Ako Avatar ovplyvní film Alita: Bojový Anjel 2? Jeden z tvorcov mohol potvrdiť, že na ňom pracujú

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Avatar: Cesta vody ovplyvní film Alita: Bojový Anjel 2

Nedávno ukončený CinemaCon v Las Vegas nám priniesol množstvo noviniek. Okrem celej hromady trailerov však počujeme priamo z úst tvorcov, čo je na ich projektoch nového. Na akcii vystúpil aj producent Jon Landau, ktorý hovoril hneď o niekoľkých prácach. Kým spomínal pokračovanie veľkofilmu Jamesa Camerona, vyjadril sa, že Avatar: Cesta vody môže ovplyvniť film Alita: Bojový anjel 2.

Prvý film nám priniesol ešte v roku 2019 režisér Robert Rodriguez. Vychádza z japonskej mangy, ktorú vytvoril Yukito Kishiro. Hovorí o dievčati menom Alita (Rosa Salazar), ktoré sa ako kyborg prebudí na smetisku v budúcom svete, ktorý nespoznáva. Nemá žiadne spomienky na to, kým bola. Nájde ju však dobrosrdečný doktor Ido (Christoph Waltz), ktorý ju nielen dáva dohromady, ale objaví v nej mladé dievča s pozoruhodnou minulosťou.

pokračovanie alita
Zdroj: digitalspy.com

Odkladané, avšak vyžadované pokračovanie

Film nám ale priniesol otvorený koniec a poriadny cliffhanger, ktorý sľuboval pokračovanie. Štúdio 20th Century Fox, ktoré ho pripravovalo, bolo však v tom čase odkúpené Disney a kvôli len ľahko nadpriemerným zárobkom bolo odložené. Fanúšikovia však stále bojujú o to, aby dostali druhú časť.

Podobne by to videli aj samotní herci, ktorí vyjadrili veľkú ochotu vrátiť sa. Zdá sa však, že to inak nie je ani u producenta, ktorý ešte v decembri, pred slávnostnou premiérou druhého Avatara hovoril o tom, že znovu rozbieha rozhovory s režisérom a chce sa k snímke vrátiť.

avatar alita
Zdroj: ign.com

Padli rozhovory na úrodnú pôdu?

Vyjadril sa, že očakáva, že rozhovory padnú na úrodnú pôdu. Tak sa zdá, že presne to sa stalo. Pri tom ako Landau vystupoval na udalosti, kde hovoril o sérii Jamesa Camerona z Pandory (kde pracuje aj na ďalších dieloch) a ako môže ovplyvniť ďalšie filmy, hlavne spomenuté pokračovanie. Takto sa vyjadril, čo im dal film Avatar 2 pre film Alita 2:

„Pracujeme na tom. (dlhšia pauza)
Myslím, že to, čo sme sa naučili z Avatara, sú lepšie nuansy v tvári a tak vieme lepšie vystihnúť, keď sú postavy emotívne a vyjadriť tak, že sú ľudskými (alebo humanoidnými). Alita by nebola možná bez toho, čo sme spravili v Ceste vody a tá by zase nebola možná bez toho, čo sme spravili pre Alitu. A teraz to poďme dať Alite naspäť. Hovoríme s Robertom, hovoríme s Rosou a všetko je dobré.“

Pracuje sa na tom!

Opätovne tak spomenul, že sú jednania s režisérom aj s herečkou v hlavnej úlohe. Ale čo je na tom najlepšie, priamo sa vyjadril, že sa na filme pracuje. Avšak nie, hlavných hrdinov tentoraz nepošlú do morského sveta, ale druhý Avatar dal možnosť filmárom lepšie spracovávať mimiku tváre, jej črty a tak aj vyjadrovanie emócií.

Nakoľko ide už o druhé podobné vyjadrenie producenta, zdá sa takmer vylúčené, že by film nakoniec nevznikol. K tomu si pripočítajme aj masívne úspechy Cesty vody, kde by opäť mohlo štúdio dopriať fanúšikom pokračovanie, na ktoré čakajú. A že tí určite chcú vidieť, ako sa bude Bojový Anjel vypracovávať hore do Zalemu, aby mohla čeliť Novovi (Edwart Norton).

Čo hovoríte na to, že by mohol Avatar pre Alitu poskytnúť lepšie technológie v animácii? Znamenajú podľa vás Landauove slová, že sa jednoznačne pracuje na dvojke? Patríte medzi tých, ktorí na ňu čakajú? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -