10. hry v Paneme budú poriadne zlovestné, ukazuje očakávaný trailer na Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách

Štúdio Lionsgate nás opäť prenáša do Panemu a na CinemaCone fanúšikom splnil malý sen. Po očakávaniach prichádza oficiálny trailer na Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách, ktorý je prequelom k známej sérii. Odohráva sa 64 rokov pred ňou a zavedie nás do obdobia 10. hier, ktoré však prichádzajú s poriadnym zvratom.

To nám na začiatku označuje Viola Davis, ktorá je opäť skvelá v úlohe Volumnie Gaul. Pozýva samotného zakladateľa, dekana Cascu Highbottoma v podaní Petera Dinklaga. Ten oznamuje, že tentoraz budú mať vybraní z každého dištriktu mentora, ktorý z nich „nemá spraviť preživších, ale zázraky“.

Lucy z Dištriktu 12 a jej mentor Snow

Za 12. dištrikt je vybraná Lucy Gray Baird, ktorú hrá Rachel Zegler. Dohliadať má nad ňou Corolianus Snow, ktorého v jeho mladšej podobe hrá Tom Blyth. Ešte nie je tým krutým prezidentom, ktorého poznáme, ale vidíme, že postupne tam jeho cesta bude smerovať.

Trailer nám zároveň ešte viac ukazuje zničený a dystopický svet a odkazuje na pády civilizácie. Ponuré tóny a diktátorstvo sú v prequeli, ktorý tiež prichádza od autorky Suzanne Collins, ešte lepšie zobrazené. Na to dohliadal aj režisér Francis Lawrence, ktorý sa na túto pozíciu vracia po predošlých troch filmoch (Skúška ohňom a obe časti Drozdajky).

hry o život balada o hadoch a vtáčatkách
Zdroj: concreteplayground.com

Viac dystópie, viac napätia

Dôležitým motívom z knižnej predlohy je aj spevácky talent a magický hlas, ktorým Lucy zaujme publikum. Tu na to dostávame viacero odkazov, ale konkrétne spevácke čísla nevidíme. Za to nám ukážu ešte niekoľko ďalších hviezdnych hereckých tvárí. Ako Lucky Flickerman, úplne prvý moderátor, ktorý hry uvádza, sa tu ukáže Jason Schwartzman, ďalšími budú Hunter Schafer či Josh Andrés Rivera.

Teraz si budeme môcť pozrieť ešte napínavejšie a viac kruté hry, na pozadí ktorých sa budú odohrávať politické machinácie, ako hocikedy predtým. Producent Adam Fogelson na akcii povedal, že „masívna fanúšikovská základňa“ bude absolútne potešená aj napriek očakávaniam. O tom sa však budeme môcť presvedčiť od 17. novembra, kedy bude prequel k Hrám o život uvedený v kinách.

Držal aj vás trailer na Hry o život: Balada o hadoch a vtáčatkách v stálom napätí? Ako sa vy pozeráte na zobrazené prostredie a návrat k ešte krutejším, 10. hrám? Čo hovoríte na herecké obsadenie? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -