Wes Anderson sa vydáva s áčkovými hercami proti mimozemšťanom. A nebude to tá najdivnejšia vec… ukazuje trailer na Asteroid City

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Asteroid City

Spoločnosť Focus Features prináša prvý trailer na Asteroid City. Ide o jedenásty film slávneho Wesa Andersona a aj keď ním vchádza do vôd sci-fi, nezostávajú vynechané jeho špecifické vizuály. Ani tu nebudú chýbať jeho herecké stálice, mimo nich však prináša poriadnu dávku veľkých hereckých mien.

Film napísal so svojím častým spolupracovníkom Romanom Coppolom. Na produkcii sa podieľal so Stevenom Ralesom a jeho spoločnosťou Indian Painbrush. Tá stojí za ním od snímky Kráľovstvo mesačného svitu, cez Grandhotel Budapesť a Psí ostrov, až po predminuloročnú Francúzsku depešu.

UFO nebude tá najdivnejšia vec

Tento film sa bude odohrávať v roku 1955 vo fiktívnom púštnom mestečku. Pomenované bolo podľa asteroidu, ktorý tam dopadol pred tisíckami rokov a tak je práve tam vedená udalosť pre vesmírnych kadetov (a juniorov, ktorí sa nimi chcú stať). Práve v čase, keď je vesmír najviac v kurze, sa tu stretávajú študenti a rodičia zo všetkých kútov krajiny. Dianie je ale veľkolepo prerušené udalosťou, ktorá môže zmeniť celý svet.

Vidíme, že aj keď sa musia postavy v Andersonovom filme zapodievať s prichádzajúcimi mimozemšťanmi, stále to nebude tá najzvláštnejšia vec, ktorá sa tam môže diať. Opäť sa musíme pripraviť na prepletajúce sa deje so špecifickým rozprávaním autora a dávku pestrých a svojských postáv.

Obsadenie číta poriadne veľké mená

Ich stvárni skvelé zoskupenie hercov. Prívesky pre šťastie (ako ich sám nazval) Jason Schwartzman a Adrien Brody sú samozrejmosťou. Niekoľkú spoluprácu si zopakujú aj Edward Norton, Tilda Swinton, Willem Dafoe či Tony Revolori. Pribúda však aj slušná dávka nových mien.

Medzi nimi sú Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Bryn Cranston, Margot RobbieSteve Carell, Sophia Lillis, Maya Hawke a ďalší. Kompletný zoznam prišiel na oficiálnom plagáte, ktorý bol vydaný predvčerom v skorších hodinách (vyššie). Ten, rovnako aj ukážka, prezrádzajú aj dátum vydania. Ten uvádza 16. jún, týka sa však amerických kín. V tých našich by sme ho mali dostať od 22. júna.

Páči sa vám trailer na Asteroid City? Čo hovoríte na spojenie typickej Andersonovej estetiky so sci-fi tematikou? A na ktorého z hercov z hviezdneho obsadenia sa tu tešíte najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -