Trailer na Texaský masaker stavia Leatherfacea proti novej generácii

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na Texaský masaker motorovou pílou

Je to nepopierateľné, Leatherface je späť! A tento raz sa stretne s novou generáciou, ale čaká ho aj stará známa, ktorá roky túžila po pomste. Pôjde o sčasti reboot, sčasti pokračovanie pôvodnej klasiky. A teraz nám Netflix poskytol plnohodnotný trailer na nový Texaský masaker motorovou pílou.

Producent Fede Álvarez, ktorý pracoval aj na filmoch ako Muž v temnote či remake Evil Dead, film pôvodne prezentoval ako reboot. Až neskôr ďalší tvorcovia ako režisér David Blue Garcia doplnili jeho slová. Nepôjde tak úplne o pretvorenie filmovej hororovej klasiky z roku 1974. Ale dokonca bude slúžiť ako jeho pokračovanie.

Proti motorovej píle s mobilmi…

Avšak voči Leatherfaceovi postaví novú generáciu. Tá opäť odráža dobu, v ktorej sa snímka odohráva. Voľnomyšlienkárov a hippies zo 70. rokov vystriedali mileniálski hipsteri. A aj v ukážke je to poriadne vidno – prichádzajú do zapadnutého mesta, pretože nie je príliš mainstream a chcú z neho spraviť svoje prostredie. A proti vrahovi s motorovou pílou sa stavajú s mobilmi v rukách

Túto myšlienku a kontrast medzi väčším mestom v Austine a zapadnutým mestečkom na vidieku prvý raz predstavila aj hlavná hviezda filmu, Elsie Fisher. Zvyšok mladého obsadenia pri nej doplnia Sarah Yarkin, Mark Burnham, Jacob Latimore, Moe Dunford, Alice Krige, Jessica Allain a Nell Hudson.

texasky masaker netflix
Zdroj: collider.com

Okrem mileniálov aj stará známa

Samozrejme by ale film nemohol nadväzovať bez toho, aby sme sa nedočkali návratu niektorých klasických postáv. Tak sa vracia John Larroquette, ktorý bol rozprávačom príbehu v pôvodnom filme aj v remaku z roku 2003. Ale ešte dôležitejšie – vracia sa postava Sally Hardesty. Od roku 1974 do 1995 ju hrala Marilyn Burns, jej staršiu verziu si ale zahrá Olwen Fouéré.

Sally bola dôležitou postavou v pôvodnom filme. Práve ona zažila hrôzy Leatherfacea a jeho kanibalistickej rodiny a len ťažko unikla. Texaský masaker motorovou pílou 3 z roku 1995 síce hovorí o jej smrti, všetky pokračovania sú však týmto novým filmom vymazané.

trailer texaský masaker
Zdroj: screenrant.com

Čakanie na… Leatherfacea

A trailer na nový Texaský masaker motorovou pílou ukazuje, že nikdy nezabudla. Dokonca čakala na to, kým sa znovu objaví vrah s koženou maskou a motorovou pílou, aby sa dočkala svojej pomsty. Bude to drsné, bude to krvavé – bude to presne také, ako by sme od podobnej snímky čakali.

Ak si teda chcete pozrieť ako Leatherface motorovou pílou útočí na hipsterov, na Netflixe budete mať možnosť už tento mesiac. Pokračovanie klasiky sa tam objaví 18. februára.

Pozriete sa aj na nový Texaský masaker motorovou pílou? Poznáte dobre klasiku alebo sa k vám dostala iba ako filmová legenda? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -