Piráti z Karibiku s Margot Robbie sú zrušení. Máme počítať s návratom Johnnyho Deppa?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Piráti z Karibiku s Margot Robbie sa nekonajú

Ešte počas júna 2020 sme sa dozvedeli, že by Disney mohlo mať zaujímavé riešenie, ako priniesť známu sériu bez Johnnyho Deppa. Na pláne boli Piráti z Karibiku, kde mala hrať hlavnú úlohu Margot Robbie. (Skoro) hviezda tohto filmového spin-offu – či rebootu, plány sa totiž menili – teraz ale hovorí o tom, že sa plány potopili.

Séria vznikla na základe atrakcie z Disney parkov. Prvá časť Prekliatie Čiernej Perly zaznamenala v roku 2003 obrovský kritický aj komerčný úspech. Do kás priniesla 650 miliónov dolárov a tak boli pokračovania viac ako jasné. Tri ďalšie diely zarobili cez 3 miliardy dolárov, potom však prišla v roku 2017 päťka. Salazarova pomsta mala nielen nižšie zárobky, ale aj hodnotenia.

Zdroj: anoncraft.com

Čo s náročnou situáciou posledných rokov?

Preto sa začalo uvažovať, čo bude so značkou ďalej. Aby toho ešte nebolo málo, tak hlavná hviezda, Depp (ktorý si získal za filmy aj viaceré oscarové nominácie) mal v tom čase osobné aj právne problémy. Štúdio sa s ním (veľmi zjednodušene a skrášlene povedané) rozišlo.

Dlhoročný producent Jerry Bruckheimer tak najal opäť scenáristu Teda Elliota, ktorý napísal pôvodné štyri filmy. Mal vzniknúť reboot, ktorý by fungoval bez dovtedajšieho kapitána Jacka Sparrowa. Lenže medzitým prišla ešte jedna myšlienka – spin-off alebo reboot, ktorý by bol skôr zameraný na pirátky.

piráti z karibiku margot robbie
Zdroj: startefacts.com

„Myslím, že už to nechcú robiť“

V nedávnom rozhovore s portálom Vanity Fair o ňom rozprávala Margot Robbie, ktorá tam mala byť hlavnou hviezdou. Vyjadrila sa takto:

„Mali sme nápad a istý čas sme na ňom pracovali, už to pripadá ako pred celými vekmi – mať príbeh so ženskými hrdinkami, ale nie úplne vedený ženami – myslím, že to by bolo dosť cool. Ale myslím, že teraz to už nechcú robiť.“

Zrejme sa hľadí na iný reboot

K projektu bola pripojená ako scenáristka Christina Hodson, ktorá predtým s rovnakou herečkou vytvorila Birds of Prey. Tu sme videli viac z príbehu jej Harley Quinn. Spolupráca mala pokračovať na ďalšom filme Piráti z Karibiku s Margot Robbie. Teraz sa však zdá, že plány skončili na dne oceánu.

Herečkine slová potvrdzuje aj iný fakt. Disney sa zase pokúšalo získať do role Deppa, ten však, kvôli spôsobu ako ho vyhodili, ďalšiu spoluprácu odmieta. Zdá sa preto, že sa opäť vrátili k myšlienke rebootu. Producent Bruckheimer opäť oslovil spomenutého scenáristu pre pôvodné štyri filmy. Ba čo viac, majú vybraného už aj režiséra, je ním Craig Mazin, ktorý priniesol úspešný seriál Chernobyl.

Babylon prvý pohľad
Zdroj: Vanity Fair

 

Robbie uvidíme v dostatku ďalších projektov

Fanúšikovia herečky však nemusia zúfať, že by ju nevideli v najbližšom čase nevideli dostatočne. Len minulý mesiac sa objavila po boku Christiana Balea v krimi dráme Amsterdam a ešte tento rok bude v epose Babylon. Na budúci rok ju uvidíme v očakávanom filme Barbie a pridaná bola aj k obsadeniu Asteroid City, ďalšieho chystaného kúsku Wesa Andersona. Hlavnou hviezdou bude aj v prequeli Dannyho jedenástky.

Čo hovoríte na správu, že sa Piráti z Karibiku s Margot Robbie neuskutočnia? Ako si myslíte, že bude séria pokračovať ďalej? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -