Clint Eastwood bude opäť režírovať a zahrá si hlavnú rolu vo filme Cry Macho

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Cry Macho – chystaný film Clinta Eastwooda

Clint Eastwood sa vo svojom veku, 91 rokov, rozhodne nechystá ísť na dôchodok. Oscarmi ovešaný tvorca a herec bude teraz pracovať na ďalšom filme, ktorého názov je Cry Macho. Tento názvom zaujímavý projekt vychádza k knižnej predlohy, ktorá bola vytvorená po tom, čo nefungovala ako scenár. Znie to mätúco? Vnesme si do toho trochu svetla.

Richard Nash mal v roku 1970 napísať scenár pre film, ktorý sa mal volať jednoducho Macho. Nakoniec štúdio, pre ktoré ho písal, od projektu cúvlo a žiadne ďalšie oň nemalo záujem. Chytrý Nash si však povedal, že v tom vidí potenciál na napísanie novely. Oslovil vydavateľstvo, ktoré na to takmer okamžite kývlo. Malo to však jeden háčik.

eastwood cry macho
Zdroj: parlortalk.com

Ponúkli mu vopred $10 000 (očistené o infláciu by to bolo na dnešné pomery približne $51 800). Avšak knihu mal dokončiť v priebehu dvoch týždňov. To však nebol problém, nakoľko príbeh bol hotový, stačilo urobiť editácie. Kniha sa predávala veľmi dobre a príbeh ľudí zaujal. A vtedy sa stalo niečo prekvapivé.

Filmové štúdiá sa zrazu predbiehali

O film prejavili záujem hneď tri filmové štúdiá (všetky len tak mimochodom predtým scenár odmietli). Mazaný Nash si počkal na to, ktoré prihodí najviac peňazí na kôpku a podal im hotový scenár, ktorý mal už dlhý čas vyrobený. Bez toho, aby na ňom zmenil jedinú čiarku. Tak začala produkcia na filme v roku 1991 Royom Schneiderom, ale rovnako rýchlo aj skončila.

Roky sa o filme Cry Macho nehovorilo, až kým sa ho pred pomerne nedávnym časom neujal Arnold Schwarzenegger. Plánoval ho ako svoj veľký návrat k filmu po tom, čo skončí s úlohou guvernéra. Ani toto však nebolo realizované, nakoľko dal prednosť iným projektom. A tak sa dostal k materiálu Eastwood. A osobne si myslím, že to je výborná voľba a herec sa na hlavnú rolu hodí (aj napriek tomu, že sa sám satirizuje). Veď sledujte príbeh.

dobry zly a skaredy clint eastwood
Zdroj: mentalfloss.com

Netradičné puto medzi starou hviezdou a mladíkom

Cry Macho hovorí o bývalej, vekom aj skúsenosťami unavenej, rodeo hviezde a neúspešnom krotiteľovi koní. Clint síce nie je neúspešný – ale nepripomína vám to niečo? Dostane peniaze od svojho bývalého šéfa, aby podnikol cestu z Texasu hlboko do Mexika. A tu vidíme zase istú podobnosť z jeho predošlým filmom Pašerák z roku 2018, v ktorom si naposledy zahral.

Prevážka však bude značne odlišného charakteru. Do Mexika má totiž doviezť mladého muža, aby ho zachránil od jeho alkoholickej matky. Na dlhej ceste sa medzi dvomi odlišnými postavami vytvára skutočne netradičné puto – a práve to je nosným prvkom filmu. Naučia sa od seba cenné lekcie a získajú nové pohľady na svet. Tu zrejme príde aj na doslovné vyjadrenie názvu filmu a zaplače aj nejeden mačo.

Zdroj: rollingstone.com

Film síce bude vychádzať z originálneho scenára, ktorý napísal Nash. Ten ale v roku 2000 zomrel a tak sa postará o drobné úpravy a prepisy Nick Schenk. Ten už písal scenár pre iný Eastwoodov film, Gran Torino. Spoluprácu si zopakuje aj s producentom Alom Ruddym, spolu tvorili Million Dollar Baby. Veríme, že ak sa dáva dokopy takáto partia, nemôže to dopadnúť zle a prinesú nám napínavý, záživný a emotívny príbeh.

Čo si zatiaľ myslíte o chystanom filme Clinta Eastwooda, Cry Macho? Má ešte stále táto hviedza na réžiu aj hranie, alebo už by sa mal odobrať do penzie? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -