3,5-hodinová dráma Martina Scorseseho dorazí do kín. Poznáme aj premiéru na Slovensku

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Vrahovia mesiaca kvetov v kinách

Dlho očakávaný film Vrahovia mesiaca kvetov uvidíme v kinách aj u nás! Historická epická dráma od režiséra Martina Scorseseho je popisovaná aj ako westernová tragédia. Je nakrútená podľa skutočných udalostí, keď boli počas 20. rokov minulého storočia v Spojených štátoch amerických vyvražďovaní pôvodní obyvatelia kvôli rope.

Indiáni z kmeňa Osage boli vytlačení na malé územie na severovýchode Oklahomy. Ukázalo sa však, že sa pod ním nachádza bohaté nálezisko ropy. Vtedy začali záhadné vraždy, ktoré prišla vyšetrovať aj novo sformovaná FBI. Príbeh je zdokumentovaný aj v knižnej podobe, ktorou sa inšpiroval scenárista Eric Roth.

Westernový dramatický epos

Snímka nás láka pútavým dejom a napínavým spracovaním, ale aj mimoriadne kvalitným hereckým obsadením. Hlavné úlohy si tu zahrali Leonardo DiCaprio a komornejšie snímky vyhľadávajúca Lily Gladstone. Okrem nich tu budú Robert De Niro, Jesse Plemons či Brendan Fraser. Zoskupenie hercov tvoria aj príslušníci súčasných kmeňov – Tantoo Cardinal, Cara Jade Myers alebo Tataka Means.

Projekt mala od svojho začiatku pod krídlami spoločnosť Apple. Práve na ich streamovacej platforme mal byť film pôvodne vydaný, a to 20. októbra. Následne však prišlo k novým vyjednávaniam aj so štúdiom Paramount Pictures, ktoré sa snažilo o uvedenie v kinosálach. Podľa nich mal byť film na plátnach v rovnaký dátum a následne by bol uvedený na Apple TV+.

vrahovia mesiaca kvetov
Zdroj: concreteplayground.com

Apple a Paramount sa dohodli

Protiponuka hovorila o tom, že by film mohol byť na veľkom plátne už 6. októbra, avšak len vo vybraných kinách a krajinách. Tie bohužiaľ neobsahovali Slovensko. Tento nápad však neprešiel a aj napriek pretrvávajúcim štrajkom prišlo k dohode – epický film si pozrieme v celej jeho kráse 3 hodiny a 26 minút aj u nás. A to dokonca o deň skôr – premiéru bude mať 19. októbra.

Prvý raz bol odvysielaný na filmovom festivale v Cannes počas mája, kde si vylúžil 9-minútové standing ovation. Kniha Vraždy Osagov a vznik FBI, na ktorej je založený, od vydania v roku 2017 zbiera ocenenia. Rozhodne sa tak máme na čo tešiť.

Ste radi, že film Vrahovia mesiaca kvetov uvidíme v kinách aj u nás? Poznačili ste si dátum do kalendárov alebo nepatrí táto snímka medzi vaše vyhľadávané? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -