Andrew Stanton, tvorca Johna Cartera či Wall-E, chystá epický sci-fi film In the Blink of Eye

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Andrew Stanton chystá film In the Blink of Eye

Andrew Stanton sa vracia na pole hraných filmov a to vo veľkom štýle. Naposledy takto priniesol v roku 2012 adaptáciu Johna Cartera, známeho komiksu od Edgara Rice Burroughsa. Potom pracoval na animovanej tvorbe s Pixarom, ktorá mu priniesla Oscary. Teraz pripravuje epický sci-fi film s názvom In the Blink of Eye.

Prvotný scenár k nemu napísal ešte v roku 2017 Colby Day. Vtedy sa dostal na takzvaný Black List, kde sa nachádzajú najlepšie skripty, ktoré sa nikdy nerealizovali. Tak mu pomohol nakopnúť aj jeho kariéru. Momentálne od scenárovej podoby prepisuje českú knihu Spaceman. V adaptácii osamelého astronauta, ktorý sa rozpráva s gigantickým vesmírnym pavúkom, si zahrá Adam Sandler.

vesmirna odysea interstellar
Zdroj: salon.com

Vesmírna Odysea x Interstellar x Magnolia

Dayov projekt, vtedy označovaný len ako „Blink“, sa nemá zamerať na nič menšie ako celú históriu ľudstva. Bude ukazovať pôvod života, lásky, nádeje či spojení a to cez tri prelínajúce sa príbehy. Kľúčovými slovami pri nich sú vraj 2001: Vesmírna Odysea od Stanleyho Kubricka; Interstellar od Christopera Nolana a Magnolia od Paula Thomasa Andersona.

Pôvodný autor scenára teraz bude pre projekt slúžiť ako výkonný producent. Spolu s ním produkuje Jared Ian Goldman, známy pre indie dramédiu Ingrid Goes West či epizódy Russian Doll. Na filme pracujú pod hlavičkou štúdia Searchlight Pictures.

andrew stanton john carter
Zdroj: filmstories.co.uk

Návrat k hraným projektom na veľké plátno

Stanton priniesol na plátna pred desiatimi rokmi akčný sci-fi film John Carter: Medzi dvomi svetmi. Nezožal veľké úspechy, podľa mnohých ide o nedocenený kúsok. Venoval sa však vo veľkom animovanej tvorbe, za Wall-E a Hľadá sa Nemo získal Oscarov. Na ďalšieho bol nominovaný za Toy Story 3. Zatiaľ posledným z tohto poľa bola Hľadá sa Dory v roku 2016.

Vtedy sa začal venovať skôr seriálovej tvorbe. Písal scenáre pre obrovské hity Stranger Things aj Better Call Saul. Jeho práca slávi úspechy aj v sci-fi dráme od Apple TV s názvom For All Mankind. Návrat k veľkolepému filmu na veľké plátna je rozhodne skvelou správou.

Pozdáva sa vám podľa uvedeného film In the Blink of Eye? Ako vnímate, že v jeho popise odkazujú na tri tak veľké filmy? Myslíte si, že Stanton oslávi ďalší úspech? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -