Herec Tom Ellis podpísal novú zmluvu s Netflixom. Znamená to 6. sériu pre seriál Lucifer?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Seriál Lucifer sa začal vysielať v roku 2016 pre televíznu stanicu Fox. Po troch sériách bol zrušený, čo malo za následok veľkú vlnu nespokojnosti fanúšikov. Preto sa ho ujala streamovacia služba Netflix, ktorá priniesla štvrtú sériu s desiatimi epizódami. Momentálne pracujú na piatej, o ktorej povedali, že bude posledná.

Je tu však jedno ALE. Pôvodne mala mať posledná séria 10 epizód, ako tá predchádzajúca. Avšak už v lete nám dodali informáciu, že ich vyrobia ďalších 6. Spoločne nás tak pre nadchádzajúcu sezónu čaká 16 epizód. Séria bude rozdelená na dve časti po 8 dieloch. Preto sa začalo diskutovať o tom, čo čaká Lucifera po nej.

Seriál Lucifer ako adaptácia

Seriál Lucifer je voľnou adaptáciou komiksu od DC. Princ Temnoty v podaní britského Toma Ellisa si zoberie dovolenku zo služieb v Pekle a rozhodne sa založiť si na Zemi klub. Stretáva sa s policajtkou Chloe Decker (Lauren German). Detektívna práca ho zaujme a tak jej pomáha s prípadmi. Pritom prichádza k stretnutiu s nielen viacerými ľudskými, ale aj nadpozemskými bytosťami.

Lucifer
zdroj: www.tunefind.com

Okrem toho, že v seriáli vystupovalo viacero anjelov (vrátane Luciferových bratov), démonov a iných mystických bytostí, sa tam objavila aj jeho matka. Najväčšou informáciou, ktorú zatiaľ vieme o piatej sérii je, že sa konečne objaví postava Boha. Najvyššiu bytosť (a zároveň Luciho otca) si zahrá hviezda seriálu 24, Dennis Haybert.

Na konci poslednej série sa Lucifer vrátil do pekla, čo môže značne zamotať smerovanie deja. Tvorcovia nám zatiaľ nič neprezrádzajú a my môžeme len hádať čo bude nasledovať.

Ellis sa snaží tajiť

Čo ale vieme je, že Ellis opäť diskutoval a aktualizoval svoju zmluvu s Netflixom (informoval nás o tom portál TVline). Ellis sa však snaží zavádzať a vyjadruje sa dosť nejasne. To sa ale stalo už aj v minulosti, keď sa snažil zatajiť svoje pôsobenie vo veľkom crossoveri v Legends of Tomorrow. Aj napriek tomu, že ho spozorovali priamo na natáčaní.

Tam sa stretli postavy celého Arrowverse (teda so šiestich seriálov), ku ktorým sa pridali aj ďalšie postavy. Lucifer sa má objaviť po boku Johna Constantina.

lucifer arovwerse
Zdroj: cbr.com

Na to, čo nás presne čaká, si budeme musieť zrejme počkať. Všetky indície ale smerujú k tomu, že seriál Lucifer sa vráti aj po piatej sezóne. Avšak aj pri nej samotnej si budeme musieť počkať, nakoľko zatiaľ nie je známy ani dátum vydania.

Čo si myslíte vy? Mal by sa Lucifer vrátiť aj po piatej sérií? A tešíte sa na ňu? Nezabudnite nám dať vedieť v komentároch. 

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -