Harrison Ford aj Helen Mirren budú čeliť následkom vojny aj prohibícii. To prinesie Yellowstone spin-off 1923

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Yellowstone spin-off 1923

Fanúšikovia rodiny Duttonovcov iste vedia, že dostaneme pôvodný príbeh ďalšej ich generácie. Avšak ten sa posúva o deväť rokov skôr, ako sa pôvodne zamýšľalo. Namiesto predtým oznámeného 1932 ponesie nový Yellowstone spin-off názov 1923. Zmena sa týka jeho dejového zaradenia a samozrejme obdobia, v ktorom sa bude odohrávať.

Pôvodný seriál priniesol Paramount na svojou streamovaciu službu v roku 2018. Jeho štyri série rozprávajú o ranči rodiny Duttonovcov. Najväčšia súkromná usadlosť v štáte Montana susedí s indiánskou rezerváciou Broken Rock aj národným parkom Yellowstone. Navyše si na rozľahlú pôdu robia zálusk developeri. Kvôli týmto všetkým udalostiam dostávame skvelú kombináciu moderného westernu a rodinnej drámy.

seriál yellowstone
Zdroj: primetimer.com

Druhý prequel po 1883

Úspech zabezpečil, že minulý rok prišiel aj prvý spin-off, zároveň prequel. 1883 sa sústreďuje na počiatky rodiny v Štátoch, ich putovanie cez Arizonu alebo Texas po občianskej vojne. S vlnou európskych migrantov sa zapojili do konvoja, aby sme videli, ako založili svoj slávny ranč.

1923 bol už od samého začiatku predaný produkt. Stačila na to už vybudovaná priazeň fanúšikov. Navyše sa producenti, teda Paramount+ a MTV Entertainment Studios rozhodli do neho pridať veľké herecké mená. V hlavných úlohách tu budú herecké legendy Helen Mirren (Kráľovná, Dokonalá lož) a Harrison Ford (Indiana Jones, Star Wars).

yellowstone 1883
Zdroj: people.com

Veľké herecké mená v časoch prohibície

Ich úlohy ešte neboli bližšie špecifikované, avšak predpokladá sa, že by tvorili hlavy pôvodnej generácie rodiny. Spolu so svojím klanom tak budú musieť čeliť posledným zostatkom divokého západu a tak aj krádežiam dobytka. Navyše sa celý svet zviecha z následkov 1. svetovej vojny, ktorá skončila len pred piatimi rokmi. A ak by toho nebolo málo, zavládla prohibícia.

Zdá sa, že Taylor Sheridan prinesie limitovanou sériou ďalší okamžitý hit. Nečudo, ide predsa o Oscarom oceneného tvorcu, ktorý priniesol filmy Sicario, Za každú cenu alebo Wind River. Okrem spomínanej série tvorí pre rovnakú službu seriál Mayor of Kingstown a podieľať sa bude aj na prichádzajúcich –  LionessTulsa KingLand Man.

yellowstone prequel
Zdroj: tvinsider.com

Spin-off spin-offu aj očakávaný prequel

Pre Yellowstone tiež nie je 1923 jediným samostatným projektom. 1883 bolo síce limitovanou sériou tiež, ale dostane svoj vedľajší príbeh (spin-off spin-offu?). Ten ponesie názov 1883: The Bass Reeves StoryHlavný seriál bol obnovený pre piatu sériu. Úskalia rodiny Duttonovcov v 20. rokoch minulého storočia uvidíme v decembri tohto roka.

Ste priaznivcami seriálu Yellowstone? Sledujete aj jeho vedľajšie príbehy? Tešíte sa aj na tento, kde uvidíme Helen Mirren a Harrisona Forda? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -