Rowan Atkinson povedal, že končí s úlohou Mr. Beana. Chystá však ešte jeho animovanú podobu

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Nový animovaný Mr. Bean je v príprave

Rowan Atkinson sa vracia do svojej najviac ikonickej role a vzikne z toho animovaný Mr. Bean film. Aj napriek tomu, že tento britský herec sa vyznamenal vo viacerých úlohách, pre túto je asi najviac známy. Začínal v netradičnom sitkome Čierna zmija a poznať ho môžeme aj zo špionážných komedií Johnny English.

Od 90. rokov hral tohto mrmlajúceho, obyčajného, bežného muža, ktorý sa ale vždy dostane do neobyčajných situácií. Popularita postavy bola a je naozaj obrovská, asi existuje málokto, kto by ho nepoznal. Úspech nezostal len pri seriáli, vznikli aj samostatné filmy. A po roku 2000 vznikol aj seriál, kde sa objavil v kreslenej podobe.

animovaný mr. bean
Zdroj: tbivision.com

Herec si hranie postavy neužíval

A práve v tejto podobe sa k nám dostane aj najbližšie. Súvisí to s vyjadreniami herca samotného, ktoré povedal v nedávnom rozhovore. Povedal, že aj keď si uvedomuje, že postava bola veľmi dôležitá pre jeho kariéru, tak ju nerád hral. Respektíve si neužíval jej stvárnenie v hranej forme.

Hovoril, že je pre neho aj jednoduhšie, aj príjemnejšie postavu iba nahovoriť a nie stvárnovať vizuálne. Nebolo pre neho príjemné ani to, že ľudia tomu dávajú obrovskú váhu a spájajú si ho iba s Beanom. Dokonca sa vyjadril aj tak, že postavu prestal už hrať a je pripravený s ňou skončiť celkovo.

auto Mr. Beana
Zdroj: npr.org

V súčasnosti viac priestoru pre animovanú tvorbu

Preto je dobré, že postavu tak dôležitú dostaneme aspoň v podobe kresleného filmu. Je to dobrý kompromis pre herca, štáb okolo filmu aj postavu samotnú. A navyše, v dnešnej dobe stále zúriaceho vírusu filmový aj televízny priemysel utrpel nemalé straty. Týmto pričinením sa veľa vecí posúvalo, odkladalo či nedokončilo.

Toto sú síce nešťastné udalosti, ale dáva to priestor tvorcom pre nové formáty. A práve animované súčasti su jedým z nich. Vytváranie takéhoto obsahu totiž nepredstavuje takmer žiadne zdravotné riziko a herec môže poskytnúť svoj hlas aj na diaľku. Je to teda dobrým krokom pre značku aj pre filmárinu celkovo. Veď kto vie, možno budú tento trend nasledovať viacerí.

Zdroj: factuation.com

Ako hovorí Atkinson o svojom vzťahu k postave, je možné, že animovaný film Mr. Bean bude to posledné, čo od značky dostaneme. Herec je teraz, viac ako kedykoľvek predtým, pripravený sa pohnúť a upriamiť pozornosť na nové projekty. To, že dáva postave zbohom on síce neznamená, že ju ukončia úplne. Ale povedzme si, Bean bez Atkinsona by už jednoducho nebol tým pravým Mr. Beanom, ktorého poznáme.

Páči sa vám aj animovaný Mr. Bean? Zvykli ste sledovať aj seriál alebo ste skôr zameraní práve na jeho hrané stvárnenie? A čo hovoríte na správu, že herec s úlohou konči? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -