Hviezda seriálu Stranger Things chystá svoj režijný debut, prvý celovečerný film

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Finn Wolfhard ako režisér

Finn Wolfhard sa chystá ako režisér pripraviť svoj prvý celovečerný film. Dokázať tak môže, že mu to nejde iba za jednou stranou kamery. Ako mladého herca ho totiž môžeme poznať z úspešného hitu Netflixu, ktoré dostane na budúci rok očakávanú 4. sériu – Stranger Things. Najbližšie ho ale uvidíme už o pár dní v kinách vo filme Krotitelia duchov: Dedičstvo.

Tam si zahral spolu s Paulom Ruddom, Carrie Coon či Mckennaou Grace. V rozhovore, ktorý sa týkal práve tohto filmu pre magazín NME, však prezradil aj o svojich iných zámeroch na pľaci. Hovoril, že pri nakrúcaní neustále pozoruje a následne vstrebáva, aby sa o remesle naučil čo najviac. Takto by sa chcel stať filmárom.

Stranger Things
Zdroj: collider.com

Už pripravil krátky film

Že je na najlepšej ceste dokazuje aj jeden počin, ktorý si sám napísal aj zrežíroval. Ide o krátky film Night Shifts, ktorý sa dá nájsť na jeho oficiálnom YouTube kanáli. Teraz však začal pracovať aj na celovečernom filme, o ktorom zatiaľ neprezradil veľa. Iba to, že sa bude odohrávať v kempe a má ísť o hororovú slasher komédiu.

Komédia-horor-slasher. Aké iné combo by sme mohli očakávať od mladého herca, ktorý sa aktuálne v podobných filmoch objavuje. Okrem spomínaného Stranger Things sa objavil v oboch častiach hororu To od Andyho Muschiettiho.

it finn wolfhard
Zdroj: latimes.com

Vzdá poctu žánrom, v ktorých hrá

Tam si zahral po boku Jaedena LiberheraBilla SkarsgårdaJeremyho Raya TayloraSophie LillisWyatta Oleffa, alebo Jacka Dylana Grazera. O strach a mrazivé momenty v duológii núdza rozhodne nebola.

Krotitelia duchov majú aj so svojimi nadprirodzenými prvkami vždy nádych komédie. Malo by to tak byť aj tentoraz, ukážky to jasne naznačovali. Definitívne sa to ale dozvieme 17. novembra, kedy má film u nás premiéru. Tak by sa dalo povedať, že vzdáva akýsi hold žánrom a filmom, v ktorých sa ukázal. Už teraz sme zvedaví na výsledok.

trailer pokračovanie Krotitelia duchov: Dedičstvo
Zdroj: gamesradar.com

Plní si sen a má pri tom zábavu

18-ročný Finn Wolfhard sa cíti ako režisér skutočne spokojný. Pre NME totiž ďalej uviedol, že je naozaj šťastný, že môže robiť to, čo ho baví. Je neskutočne hrdý na to, že dostáva takéto príležitosti a vo filmárskom priemysle sa nájdu ľudia, ktorí mu veria a tak mu dajú príležitosť. A hlavne hovorí, že má pri tom aj zábavu!

Čo hovoríte na to, že hviezda seriálu Stranger Things zrežíruje celovečerný film? Viete si ho predstaviť? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: collider.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -