Wes Anderson chystá nový film, bude v ňom hrať Benedict Cumberbatch

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Wes Anderson a Benedict Cumbertbach spolupracujú

Anderson je známy ako režisér, ktorý ma svoj vlastný svojský štýl. Sprevádza nás ním už od polovice 90. rokov a pod jeho taktovou vznikli naozaj unikátne artové kúsky. Minulý rok opäť uspel filmom Francúzska depeša. Ako sa však zdá, nepoľavuje. Okrem už predtým oznámeného projektu chystá Wes Anderson ďalší film, zahrá si v ňom Benedict Cumberbatch.

Herec je teraz miláčikom fanúšikov dvoch rozličných táborov. Jedna skupina ho (ešte stále a u nás snáď onedlho) žerie ako Doctora Strangea v najnovšom Spider-Manovi. Druhou skupinou sú fanúšikovia westernu alebo pomalších drám. V takomto žánri predviedol úžasný výkon aj v jednom z najlepších filmov minulého roka – The Power of the Dog.

Francúzska depeša, Liberty, Kansas Evening Sun RECENZIA
Zdroj: cineuropa.org

Režisér čaká na hercov menej nabitý program

Režisér si je vedomý, že herec musí mať poriadne nabitý rozvrh. Práce na filme majú začať v Londýne už čoskoro, aby sa mohol naplno zúčastniť chystanej premiéry pokračovania Doctor Strange in the Multiverse of Madness.

Novinár Baz Bazingboye, ktorý správu prvý priniesol, uviedol, že sa Anderson aj vtipne vyjadril. Herca vraj nechce zaťažiť, kým si pôjde preberať ocenenie za jeho minuloročnú netflixovskú drámu.

Benedict Cumberbatch
Zdroj: techiai.com

Ide o adaptáciu Dahlovho diela

V chystanom filme totiž bude hrať hlavnú rolu. Ide o spracovanie poviedkovej knihy Roalda Dahla s názvom The Wonderful Story of Henry Sugar. Cumberbatch bude v snímke práve Sugarom. Ide o sčasti autobiografické dielo, pretože sa v postave Henryho premietajú príbehy, prečo sa stal Dahl spisovateľom.

V zbierke poviedok tak môžeme nájsť reálne príbeh z autorovho života. Zároveň sa ale miešajú s fikciou a poskytuje príjemné a citlivé príbehy. Nevieme si predstaviť lepší bod, v ktorom by sa režisér vrátil k Dahlovemu dielu.

fantastic mr. fox
Zdroj: nytimes.com

Raz už autora adaptoval

V roku 2009 totiž už priniesol jednu adaptáciu, ktorou bol Fantastický pán Lišiak. Okrem jeho klasickej zbierky hollywodskej elity si vo filme zahral aj William Dafoe alebo George Clooney. Je skvelé vidieť, že má režisér svoje stálice a pritom vždy pridá novú tvár. Tak tento raz bude vo filme, ktorý režíruje Wes Anderson, hrať Benedict Cumberbatch.

V pánovi Lišiakovi pároval svoj štýl so stop-motion animáciou. Podobné to bolo aj pri Psom ostrove a aj to je jeden z dôvodov, prečo si snímky rozhodne zapamätáte. Aký štýl zvolí v príbehu Henryho Sugara ešte známe nie je, rovnako ako ďalšie detaily o chystanom filme.

Čo si myslíte o hlavnej roli v chystanom Andersonovom filme podľa Dahlového diela? Aký si myslíte, že zvolí postup? Pridá prvky animácie? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -