Shawn Levy vedie debaty o réžii Star Wars filmu. Bude to jeho ďalší projekt po Deadpoolovi 3?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Bude Shawn Levy režírovať Star Wars film?

Shawn Levy vedie debaty so spoločnosťou Lucasfilm o réžii Star Wars filmu. Avšak, rozvrh tohto režiséra a scenáristu je aktuálne celkom nabitý. S Netflixom pracuje hneď na dvoch projektoch – vytvorí všetky štyri časti seriálu Svetlo, ktoré nevidíme, ktorý je adaptáciou strhujúcej knižnej drámy o dievčati, ktoré príde o zrak.

Ďalej pre túto službu vytvorí dve epizódy piatej a poslednej série populárneho Stranger Things. Okrem toho chystá poriadny vstup Deadpoola do MCU. Bude to tretí film s týmto pochybným hrdinom a zároveň jeho tretia spolupráca s Ryanom Reynoldsom. Predošlými dvomi boli Free Guy a Projekt Adam.

adam project svetelny mec
Zdroj: screenrant.com

Miesto v rozvrhu sa mu bude hľadať ťažko

V oboch mal niečo dočinenia s populárnym nástrojom rytierov Jedi, svetelným mečom. Tak by si mohol splniť svoj sen a priniesť priamo snímku k populárnej značke. Otázne však zostáva, kam by medzi podobné chystané projekty zapadala. Momentálne je svet skôr zameraný na seriálovú tvorbu, ktorá prichádza na Disney+.

Zatiaľ posledným filmom, ktorý sme z praďalekej galaxie dostali, bola tretia časť sequelovej trilógie s názvom Vzostup Skywalkera. Na neho má podľa aktuálnych informácií naviazať Damon Lindeloff, ktorého môžeme poznať ako tvorcu seriálu Nezvestní. Zatiaľ ho však označuje ako svoj „tajný film z Hviezdnych vojen“.

Star-Wars-Lindeloff-Chinoy
Zdroj: joblo.com

Kam by jeho projekt zapadal?

Veľmi neurčitý je momentálne aj osud Rogue Squadron o rebelskej letke na základe videohernej série. Jeho réžiu má na starosti Patty Jenkins, ktorá dala prednosť skôr tretej Wonder Woman a tak na čas zmizol aj z kalendára plánovaných premiér Lucasfilmu. Okrem nich sa medzi tvorcami, ktorí majú priniesť filmy, nachádzajú aj Taika Waititi (Thor: Ragnarok), Rian Johnson (Na nože), Sharmeen Obaid-Chinoy (Ms. Marvel) či Kevin Feige (stojaci za MCU).

Zostáva nám teda čakať, k akej dohode by dospela spoločnosť vedená Kathleen Kennedy s režisérom trilógie Noc v múzeu či Real Steel. Ešte dôležitejšou otázkou by však bolo, akého projektu by sa chopil on a kde (a kedy) by sme ho mohli v neustále sa rozrastajúcom zozname vidieť.

Chceli by ste, aby Shawn Levy režíroval Star Wars film? Uprednostnili by ste ho pred niektorým zo zmienených alebo by mal prísť až neskôr? Dajte nám vedieť vaše názory v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -