Kevin Feige hovoril o budúcnosti MCU – majú naplánovaných ďalších 10 rokov a Fázu 5

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

MCU plán na ďalších 10 rokov

CinemaCon je naozaj naplnený skvelými novinkami a prekvapivými informáciami. Disney zverejnilo tiež poriadnu kôpku ohľadom chystaných projektov (napríklad názov druhého Avatara). Samozrejme je ale pri tomto množstvo fanúšikov zvedavých na Marvel filmový svet. A pre nich prichádza Kevin Feige so skvelou správou. MCU tu bude pre fanúšikov ešte aspoň ďalších 10 rokov.

Síce sa toto štúdio aktuálne sústreďuje na druhého Doctora Strangea a štvrtého Thora vstupujúcich do kín, ale to im nebránilo, aby po troch rokoch zasadli a diskutovali o budúcnosti univerza. Feige, teda riaditeľ štúdia (a akýsi jeho krstný otec), prebiehal medzi udalosťami, ale aspoň mohol priniesť aktuálne informácie.

mnohovesmir sialenstva laska a hrom
Zdroj: murphymultiverse.com

Po 14 rokoch sa chystajú na Fázu 5

Vyjadril sa, že neverí, že už 14 rokov prinášajú fanúšikom príbehy, pretože on sa stále cíti ako pri prvom dni. Ale počas kreatívneho zasadania (Marvel’s Creative Retreat) videli, že „ohne nápadov stále horia jasne“. Preto prediskutovali ďalšiu dekádu a Fázu 5.

Marvel Cinematic Universe sa momentálne nachádza vo Fáze 4. Na Infinity ságu sa priamo nadviazalo snímkami ako Eternals alebo Shang-Chi, čím nám boli predstavené nové postavy. Samozrejme netreba zabúdať ani na seriály, ktoré ho vo veľkej miere formujú. WandaVision nastavil nové sily Wandy Maximoff a v podstate z nej spravil Scarlet Witch. Preto bude vyhľadaná aj v mnohovesmíre šialenstva. Loki nám zase priniesol prvé predstavenie veľkého záporáka pre toto obdobie – Kanga.

4. faza mcu marvel
Zdroj: inverse.com

Záporák pre Fázu 4

To najlepšie nás z nej ale ešte len čaká. Okrem spomínanej dvojice filmov dostaneme snímky Ant-Man & the Wasp: QuantumaniaThe Marvels a Blade. Netreba zabúdať ani na dlho očakávané pokračovanie Black Panthera s podtitulom Wakanda Forever. Z neho už mohli fanúšikovia vidieť na udalosti prvé zábery.

jonathan majors kang
Zdroj: meaww.com

Fanúšikovia videli prvé zábery Black Panther: Wakanda Forever

Povedali, že odhaleného nebolo mnoho, nevideli sme nič z naznačovaných a predpokladaných postáv. Zatiaľ teda žiadna Riri ako Ironheart ani Namor a jeho Atlantíďania. Zato však máme potvrdené, že Shuri iste súčasťou príbehu bude. V scénach bola na bojovom poli pri Okoye a jej matke Nakie.

black panther shuri
Zdroj: thesource.com

Fáza plná seriálov

MCU plán, hoci aj na ďalších 10 rokov, bude iste naďalej formovaný aj seriálmi. Tých nás zatiaľ v 4. fáze čaká niekoľko. Po finále Moon Knighta na budúci týždeň ešte tento rok dostaneme Ms. Marvel, She-Hulk a Echo. Potom nás čaká IronheartArmored Wars. Ohlásené sú aj druhé série What If…? a Lokiho. Ohlásené, ale bez zaradenia sú aj seriály Spider-Man: Freshman Year, Agatha Harkness, Groot a Secret Invasion.

Práve o poslednom menovanom sa diskutuje, že by mohol byť akýmsi premostením k Fáze 5. Mohol by totiž poskytnúť nového veľkého záporáka. Avšak tých je v hre tiež niekoľko, s príchodom tímov ako X-Men či Fantastická štvorka. Jednoducho, možnosti sú rozsiahle a dá sa hrať na všetky strany.

Disney MCU seriály
Zdroj: gadgets.ndtv.com

S multiverzom sa môže stať čokoľvek

Toho si je samozrejme dobre vedomý aj Feige. Toto boli jeho slová, ktoré adresoval fanúšikom na CinemaCone:

„Sme späť? To viete, že sme späť! V ďalších 10 rokoch s existujúcimi postavami a novými postavami a novými spôsobmi rozprávania… a s multiverzom, sa môže stať čokoľvek.“

Multiverzum môže byť opravené, ale nie zatvorené

Doctor Strange teda môže najbližšie v kinách na budúci týždeň začať dávať dokopy multiverzum, stále z neho však budeme mať ďalšie postavy a množstvo príbehov. Marvel už pre neho svoju desaťročnicu má, pre nás len zostáva čakať na jej postupné odhaľovanie a zverejňovanie. Ale aj so súčasným stavom vieme, že sa bude na čo tešiť!

Potešila vás správa, že tu MCU bude pre fanúšikov ešte aj ďalších 10 rokov? Čo si myslíte o tom, že Kevin Feige so štúdiom plánuje už dekádu a Fázu 5? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: thedirect.com, collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -