Pamätáte si na film Rakeťák? Disney potešilo všetkých fanúšikov, pretože prinesie pokračovanie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Komiksový Rakeťák dostane pokračovanie

Možno pre niektorých zabudnutý klenot, pre niektorých vzdialená spomienka z detstva a pre niektorých úplne neznámy. V každom prípade toto ale nie je typická disneyovka. Joe Johnston priniesol na plátna kín v roku 1991 film Rakeťák (The Rocketeer) a teraz môžu fanúšikovia jásať – po 30 rokoch dostane pokračovanie.

Prvý film bol adaptáciou komiksu od Dave Stevensa. Hovorí o príbehu mladého pilota menom Cliff v 30. rokoch. Vďaka tomu, že objaví experimentálny jetpack, sa stane maskovaným hrdinom. Lenže po tomto vynáleze idú aj nacisti, ktorí sa ho snažia použiť ako zbraň a tým si získať nadvládu nad svetom.

rocketeer
Zdroj: rottenusagi.com

Indiana Jones s jetpackom

Periodický superhrdinský film je naozaj unikátom a dalo by sa povedať, že by mohlo ísť o veľký úspech. Niektoré médiá ho v tom čase označili ako „Indiana Jonesa vo vzduchu“. Avšak snímka nemala veľkú návštevnosť v kinách a nezarobila si na seba ani 50 miliónov dolárov (konkrétne 47). To pokusy o druhú časť okamžite odsúdilo.

Ale teraz, po 30 rokoch dostaneme Návrat Rakeťáka (Return of The Rocketeer). Film prinesie na Disney+ producent David Oyelowo (Star Wars Rebels, Selma) a hovorí o tom, že film sa bude uberať celkom novým kreatívnym smerom. Pozrieme sa na, teraz už vyslúžilého, letca z Alabamy, ktorý sa ujme oťaží supehrdinu. Takže návrat k hrdinovi a nový spôsob ako z neho spraviť hrdinu? Je toto pokračovanie alebo reboot?

rocketeer film
Zdroj: hollywoodreporter.com

Máme čakať návrat pôvodných hercov?

Ak sa máme vrátiť k rovnakému pilotovi, ktorý zostarol, logicky by sa mal do hlavnej úlohy vrátiť Billy Campbell. O obsadení však zatiaľ nie sú žiadne informácie. Takže samozrejme nevieme, ani či príde niekto z ďalších hereckých mien – Jennifer Connelly, Alan Arkin, Timothy Dalton a Paul Sorvino.

Jedno je však isté, a to autor scenára. Napíše ho Ed Ricourt (autor Jessicy Jones alebo filmu Podfukári) pod banerom spoločnosti Yoruba Saxon. Tú má práve pod palcom Oyelowo so svojou manželkou Jessicou. S Disney podpísali zmluvu už skôr v tomto lete, keď začal David pracovať na svojom režisérskom debute, The Water Man.

film rocketeer
Zdroj: rogerebert.com

Pokojne by mohol naštartovať značku

Ak si pozriete film Rakeťák aj teraz, tak vyzerá ako by mal naštartovať celú sériu a dostať pokračovanie. Síce tu už akýsi pokus bol, bolo to však vo forme animovanej série a skôr zamerané na detské publikum. Preto je skvelou správou, že sa po troch desaťročiach dočkajú fanúšikovia riadneho hraného spracovania.

Poznáte vy alebo si pamätáte film Rakeťák? Tešíte sa na jeho pokračovanie? Myslíte si, že dosiahne väčšie úspechy ako prvá časť a naštartuje sériu? Dajte nám vedieť názory do komentárov.

Zdroj: gizmodo.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -