„Keď spravíš chybu v hre, resetuješ. Keď ju spravíš na trati, môžeš zomrieť“ – hovorí adrenalínom nabitý trailer na Gran Turismo

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Gran Turismo

Štúdio Sony Pictures prináša po ich krátkom teaseri plnohodnotný trailer na Gran Turismo. Opäť nám dokazujú, že nepôjde o štandardnú adaptáciu ich známej videohernej série, ale skôr o príbeh z reálneho života, ktorý s ňou súvisí. Hovorí o dlhoročnom hráčovi a fanúšikovi, ktorý sa stal skutočným pretekárom!

Tým bol Jann Mardenborough, ktorý v roku 2011 porazil všetkých 90 000 účastníkov na na súťaži v hre na PlayStation 3. Film nás však zavedie do súčastnosti, ukazujúc hromadu herných titulov na všetky generácie konzoly až po hranie na súčasnej PlayStation 5. V tejto verzii ho stvárňuje Archie Madekwe.

Z herného kresla za volant

Jeho otca hrá Djimon Hounsou, ktorý Jannovi hovorí, že len stráca pri videohrách čas. Hovorí, že sa nikdy nedostane k skutočnému pretekaniu, pretože je svet rýchlych áut príliš drahý. To však len do času, keď ho po výhre v súťaži neosloví spoločnosť Nissan a ich manažér hraný Orlandom Bloomom, aby si sadol za volant ich vozidla na trati.

Obavy z takejto situácie má Jack Slater, ktorého hrá David Harbour, vodič vo výslužbe, ktorý má nováčikov trénovať. Považuje za mimoriadne zlý nápad zobrať hráčov z ich sedačiek a posadiť ich za volant super rýchlych strojov. Keď však uvidí Jannov talent a odhodlanie, je pripravený sa mu naplno venovať, avšak so všetkou svojou prísnosťou z obavy o jeho život.

gran turismo
Zdroj: flipboard.com

Adrenalínom a hereckými esami nabitá športová dráma

Malou zaujímavosťou pre automobilových nadšencov môže byť, že chlapcovu mamu hrá Geri Halliwell Horner. Nie je len bývalou Spice Girl známou ako Ginger Spice, ale je aj manželkou Christiana Hornera, šéfa tímu Formula 1 Red Bull Racing.

Snímka nám tak neprinesie tradičné prenesenie hry na filmové plátno, ako vidíme vo viacerých prípadoch v poslednom čase, skôr sa sústredí na reálny príbeh. Ten by však bez hernej série vzniknúť nemohol. Akciou, skvelými autami, adrenalínom a hereckými hviezdami naplnenú športovú drámu si budeme môcť vychutnať v kinách od 11. augusta.

Páči sa vám trailer na Gran Turismo? Vítate aj takúto adaptáciu videhernej série? Počuli ste už predtým o príbehu Janna Mardenborougha? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -