Jacka Jimm Cummings.

Táto správa však ešte nebola oficiálne potvrdená od Disney. My si však samozrejme spájame postavy hlavne so slovenskými hlasmi Kamily Magálovej, Michala Gučíka či Zuzany Tlučkovej. Veľmi pekné by bolo znovu počuť pre prípadné uvedenie filmu k nám aj pôvodné slovenské hlasy. V prípade Montyho to však nebude bohužiaľ nebude možné, nakoľko ho daboval pred dvomi rokmi zosnulý Stanislav Dančiak.

Kedy sa Rýchla rota ukáže?

Chip a Dale film zatiaľ nemá stanovaný dátum kedy by mal doraziť na streamovaciu službu. Očakávame však, že by to mohlo byť koncom roka 2021 alebo začiatkom 2022. Natáčanie má totiž začať počas jari budúceho roka. Zaradia sa tak medzi ďalšie hrané prerábky Disney filmov, medzi ktoré teraz patria už Aladdin, Leví kráľ či Kráska a zviera. A Rýchla rota nie je posledným projektom, v pláne je aj Lilo & Stich.

Málo ľudí môže vedieť, že Chip a Dale boli predstavení ako postavičky už v roku 1943. Vtedy v podstate iba hosťovali popri káčerovi Donaldovi, Mickey Mousovi a cesty skrížili trebárs aj Goofymu. Svoju súčasnú podobu ale dostali až v roku 1989, kedy vznikol ich slávny seriál Rýchla rota Chipa a Dala. Je neuveriteľné, že sa vysielal iba rok a pritom je tak ikonickým.

chip a dale donald
Zdroj: youtube.com

Pôvodný animovaný seriál všetci dobre poznáme

Za ten čas sa podarilo vyrobiť 65 epizód, v ktorom okrem dvoch ústredných postáv figurovali aj ďalšie. Spolu so šikovnou opravárkou Gadgetkou, scestovaným svetákom milujúcim syr Monty Jackom a muchou Bzučom založili detektívnu agentúru. Postavili sa tak zločinu, na čele ktorého stál tučný kocúr Veľký šéf. Špinavú prácu vykonával hlavne prostredníctvom svojich poskokov (veď už to poznáte zo znelky – gangstrov zbor, ale našťastie Chip, Chip, Chip a Dale – tí ťa chránia!)

Chip a Dale hraný film by teda mohol byť príjemným návratom do detstva. Všetky predošlé hrané prerábky od Disney boli veľkým úspechom, aj keď sa našlo dostatok odporcov, ktorí hovoria o tom, že by sa mali skôr vrátiť k tradičnej tvorbe. My sme za takéto nostalgické návraty v každom prípade radi a budeme určite sledovať ako sa bude projekt vyvíjať. A medzitým možno ďalšie pozretie pôvodnej série. Len kto mi potom dostane tú znelku z hlavy?

Čo hovoríte na Chip a Dale film? Páči sa vám nápad na hranú verziu Rýchlej roty? Tiež máte z nej nostalgický pocit alebo si myslíte, že to je zbytočné? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -