Nemysliteľné sa stáva skutočnosťou. Barbie a Oppenheimer sa stretnú v spoločnom filme

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Film Barbenheimer je realitou

Iba pár týždňov dozadu sme si užívali, že v kinách sa súčasne premietajú dva diametrálne odlišné filmy, ktoré si zhodou okolností našli podobné publikum. Tento fenomén dokonca dostal vlastný názov. Snímky Barbie a Oppenheimer mali v premiéru v ten istý deň, 21. júla, pričom diváci si nenechali ujsť príležitosť pozrieť si obidve v ten istý deň. Táto praktika dostala názov Barbenheimer a podmanila si milióny divákov po celom svete. Portál The Hollywood Reporter teraz prichádza s mimoriadne zaujímavou správou – príde aj k vzniku filmu s takýmto názvom, ktorý oba kúsky spája dohromady.

Samotný popis, s ktorým prichádza film Barbenheimer je viac ako úsmevný – D-čkové košíky, Á-čková bomba. V centre diania bude stáť doktorka Bambi J. Barbenheimer, ktorá je brilantnou vedkyňou žijúcou v Dolltopii. Je to svet nekonečného leta, pláží a párty, kde má perfektný vzťah so svojim priateľom Twinkom Dollmanom. Okrem zmeny názvov sa to zatiaľ podobá na hit od Grety Gerwig takmer 1:1.

Brilantná bábika s bombou v rukách

V príbehu filmu nastane tak temný zvrat, že by s ním neprišiel ani Christopher Nolan. Kruté zaobchádzanie v rukách ľudských detí donúti Bambi, aby cestovala do reálneho sveta. Tam je svedkami ľudstva v jeho najhoršej podobe, a tak je jej riešenie jasné – musí zostrojiť nukleárnu bombu, ktorá celý tento svet zničí.

Poriadne šialený nápad pochádza od Charlesa Banda, pre mnohých známou legendou silne béčkových filmov. Pôjde už o jeho 398. projekt, čo vie úplne presne, pretože si ich na konci v titulkoch čísluje. Vydania v kinách sa dočkal iba jeho decentný a dnes už kultový Re-Animátor, ostatné hity išli priamo na kazety alebo DVD.

Legenda „béčkových“ filmov s klenotmi na konte

Medzi Bandovu tvorbu patria nízkorozpočtové klenoty Puppet Master, Demonic Toys alebo séria Evil Bong, ktorá je presne tým, čo by ste od nej čakali. Podobné kvality určite dosiahne aj tento kúsok, pretože táto od 70. rokov pôsobiaca ikona cielene príšerných filmov si dáva zaujímavý cieľ. Film chce natočiť z rozpočtom pod 1 milión dolárov (a to je jeden z jeho najdrahších filmov).

Tvorca povedal, že väčšiu zábavu s takýmto bizarným párovaním ešte nemal. Keď zobral neónové tóny Barbie a temnotu Oppenheimera, tak z ich mixu nemohlo vzniknúť nič iné ako príležitosť na drsný a čierny humor. Hovorí dokonca o tom, že chce rozbehnúť aj svoju vlastnú sériu hračiek, ktoré majú byť poriadne „ne-Mattelovské“. Zatiaľ si vraj máme predstaviť, ako ikonická bábika objíma atómovú bombu.

Neónové tóny Barbie s temnotou Oppenheimera

Film Barbenheimer sa už prostredníctvom trhu American Film Market ponúkal v dražbe. Tam ho spoločnosť AMP zakúpila po úspechu hororového festivalu v Sitges, kde bol po prvý raz predstavený plagát, ktorý sa aj s podpisom režiséra ušiel prítomným fanúšikom. Ten je sám o sebe kvalitou – tradičný nápis s fontom Barbie, silueta bábiky a v pozadí atómový výbuch.

Official poster: BARBENHEIMER | Not a joke…from Full Moon Pictures, a low-budget mockbuster tells the story of dolls creating an A-Bomb
byu/exophrine inmovies

Snímka s Margot Robbie v hlavnej úlohe lákala aj na hviezdami vyskladaný soundtrack, ktorý sa sám o sebe stal hitom internetu. Ani Band sa nechce nechať zahanbiť, a tak si na skladanie pesničiek pozval Briana Wechta. Je jedným z dvoch členov hudobného komediálneho dua Ninja Sex Party. Na budúci rok sa tak bude určite na čo tešiť.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ
Toto je 20 aktuálne najpirátenejších filmov, obrovský hit 2023 chýba

Ako vnímate vy informáciu, že si naozaj pozrieme film Barbenheimer? Poznáte jeho režiséra, známeho tvorcu béčkových filmov? Myslíte si, že pôjde o poriadnu dávku zábavy? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -