Jamie Foxx hovorí o svojom zrušenom filme All-Star Weekend. Pokúsi sa ho ešte vydať, pretože svet teraz potrebuje komédie

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Jamie Foxx a film All-Star Weekend

Aktuálne stále na Netflixe dominuje prvej priečke (aj u nás) nová komédia Day Shift. Bláznivý upírsky kúsok si získal pozornosť fanúšikov. Spolu s ním sa hlavný herecký predstaviteľ vracia k svojmu režisérskemu debutu. Jamie Foxx dotočil v roku 2019 komédiu All-Star Weekend, ktorá však kvôli kontroverzii nebola vydaná.

Obsahovala pritom veľké hollywoodskej Á-čkových mien. Robert Downey Jr. sa tu mal objaviť ako mexický díler, Javier Bardem ako jeho spoločník, ktorý je ale v utajení z protidrogového. Ale poďme na to postupne – Foxx si mal zahrať hneď tri úlohy.

All-Star Weekend
Ten naľavo je skutočne Robert Downey Jr.; Zdroj: nypost.com

Plný poriadnych hereckých mien, ale…

Prvou mal byť Malik, vodič odťahovacieho auta a obrovský fanúšik LeBrona Jamesa. Druhým malo byť imaginárne dvojča (nech už to znamená čokoľvek) excentrického komentátora Stephena A. Smitha. Tretím mal byť biely rasistický policajt (a tu už začínate vidieť problém). Druhým hlavným hercom bol Jeremy Piven, dlhoročný Malikov dobrý priateľ a veľký fanúšik Stepha Curryho.

Dvaja basketbaloví maniaci raz vyhrajú lístky na NBA All-Star hru. Ide o exhibičný zápas, ktorý prinesie dohromady 24 legiend z tejto hry. Práve po minulé roky ho viedli LeBron a Curry. Ich obsesia ich však prinesie nielen k basketbalu samotnému, ale aj k mnohým nebezpečným, zato však komickým situáciám.

all-star weekend
Zdroj: vladtv.com

V roku 2022 ho Hollywood zrušil

Okrem spomenutých sa mali objaviť ďalšie poriadne herecké mená. Medzi nimi Eva Longoria, Gerard Butler, Benicio del Toro, Ken Jeong, Jessica Szohr, DJ Khaled, French Montana, Floyd Mayweather Jr. či Snoop Dogg. Film mal podľa príspevkov na sociálnych sieťach dokončenú produkciu ešte v roku 2019. Po post-produkcii ale v nasledujúcich rokoch do kín nevstúpil z pochopiteľných dôvodov.

Následne bola plánovaná premiéra na rok 2022, Hollywood mal však iné plány. V tomto roku bol škrtnutý a nepripravený na vydanie. Dôvodom je, že sa stal obeťou takzvanou „cancel culture“. Ide o narastajúcu senzitivitu voči humoru (či iným prvkom), v ktorom sa jej vtipy môžu stať urážlivými. Či už pre niekoho rasu, náboženstvo, orientáciu alebo podobné dôvody.

jamie foxx robert downey jr
Zdroj: hyperbeast.com

Stal sa obeťou cancel culture

Jamie Foxx tvrdí, že práve film All-Star Weekend dokázal poriadne takýmito témami rozvíriť vody. Herec tmavej pleti, ktorý by hral bieleho policajta je určite toho príkladom. Ľudia však očividne nerozumejú faktu, že tým filmár nechce nikomu ubližovať, ale robiť si srandu takýmto spôsobom aj sám zo seba.

Takým prípadom je napríklad aj film Tropická búrka. Práve RDJ si tu zahral postavu herca, ktorý podstúpil pigmentačnú operáciu, aby mohol stvárňovať afroamerického seržanta. Očividný vtip je teraz označovaný za robenie „blackface“, teda nanášanie si farby na pleť s predstieraním príslušnosti k inej rase.

Robert Downey Jr Tropická búrka
Zdroj: insider.com

Film by však chcel stále vydať

Niektorí tvorcovia, ako napríklad Seth Rogen alebo Jude Apatow, sa museli ospravedlniť aj za svoje predošlé filmy. Avšak aj napriek citlivosti by chcel Foxx, spolu s ním aj Downey Jr., tento film vydať. Odôvodnením je, že svet teraz potrebuje komédie a to hlavne takéhoto formátu.

Jamie Foxx to o filme All-Star Weekend prezradil v rozhovore s portálom Cinemablend. Uviedol tam:

„Kámo, je to ťažké, v súčasnom stave, keď príde na komédiu. Pokúšame sa však prelomiť tie hranice citlivosti, aby sa mohli ľudia zase smiať. Je preto skvelé, že aj pri tomto filme – Day Shift – sme mohli počuť ľudí sa pri premietaniach smiať. Takže dúfam, že ich udržíme so smiechom a dotiahneme ich na All-Star Weekend, pretože do toho určite ideme.“

Ľudia sa potrebujú smiať

Herec, a v tomto prípade aj režisér, je teda značne odhodlaný film vydať. Prijatie upírskej komédie Day Shift mu iste pridalo na nádeji. Niekedy totiž netreba nad filmom príliš uvažovať, človek si ho jednoducho má len pustiť, odviazať sa a v prvom rade sa kvalitne zasmiať.

Pozreli by ste si vy film All-Star Weekend? Myslíte si, že by mal byť vydaný, už len kvôli práci hercov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -