Režisér Strašidelného domu má vyhliadnutý ďalší film. Oživí projekt s Michaelom Jacksonom?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Captain EO ako celovečerák?

Film Strašidelný dom ešte stále premietajú v kinách, jeho režisér Justin Simien už má vyhliadnutý ďalší projekt. Pre Disney by chcel pripraviť adaptáciu projektu Captain EO, v ktorom predtým vystupoval Michael Jackson. Ide o jedinečný nápad, pretože sa nejedná tak úplne o atrakciu.

Išlo o krátky, len niečo cez 17 minút dlhý film, ktorý bol premietaný divákom v Disney tematických parkoch v rokoch 1986 až 1996. Môže to byť prekvapivé, ale stoja za ním tak veľké mená ako Francis Ford Coppola ako režisér či George Lucas ako scenárista a producent.

Michael Jackson tancom proti mimozemskej kráľovnej

Na svoju dobu mal chválené a obdivované špeciálne efekty. Dokonca pri jeho dĺžke išlo o najdrahší film v pomere k minutáži v 80. rokoch. Hudobník si tu zahral hlavnú úlohu, do ktorej zakomponoval svoje ikonické hudobné a tanečné čísla. Jeho postavou bol kapitán, ktorý musí dať dohromady odpadlícku skupinu robotov a mimozemšťanov, aby porazili zlú mimozemskú kráľovnú. Tú si zahrala Anjelina Houston.

Teraz by chcel túto, pre niektorých 80-tkovú klasiku, priniesť Simien ako celovečerný film. Prezradil to v rozhovore pre portál Screen Rant. Uviedol tam:

„Captain EO, poďme na to! Počúvajte ma, viem, že je to mimo bežných prác, okej? Viem, že to nie je bežná atrakcia, ale ja som pripravený! Potrebujem nejaké tance a potrebujem spievanie a niekoho, kto má kučery a správnu šťavu vo vesmíre. Okamžite.“

Dokáže niekto nahradiť Kráľa popu?

Tu práve nastáva najdôležitejšia otázka, ktorú si iste priaznivci, ale aj tí, čo počujú o projekte prvý raz, položia. Nastáva problém, ako by sa mohol dať nahradiť v podobnom kúsku Kráľ popu. Druhou veľkou úvahou je, či by sa pripojil aj niekto z pôvodných tvorcov.

Na druhej strane by však mohlo byť zaujímavé sledovať, či niekto dokáže plnohodnotne zo 17-minútovej atrakcie spraviť celovečerný film. Preskúmať však viac zákutí vesmíru a skupinu, ktorá by sa okolo kapitána formovala, by mohlo byť zaujímavé. A povedzme si, aj šialenejšie nápady v Hollywoode prechádzajú…

Počuli ste už niekedy predtým o krátkom filme Captain EO, v ktorom vystupoval Michael Jackson? Viete si ho predstaviť ako celovečerný film? Myslíte si, že by sa pripojil aj niekto s pôvodných tvorcov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -