Tieto fakty zo zákulisia seriálu The Office ste určite nevedeli

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Seriál The Office (2005 až 2013) patrí medzi vôbec najslávnejšie sitkomy z americkej produkcie. A to aj napriek tomu, že ide o remake britského sitkomu, ktorého koncept vytvoril legendárny komik Ricky Gervais. V americkej verzii si bláznivého šéfa zahral herec Steve Carell, ktorý sa vďaka tomuto sitkomu preslávil. Rovnako tak aj ďalší herci, napríklad herec a režisér John Krasinski (Tiché miesto), herečka Jenna Fischer (Týždeň bez záväzkov) či Ed Helms (Vo štvorici po opici). Vďaka obľube tohto sitkomu, ktorý sa stal kultovým, vám dnes prinášame fakty zo zákulisia seriálu The Office, ktoré ste určite nevedeli.

Fakty zo zákulisia seriálu The Office

1. Steve Carell sa odmietal pozerať na britský originál seriálu

zo zákulisia seriálu The Office
Zdroj: mashable.com, veja.abril.com.br

Steve Carell si v seriáli The Office zahral hlavnú postavu, teda šéfa Michaela Scotta. Podobnú alebo totožnú postavu si zahral komik Ricky Gervais, ktorý celý koncept seriálu vymyslel. Carell nechcel byť ovplyvňovaný výkonom spomínaného Gervaisa, preto si pozrel len pár minút z britského originálu.

Naopak herec John Krasinski, predstaviteľ Jima Halperta, videl všetky epizódy britského „Kanclu“. Prvé série oboch verzií sú takmer identické, čo sa deja týka. Od druhej série sa však tvorcovia americkej verzie príbehovo odklonilo od britského originálu. Udržali si len niektoré prvky, pričom si vymýšľali vlastné dialógy či postavy.

2. Scéna, v ktorej Jim požiadal Pam o ruku, je tou najdrahšou v celom seriáli

zo zákulisia seriálu The Office
Zdroj: uol.com.br

Vo finále 4. série požiada Jim Halpert o ruku svoju milovanú recepčnú Pam. Tá v tej dobe študovala v New Yorku, a tak sa stretli na pol ceste od Scrantonu na istom odpočívadle. Jim si jednoducho kľakol, požiadal Pam o ruku a ona povedala áno. Bol to krásny a pre fanúšikov seriálu nezabudnuteľný moment, ktorý bol taktiež veľmi drahý. Všetko v tejto scéne totiž tvorili kulisy. Takisto aj štvorpruhová diaľnica bola v skutočnosti vytvorená závodná dráha. Celkovo stála táto scéna tvorcov až 250 000 dolárov. Nikto z nich však neľutuje ani jediný cent, pretože to podľa slov tvorcov bol najdôležitejší míľnik v celom seriáli.

3. Počas 3. série nosil John Krasinski parochňu

zo zákulisia seriálu The Office
Zdroj: insider.com

Krasinski priznal, že vlasy, ktoré vidíme na Jimovej hlave počas 3. série, nie sú jeho. Nie že by mal herec problémy s vypadávaním vlasov. V skutočnosti v tom čase pracoval na športovej dráme Tvrdé palice (2008). V tomto filme si zahral po boku Georgea Clooneyho a Renée Zellweger a mal oveľa kratšie vlasy. Jimov účes však bol pre šou ikonický, a tak to tvorcovia vyriešili parochňou.

4. Scéna, v ktorej Michael pobozká Oscara, je čisto improvizovaná

The Office
Zdroj: thepinknews.com

V prvej epizóde 3. série sa všetci v kancelárii dozvedia, že účtovník Oscar je homosexuál. Samozrejme, že za tento nepripravený „coming out“ môže Michael, ktorý sa to všemožne snažil napraviť. Samozrejme, že to poriadne zhoršil a dospelo to takého štádia, že svojho podriadeného Oscara napokon pobozkal. A to aby všetkým dokázal, že nie je homofób. Herec Oscar Nunez však priznal, že pôvodne ho mal Steve Carell len objať a nie pobozkať.

Carell si to vymyslel na poslednú chvíľu a celá scéna je tým pádom improvizovaná. Rovnako improvizovaná je aj následná Dwightova (Rainn Wilson) reakcia, ktorý chcel taktiež pobozkať Oscara.

5. Úvodné zábery Scrantonu natočil John Krasinski

The Office
Zdroj: flickr.com, denofgeek.com

O režisérskych počinoch Johna Krasinského (Tiché miesto 1 a 2) už vieme. Čo ste ale zrejme netušili je to, že on sám natočil úvodné zábery mestečka Scranton, v ktorom sa celý príbeh odohráva. Herec priznal, že tieto zábery predal producentom seriálu za tisíc dolárov a dodnes to ľutuje. Podľa jeho slov to totiž mohla byť jeho najlepšia investícia v živote.

5. Phyllis Smith bola kedysi exotickou tanečnicou a roztlieskavačkou

Phyllis Smith
Zdroj: twitter.com, people.com

Možno by ste to na ňu nepovedali, hlavne kvôli jej súčasnému výzoru, avšak Phyllis nie je žiadne neviniatko. Kedysi sa totiž živila ako roztlieskavačka a dokonca istý čas vraj robila aj exotickú tanečnicu. Ako profesionálna roztlieskavačka povzbudzovala jeden z tímov National Football League (NFL). Ako exotická tanečnica cestovala po celej krajine. Bola skutočne sporo odetá, aj keď povedala, že sa nevyzliekala, ale iba tancovala.

6. Keď sa Pam a Jim prvýkrát pobozkali, pre Krasinského to bol jeho prvý bozk pred kamerou

The Office
Zdroj: insider.com

Na konci 2. série dôjde medzi Jimom a Pam k tomu, čo sme im priali prakticky od začiatku. Jim konečne Pam pobozká a ona zistí, že ho nevníma len ako dobrého kamaráta. Pre herca Johna Krasinského, ktorý predtým nemal veľa skúseností pred kamerou, to bol vôbec prvý seriálový bozk v živote. Značne nervózna bola podľa Krasinského aj jeho kolegyňa Jenna Fischer (Pam). Nakrúcanie tejto scény bolo pre obe strany dosť nepríjemné, ale napokon to bolo z ich strany veľmi dobre zahrané.

7. Najbližšie k svojej postave má vraj Creed

Creed Braton
Zdroj: ew.com

V istom rozhovore sa herečky Jenny Fischer pýtali, ktorý z hercov má čo najviac spoločných vecí s postavou, ktorú hrá. Možno by ste tipovali Jima alebo Dwighta či Michaela. Každopádne predstaviteľka Pam povedala meno herca Creeda Bratona. Ten hrá v seriáli pomerne netradičnú a dosť bizarnú postavu Creeda, ktorý sa dostáva do dosť pochybných situácii. Rád kradne, robí podvody, nikto netuší, koľko má vlastne rokov a Creed dokonca ani je jeho skutočné meno.

8. Michaelovu priateľku Carol si zahrala skutočná manželka Stevea Carella

Steve Carell a Nancy Carell
Zdroj: insider.com

Carol bola postava, ktorá Michaelovi predala byt, keďže bola realitnou maklérkou. Časom k sebe mali stále bližšie a napokon spolu aj chodili, a to až do epizódy The Benihana Christmas, v ktorej sa rozišli. Každopádne túto sympatickú blondínku si zahrala Nancy Carell, ktorá je skutočnou manželkou herca Stevea Carella.

Toto boli niektoré fakty zo zákulisia seriálu The Office. Ktorú postavu z tohto kultového sitkomu máte najradšej? Napíšte nám do komentárov.

Zdroj: insider.com, csfd.sk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -