Ďalší Cloverfield film je v príprave. Ako zapadne medzi ostatné a kto ho prinesie?

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

V príprave je ďalší Cloverfield film

Portál Deadline priniesol informáciu o tom, že sa pripravuje ďalší Cloverfield film. Táto značka sa vždy pohybovala svojím vlastným spôsobom a každá zo snímok bola realizovaná iným štýlom a popisovala vlastný dej. Spájalo ich len titulné monštrum. Otázne preto je, ako ďalší film zapadne a kto ho pripraví.

Pre produkciu sa však opäť vracia J.J. Abrams so svojou spoločnosťou Bad Robot, s ktorou značku rozhýbal. Ako režiséra si zvolili pakistanského tvorcu Babaka Anvariho. Ten sa presadil filmom Zahalení tieňom a pokračoval vysoko konceptuálnym trilerom Rany. Najnovšie pripravil pre Netflix krimi Len na skok (I Came By).

Babak Anvari
Zdroj: deadline.com

Meno režiséra naznačuje tón filmu

Temný, ponurý a nervy drásajúci tón je presne niečo, čo si tieto filmy vyžadujú. Zatiaľ je však jeho meno jediná informácia, ktorá je v súvislosti s filmom dostupná. Nevie sa teda, či bude nejakým spôsobom nadväzovať na niektorý z predošlých filmov alebo pôjde o úplne nezávislý vstup do antológie značky.

Toto je však prvým z nasledujúcich filmov, o ktorých vieme, že ide priamo o vstup do Cloverfield série. Predošlé dva filmy sa totiž vyvíjali najprv pod kódovými označeniami, aby dávali divákom pocit, že ide o úplne iný kúsok. Čo sa týka franšízy samotnej, tá bola naštartovaná ešte v roku 2008.

cloverfield
Zdroj: slashfilm.com

Found footage a stiesnený triler

Začala sa filmom s názvom Cloverfield, ktorý režíroval Matt Reeves (teraz známy pre nového Batmana). Zvolil si „mierny“ rozpočet 40 miliónov dolárov, ktorý sa mu vrátil viac ako štvornásobne. Dokázal, že žáner found footage stále láka fanúšikov, pretože presne takto bol ladený. Skladal sa z kamerových záznamov ľudí, ktorí boli svedkami útoku kaiju monštra na New York.

Druhým bola Ulica Cloverfield 10. Režíroval ju Dan Trachtengerg (Predátor: Korisť). S prvým bol spojený iba veľmi okrajovo. Zameral sa na trojicu, ktorá zostala uväznená v podzemnom bunkri, kde sa aj celý dej odohráva. Veria totiž, že sa vonkajší svet stal neobývateľným. Postavy si zahrali Mary Elizabeth Winstead, John Gallagher Jr. a John Goodman.

oficiálny názov filmu cloverfield 3
Zdroj: lovelace-media.imgix.net

V Paradoxe nás poslali do vesmíru

Tretí Cloverfield film pôvodne vznikal pod označením God Particle. Iba necelé hodiny pred uvedením na Netflix sa odhalil názov The Cloverfield Paradox. Názory na to, prečo sa to udialo, sa rôznia. Hovoria o tom, že chceli u diváka zvýšiť napätie a tajomno, niektoré verzie ale hovoria o tom, že štúdio Paramount už stratilo v značku dôveru.

Tretí diel nás zaviedol na palubu vesmírnej lode, ktorej velila Gugu Mbatha-Raw. Okrem tejto herečky si zahrali napríklad Daniel Brühl, Elizabeth Debicki či Chris O’Dowd. Dozvedeli sme sa viac o tom, odkiaľ príšera pochádza. Je však z trojice najslabšie prijatý a diváci mu vyčítajú nevyužitý potenciál.

the cloverfield paradox recenzia
Zdroj: concreteplayground.com

Vstup, na ktorý čakáme?

Počas ďalších rokov sa rozbehli dohady aj o tom, že ďalšie filmy sa pripravujú pod kódovými označeniami. Ukázali sa však ako nepravdivé. Preto je ešte prekvapivejším, že ďalší z nich je oznámený priamo. K produkcii sa pripojí aj Reeves. Na doplnenie ďalších informácií budeme čakať.

Ste radi, že sa pripravuje ďalší Cloverfield film alebo vás značka nechytila? Ktoré z predošlých filmov ste videli? Poznáte prácu nového režiséra? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -