Easter eggy: Kto je gladiátorský Wookie zo seriálu The Book of Boba Fett?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Článok obsahuje spoilery z druhej epizódy seriálu The Book of Boba Fett.

Nový seriál zo sveta Hviezdnych vojen s najznámejším lovcom odmien začal silno. Dozvedeli sme sa viac z jeho minulosti, kým sa objavil po toľkých rokoch v The Mandalorian. Utiekol zo sarlaccovej jamy a vidíme, ako vládne na Tatooine. V druhej epizóde seriálu The Book of Boba Fett sa objavil mysteriózny Wookie. Kto to je?

Táto epizóda však poskytla aj viac návratov k niektorým udalostiam alebo postavám z rozsiahleho sveta v preďalekej galaxii. Pred tým, ako sa pozrieme na Mos Espa, sa vráťme k tomu, ako chodil púšťou s Tuskenmi.

boba fett tusken
Zdroj: distractify.com

Chránil územie Tuskenov

Motívom dielu bola ich snaha zastaviť vlak, ktorý ohrozoval ich územie. Vlak slúžil na prevoz narkotického korenia, ktorý mal pod palcom syndikát Pyke. A ten sme mohli vidieť v seriáli Clone Wars alebo samostatnom filme, Solo.

Pri tom, ako zháňal materiály a prostriedky na prepadnutie vlaku (čo bola skvelá akčná scéna), navštívil aj bar. Tam pred skupinou zloduchov zo swoop gangu zachránil istú dvojicu. Tá má väčší význam, ako by ste si mohli myslieť. Ide o postavy menami Camie Marstrap a Laze „Fixer“ Loneozner.

star wars pyke
Zdroj: screenrant.com

Dvojica postáv sa vrátila po 45 rokoch

Ak vám nič nehovoria, nič si z toho nerobte. Oficiálne boli len krátko spomenutí v Epizóde IV: Nová nádej. Luke Skywalker ich spomína v súvislosti so stanicou Tosche, ktorú Fixer vedie. Potreboval od nich konvertor pohonu. Viac ale odhalila vymazaná scéna z toho filmu, kde Luke hovorí, že ide o jeho dlhoročných priateľov od detstva. Skvelé vidieť aj postavy zahrnuté do príbehu po vyše štyroch dekádach.

Okrem toho sme mohli vidieť, ako Boba prišiel k svojej palici gaffi, čo je tradičná bojová zbraň Tuskenov. Vidíme, ako ho s ňou trénujú a aj psychedelickú cestu k nej. Vráťme sa ale k jeho prítomnosti a k tomu, ako je na Tatooine Daimyo.

book-of-boba-fett-fixer-camie-close
Zdroj: decider.com

Gladiátor klanu Hutt

Zdá sa, že s jeho nárokom nesúhlasia všetci. Tak sa dostáva istý Wookie aj do seriálu The Book of Boba Fett. Do mesta Mos Espa, kam prišiel vyjednávať, totiž prichádzajú dvojčatá z rodu Hutt. Ide o bratranca a sesternicu známeho Jabbu.

Na demonštráciu svojej sily odošlú aj ozbrojeného Wookieho. V seriáli síce menovaný nie je, ale verným a zarytým fanúšikom je jasné, o koho ide. Je to Black Krrsantan, známy z komiksov (prvý raz sa objavil v komikse Darth Vader 1 z roku 2015). Tu má svoj „hraný“ debut.

krrstanan-wookiee
Zdroj: geekireland.com

Wookie z The Book of Boba Fett

Boba na neho referuje ako na gladiátora. Je to tiež odkaz na jeho minulosť. Bol donútený bojovať v aréne, keď nedobrovoľne opustil svoju rodnú planétu Kashyyyk. Keď unikol, stal sa z neho lovec odmien, ktorý pracoval pre Jabbu. Neskôr sa dostal do služieb samotného Dartha Vadera.

Takto sa zaplietol na Tatooine aj s Obi-Wanom počas jeho exilu. V jednom momente uniesol Owena, aby sa dostal k mladému Lukovi, pričom Ben musel zachrániť situáciu. Žeby sme niečo z tohto mohli vidieť v ďalších epizódach? Alebo žeby to bolo chystané do samotného seriálu s Ewanom McGregorom?

black krrsantan obi-wan
Zdroj: murphysmultiverse.com

Klany Tatooine prepájajú všetky bodky

V každom prípade vidíme, že to majú tvorcovia skvele vymyslené. Bodky dokážu prepájať do najmenších detailov. A ak nám ukážu aj niektorú z postáv na krátku chvíľu, môže mať oveľa väčší význam, ako si myslíme. Takže dúfame, že sme nevideli Krrstantana naposledy!

A malá perlička na záver. Tanec, ktorý ku koncu Boba Fett s Tuskenmi má, je inšpirovaný tradičným maorským kmeňovým tancom, keď medzi seba prijímajú nového muža. To sa presne totiž stalo – Bobu prijali a dostal aj ich tradičné róby. Navyše, herec Temuera Morrison, ktorý ho hrá, je maorského pôvodu. Pekný spôsob, ako si uctiť svoje korene.

Zaujal vás mysteriózny Wookie z druhej epizódy The Book of Boba Fett? Tiež ste o ňom chceli vedieť viac? Ktorý z easter eggov sa vám páčil najviac? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -