Toto sa neskončí dobre. Legendárny sitkom dostane veľký reštart

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

The Office dostane reboot

Ikonický sitkom The Office, ktorý sa sa v roku 2012 skončil finálnou 9. sériou, čaká reštart. Stanica NBC sa s jeho tvorcom Gregom Danielsom dohodla na nových častiach, respektíve čistom začiatku. Daniels potvrdil, že na seriáli sa skutočne pracuje a naznačil tiež, čo od novej verzie The Office môžeme čakať.

Reči o pokračovaní alebo možnom reštarte The Office nie sú žiadnou veľkou novinkou.  Tému počas Medzinárodného televízneho festivalu v Edinburgu oživila Susan Rovner, riaditeľka zábavného obsahu pre stanicu NBC. Rovner vtedy povedala, že odmieta komentovať vyjadrenia o novej verzii seriálu, potom však dodala: „Ak to bude Greg chcieť spraviť, sme na príjme“. Zdá sa, že Daniels výzvu prijal, pretože NBC dala novej verzii zelenú.

the office
Zdroj: themoviedb.org

Stále nové fanúšikovské základne

Seriál samotný už bol prerábkou britského seriálu, ktorý vytvoril (a hlavnú rolu si zahral) Ricky Gervais. Originál dostal dve série v rokoch 2001 a 2002. Neskôr v roku 2005 prišla americká verzia, ktorá fanúšikov bavila neuveriteľných 9 rokov. Alebo lepšie povedané, stále baví. S neskorším príchodom na streamovacie služby si totiž The Office získal novú popularitu a úplne novú základňu fanúšikov.

Tvorca americkej verzie však nezaháľal. Ešte počas vysielania The Office začal prinášať podobne ladený seriál Parks and Recreations. V roku 2020 so spolupráci s Netflixom priniesol zasa satirický seriál Space Force, ktorý však bol po 2. sérii zrušený. Hlavnú úlohu si tu zahral opäť Steve Carell.

Opätovné stretnutie na štýl Priateľov?

Informácie o reštarte seriálu sa šírili už skôr. Dokonca sa hovorilo aj o reboote, v ktorom by boli vo vedení ženské postavy. Všetky z nich však Daniels poprel a povedal, že to nie je niečím, po čom by fanúšikovia túžili. Tí, naopak, volali, aby prišlo k podobnému stretu postáv po rokoch, ako sa to udialo v Priateľoch.

Dokonca sa vtedy s nápadom stotožnilo aj viacero hereckých predstaviteľov. John Krasinski, ktorý hral Jim Halperta povedal, že má extrémny záujem objaviť sa v podobnom projekte. Za boli aj Oscar Nunez, Kate Flannery alebo Andy Buckley. Problémom však bol už spomenutý Carell, ktorý na seriál akosi zanevrel. Jeho obľúbená postava Michaela Scotta odišla po siedmej sérii.

the office
Zdroj: themoviedb.org

Reštart či rozšírenie?

Carell bol rovnako proti tomu, aby The Office dostal reboot. Hovorí, že taká postava, akú v ikonickom sitkom stvárnil, by už v dnešnom svete nemohla fungovať. Samozrejme, herec tomto prípade nemá právomoc rozhodnúť. Nová verzia už bola schválená domovskom stanicou a isté je, že sa na nej bude podieľať aj tvorca originálu.

Kým Daniels ešte v marci minulého roka hovoril, že na niečom podobnom určite nechce pracovať, jeho rétorika sa začala meniť. Po čerstvom skončení štrajku scenáristov dal najavo, že konečne môže rozbehnúť práce na novom seriáli. Doplnil však, že nechce sklamať fanúšikov, seriálovú novinku preto tak skoro nemáme očakávať. Seriál nemá byť úplne novou verziou, ale akýmsi „rozšírením“ – ako príklad uviedol Mandaloriána pri Star Wars.

Čo si myslíte o tom, že The Office dostáva reboot? Patríte medzi fanúšikov? Pozreli by ste si aj novú verziu alebo by sa na seriál nemalo už siahať? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroje: unilad.com; bosshunting.com.au

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -