Vieme, s kým by si chcel Robert Pattinson zmerať sily ako Batman v pokračovaní

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Batman proti Court of Owls?

Film The Batman od Matta Reevesa dorazí do kín o dva týždne. Jeho premiéra je stanovená na 3. marca. Jeho hlavná hviezda, Robert Pattinson by už ale mal nápad na skvelého záporáka pre pokračovanie. Podľa neho by si mal Batman zmerať sily s Court of Owls.

Nové stvárnenie temného rytiera vychádza z komiksu Year Two. Ukazuje teda ešte len druhý rok, keď mladý Bruce Wayne bojuje v prestrojení proti zločinu. Bude sa viac zameriavať aj na jeho detektívne schopnosti a už teraz vieme, že to nebude mať ľahké. Pre temnejšie stvárnenie sa zozbieralo niekoľko záporákov.

The Batman nový trailer
Zdroj: youtube.com

Niekoľko záporákov vo filme

Najprv príde do konfliktu s Catwoman, ktorú stvárňuje Zoë Kravitz. Postaviť sa bude musieť šéfovi podsvetia s menom Carmine Falcone (John Turturro). Poriadne horúco mu spraví aj Penguin, ktorého tu hrá Colin Farrell s úžasným make-upom. Avšak najväčšou hrozbou bude Paul Dano ako Riddler. Toto jeho stvárnenie bolo inšpirované aj reálnym sériovým vrahom – Zodiacom.

Herec pre hlavnú rolu už v minulosti hovoril, koho by chcel vidieť ako svojho súpera. Skôr sa vyjadril, že by to mohol byť Calendar Man, z jeho strany ale išlo skôr o vtip. Táto postava je zo stránok komiksov vnímaná skôr komicky, keď si aj priamo postavy robia srandu z jeho schopností. Avšak aj ten dostal temnejšie pretvorenie v komikse The Long Halloween.

paul dano riddler
Zdroj: movieweb.com

Tieňové postavy Gothamu

Nedávno viedol rozhovor pre portál Den of Geek. Tam diskutovali, kto by mohol byť záporákom pre pokračovanie. Možností je naozaj dostatok, pretože za tie roky sa ich v zošitoch aj grafických novelách objavilo mnoho. Povedal však, že by si vybral Court of Owls. Skvele by zapadli do až hororovej atmosféry, ktorú film nastavuje a zároveň by to bolo aj pre Batmana vo filmoch niečo nové.

Batman nie je súperom Court of Owls dlho, ale za ten čas mu dokázali spôsobiť poriadne problémy. Prvý raz boli predstavení v komikse Scotta Snydera z roku 2011, ktorý bol rebootom DC vesmíru. Ide o tajnú spoločnosť, v ktorej sa nachádzajú najbohatší a najvplyvnejší obyvatelia Gothamu.

Gotham_Knights_Court_of_Owls
Zdroj: batman.fandom.com

Batmana takmer stáli príčetnosť

Pôsobia v tieňoch a operujú skryte. Avšak odhalené bolo, že za nitky v meste ťahajú už celé storočia. To, že ich mal Batman problém odhaliť, ho takmer priviedlo do šialenstva. Nakoniec sa mu odhalili sami, aby ho ešte viac zosmiešnili.

Hranú podobu tejto skupiny sme mohli vidieť v tretej sérii Gothamu. Budú aj hlavnými zloduchmi chystanej hry Gotham Knights (ktorí tiež dostanú vlastný seriál). Tu mesto prišlo o svojho ochrancu a tak je na Batmanových „potomkoch“, aby zlovestný tím zastavili. Okrem ich boja v tieňoch totiž majú najatých aj zabijakov, ktorých volajú Talons – extrémne fyzicky zdatných bojovníkov.

court-of-owls
Zdroj: treat.trier3.xyz

Viac intelektuálna hrozba pre temného rytiera

Viac intelektuálna ako fyzická hrozba (aj keď ani tá by nechýbala) by skvele zapadla do zasadenia a nastavenia nálady nového Batmana. A nakoľko aj podľa ohlásených spin-offov vieme, že dostaneme poriadne prehnitý a skorumpovaný Gotham, tak práve Court of Owls by do neho mali patriť. Dúfame, že budú hercove slová vypočuté a uvidíme ich konečne na veľkom plátne.

Myslíte si aj vy, že by mal mať Batman za súperov Court of Owls? Ste zvedaví na atmosféru, ktorú vytvorí už onedlho vydaný film? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -