Texaský masaker motorovou pílou bude mať pokračovanie na Netflixe a teraz zverejňuje prvé zábery, trailer a detaily

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Texaský masaker motorovou pílou dostane pokračovanie

Texaský masaker motorovou pílou dostane na budúci rok na Netflixe pokračovanie. Ak hovoríte o pokračovaní, nemyslíme tým ďalšiu časť do série. Toto bude nadväzovať priamo na pôvodný film z roku 1974. Bude sa však odohrávať v súčasnosti a objaví sa v ňom pôvodný Leatherface v staršej podobe. Čo ešte tvorcovia prezradili?

Nimi sú producent Fede Alvarez a režisér David Blue Garcia. Hovoria, že sa chcú vrátiť ku koreňom klasiky, ktorú vytvorili Tobe Hooper a Kim Henkel. Išlo totiž o jeden z najdesivejších filmov svojej éry. Noví tvorcovia chcú priamo na prvý film nadviazať a priniesť ho s rovnakým provokatívnym a odvážnym štýlom.

Šialenstvo sa vracia

To už naznačujú aj v popise filmu, s ktorým zverejňovali napríklad aj prvé zábery alebo trailer, ktorý vidíte vyššie. Píše sa v ňom:

„V roku 1974, svet zaznamenal jeden z najviac bizarných zločinov v análoch americkej histórie. V roku 2021 sa šialenstvo vracia.“

Jednoduchá premisa v silnom filme

Alvarez pracuje na scenári spolu s autorom menom Rodo Sayagues. Ani jeden z nich by nechcel sklamať fanúšikov a tak sa snažia prísť s podobným hardcore štýlom. Prvý film bol totiž unikátny a zároveň jednoduchý, pretože nemal ťažkú premisu. Hovoria o ňom ako o dobre nastavaných domino kockách. Všetko je na svojom mieste a keď zhodíte prvé domino, všetko sa odvíja bez námahy.

Vo filme si zahrajú Sarah Yarkin, Elsie Fisher, Nell Hudson a Jacob Latimore. Budú skupinou priateľov, ktorí spravia tú chybu, že cestujú ďaleko od veľkého mesta, na ktoré sú zvyknutí. Sú tými mladými hip ľuďmi, ktorí sa zrazu ocitnú v meste duchov v Texase. Chcú sa tam usídliť a spraviť z neho ďalšie hipsterské miesto. Problémom ale je, že ignorujú históriu, ktorá ho sprevádza…

texasky masaker netflix
Zdroj: collider.com

Hippies vymenili za hipsterov

Alvarez vysvetľuje, že podobný stret kultúr bol aj v pôvodnom filme. Mestskú kultúru tu reprezentovali hippie ľudia a voľnomyšlienkari. Je teda len správne, že Texasky masaker bude mať pokračovanie, kde ich nahradia mileniálski hipsteri. Obe skupiny totiž mali sny o tom ako utečú z mesta a vrátia sa na vidiek. Chcú meniť systém, ten však bojuje svojim spôsobom naspäť…

Film sa odohráva taký čas po pôvodnom masakre, aký ubehol od filmu. Vráti sa teda do neho aj pôvodný Leatherface, značne zostarnutý. Ten sa jednoducho po všetkom, čo spravil, vyparil. Podľa režiséra to nebolo pre človeka s takouto maskou náročné. Jednoducho sa jej zbavil a utekal, kým nenašiel iné miesto. Snažil sa nevrátiť k svojim spôsobom, avšak títo ľudia, ktorý sa znovu snažia zmeniť jeho mesto v ňom prebudia monštrum.

texas-chainsaw-massacre-leatherface
Zdroj: collider.com

Producent chce, aby sa ľudia strachu nikdy nezbavili

Takto má byť film nielen unikátnym hororom, ale dotýkať sa aj problémov z reálneho života. Avšak stále, toto bude až druhotnou témou, keď snaha o vydesenie a napätie je hlavným cieľom tvorcov. Vychádza to aj z Alvarezovej lásky k hororom. Pôvodný film vraj videl ako pubertiak a na istý čas ho traumatizoval. Strachu z neho sa úplne nezbavil nikdy a tak to podľa neho má so správnym hororom byť.

Takže partia mladých hipsterov prichádza do zabudnutého mesta v Texase, aby ho zmenili. Tam narazia na Leatherfacea, ktorému sa ich spôsoby rozhodne nepáčia. Myšlienka návratu k prvému filmu je rozhodne zaujímavá a tak sme zvedaví, čo si pre nás v jeho priamom pokračovaní pripravili. Na Netflixe si ho budeme môcť pozrieť 18. februára 2022.

Aké si myslíte, že bude mať Texaský masaker motorovou pílou pokračovanie podľa toho, čo zverejnili tvorcovia? Páči sa vám táto myšlienka a návrat k pôvodnému filmu? Alebo sa obávate, že sa na moderné problémy zameria až príliš? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: geektyrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -